Yaşam’dan Fizik Tedavide Büyük İmkan

fizik-tedavi

Great Opportunity in Physical Therapy from Yaşam

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi yenilikleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yaşam Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği Spastik Serabral Palsi (CP), Hemipleji (Felç), Parkinson (Titreme), MS( Kas hastalığı ) ,Lenf Ödem, Spina Bfida, Doğumsal Omuz Seviyesindeki Sinir Yaralanmaları (Brakial Pleksus Bozuklukları ) türündeki sağlık sorunlarına ücretsiz tedavi ve servis hizmeti vermeyi sürdürüyor.

FİZİK TEDAVİ UYGULAMASI

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği fark yaratan yeni uygulamaları ile dikkat çekiyor. Fizik Tedavi Polikliniği Spastik Serabral Palsi (CP) ve Hemipleji (Felçli) hastalara ücretsiz tedavi uyguluyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özlem Latife Yılmaz hekimliğinde uygulamalarına devam eden Yaşam Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi´nde tüm uygulamalar uzman fizik tedavi teknikerleri ve fizyoterapistler eşliğinde gerçekleştiriliyor.

NELER YAPILABİLİYOR?

Yapılan uygulamalar ve çalışmalar konusunda hastaneden yapılan açıklamada, “Biz burada bel fıtığı, boyun fıtığı, el, ayak ve diz ağrıları, eklem ağrıları, eklem kireçlenmeleri, sinir sıkışması gibi sağlık sorunlarına yönelik uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Ekibimiz ve uygulama yöntemlerimiz sonuca ulaşmak bakımından gayet iyi. Zaten tedavi sonrası olumlu geri dönüşler de bunu gösteriyor” bilgisi verildi.

ÜCRETSİZ UYGULAMALAR

Spastik Serabral Palsi (CP) ve Hemipleji (Felçli) hastalara yönelik uygulama konusunda da açıklamalar yapıldı ve  “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde Spastik Serabral Palsi (CP) ve Hemipleji, ayrıca Parkinson, MS, doğumsal omuz seviyesindeki sinir yaralanmaları (Brakial Pleksus Bozuklukları), lenf ödem türü sağlık sorunlarına ücretsiz tedavi ve servis hizmeti sunuyoruz. Bunun Kırıkkale´deki hastalar için iyi bir imkan ve avantaj olacağını düşünüyoruz. Tedavi için hastalarımızı bekliyoruz” bilgileri verildi.

ÖZEL UYGULAMALAR VAR

Bazı özel uygulamalar konusunda da bilgiler verilerek, “Yaşam Hastanesi´nde fizik tedavi uygulamalarının yanı sıra özel bazı uygulamalarımız da var. Örneğin Akupunktur uygulaması, Kinezyo Terapi (Bantla Tedavi) uygulaması, Ozon Terapisi, Kuru İğneleme uygulamaları da yapıyoruz. Bunlar Kırıkkale için özel uygulamalardır. Hastalarımızın bu uygulamalardan da yararlanmalarını öneriyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.