YAŞAM'DA YOĞUN BAKIM ÜCRETSİZ

Yoğun Bakım Ünitesi devrede Özel Yaşam Kırıkkale Hastanesi’nin atılımları devam ediyor. Hastanenin Yoğun Bakım Ünitesi hasta kabul etmeye başladı. Üstelik ünite tamamen ücretsiz olarak, hiçbir fark ücreti almadan sağlık hizmeti veriyor.

 

TAMAMEN ÜCRETSİZ

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale’de sağlık sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Hekim kadrosunu yeni doktorlar ile sürekli güçlendiren hastanenin Yoğun Bakım Ünitesi de devreye girdi ve hasta kabul etmeye başladı. Kısa bir süre önce denetimden geçen Yoğun Bakım Ünitesi şu anda hasta kabul eder durumda ve üstelik ünitede sağlık hizmeti ücretsiz olarak, hiçbir fark ücreti alınmadan yapılıyor. Yoğun Bakım Ünitesi’nde son teknoloji modern cihazlar ile sağlık hizmeti sunuluyor.

 

KAMERA İLE İZLEME

Yoğun Bakım Ünitesi’nde cerrahi, koroner, dahiliye ve yeni doğan servisleri için sağlık hizmeti sunulurken, ünitede küvez dahil 19 yatak bulunuyor ve 12 kişilik bir ekip burada görev yapıyor. Hastalar 24 saat kamerayla takip edilebiliyor. Ayrıca hasta yakınları da hastalarını kamera ile izleyebiliyor. Kırıkkale ve çevresi için son derece modern bir Yoğun Bakım Ünitesi oluşturan Yaşam Hastanesi, bu alanda da fark yaratmayı sürdürüyor.

 

19 YATAK, 12 UZMAN PERSONEL

Hastane yönetimi, devreye giren ve hasta kabul etmeye başlayan Yoğun Bakım Ünitesi konusunda bilgi verdi ve “Yılbaşından bu yana yeni yerinde sağlık hizmetlerini sürdüren hastanemiz, bünyesine dahil ettiği yeni hekimlerle poliklinik çeşidini ve hekim sayısını artırmanın yanı sıra Yoğun Bakım Ünitesi’ni de devreye alarak hizmet kapasitesini artırmış bulunuyor. Yoğun Bakım Ünitesi modern ve son teknoloji ürünü cihazlar ve ayrıca uzman personelle hizmet vermeye başlamıştır. 19 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi 12 personelle sağlık hizmeti sunmaktadır” dedi.

 

ÜÇ ÖNEMLİ ÖZELLİK

Yoğun Bakım Ünitesi’nin üç önemli özelliğinden bahseden hastane yönetimi, “Yoğun Bakım Ünitesi tamamen ücretsiz olarak hiçbir fark ücreti talep etmeden sağlık hizmetini vermeye başlamıştır. Yani burada yatan hastalardan hiçbir ücret talep edilmemektedir, tamamen ücretsizdir. İkinci olarak cerrahi, koroner, dahiliye ve yeni doğan servisleri için hizmet verilmektedir. Üçüncü olarak da hastalar kamerayla 24 saat takip edilip, izlenebilmektedir” dedi.

 

YENİLİKLER SÜRECEK

Hastanenin kapasitesinin ve uygulama ile sağlık hizmeti çeşidinin sürekli artırıldığını belirten hastane yönetimi, bu alandaki gelişmeyi sürdürmeye devam edeceklerini, kadroya yeni hekimlerin dahil edileceğini, Lazer Epilasyon Uygulaması için ünite oluşturduklarını, buradan da Kırıkkalelilerin rahatlıkla faydalanabileceğini, önümüzdeki süreçte yeni hekim ve uygulamalar ile de gündeme geleceklerini belirtti.