Merhabalar;

Ben İrem Nur Özyol Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi kurumunda psikologum. Psikoloji zihinsel süreç ve davranışların bilimsel çalışmalarını içeren bir akademik ve uygulamalı bilim dalıdır.

Psikoterapi , olumlu bir değişim yaratmak için tasarlanmış bir tür iletişim olarak görülebilir.Daha iyi hissetmenin yanı sıra ,terapiye gelen hemen herkesin başka bir şey getireceğine inanıyorum : kendi sorunlarının çözümünün tohumlarını.Ted üniversitesi ingilizce psikoloji bölümünü %50 burs ile bitirdim. İletişim Kritik ve Medya Çalışmaları üzerine Ted üniversitesi’nde ekdal yaptım.Bitirme tezini kişilerarası Stres:Çocukluk Travmalar,Olumsuz Bilişler,Güvensiz Bağlanma ve Depresif semptomlar üzerine tamamladım.Stajımı İstanbul’da otizmli çocuklarla karma eğitimin bir arada bulunduğu bir anaokulunda çocukların kaynaştırılması üzerine çalışmalar yaparak tamamladım.Adnan Menderes Üniversitesi onaylı objektif testler sertifikasının uygulayıcısıyım( Catell 2-A ,Gessel Testi,Peabody resim eşletirme…)Yıldız Teknik Üniversitesi Aile danışmanlığı Eğitimimi tamamladım.Aile danışmanlığı yapmaktayım.Genel olarak çalışma alanlarım Aile Danışmanlığı,Evlilik ve Çift Danışmanlığı ,Kaygı Bozuklukları ,Panik Atak,Kayıp ve Yas,Yeme bozuklukları ,Davranış Bozuklukları gibi bir çok konuyu kapsayan alanda danışmanlık hizmeti veriyorum.Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimim halen devam etmektedir. Daha önceden danışmanlık merkezinde hizmet vermekteydim.

Akademik hayatımı yüksek lisans eğitimiyle devam ettirmek bilimsel araştırmaların geliştirilmesine katkı sağlayarak ilgilendiğim alanlarda daha çok araştırma yapmak istiyorum.