Op. Dr. Talat Çağırmaz

Op. Dr. Talat Çağırmaz 1980 Yılında Kayseri’de doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarıyla tamamlatarak Tıp Doktoru unvanını aldı. Daha sonra İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisasını yaparak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı oldu.

Dr. Çağırmaz Türkiye’nin önemli hastanelerinde Ortopedi ve Travmatoloji doktoru olarak başarılı ameliyatlara imza attı. Son olarak Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Ortopedi doktoru olarak çalışmaya devam ediyor. 

Hocamız bilimsel çalışmalarıyla dikkat çeken bir ortopedi uzmanı. Yurt içi ve yurt dışında seminerlere katıldı, eğitimler verdi, konuşmacı oldu. Bu sayede her türlü ortopedi ameliyatını yapabilen başarılı bir hekim. İçinde bulunduğu bilimsel çalışmaları kısaca sayacak olursak;

Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleleri

1- Güven Bulut, Bekir Tutarlı, Talat Çağırmaz, Muzaffer Yıldız  Erişkinlerin Distal Humerus Eklem İçi Kırıklarının Cerrahi Tedavisi J KARTAL TR. 2007; 18(1): 7-13


2- Gelişimsel kalça displazisinde Pavlik bandajı ile tedavinin başarısını etkileyen faktörlerin kısa süreli takiple değerlendirilmesi,. Seyit Ali Gümüştaş, Güven Bulut, Mehmet Müfit Orak, Talat Çağırmaz, Tolga Onay, Halil İbrahim Bekler J KARTAL TR 2015; 26 – 1 | Sayfalar 7 – 12

3-Konservatif Olarak Tedavi Edilen Distal Radius Kırıklarında Kemik Mineral Dansitesinin Fonksiyonel ve Radyolojik Sonuçlara Etkisi Tolga Onay Mehmet Müfit Orak İsmail Oltulu Talat Çağırmaz Seyit Ali GümüştaşGüven BulutHalil İbrahim Bekler (Türk Osteoporoz Dergisi 2015; 21: 40-45)

Op. Dr. Talat Çağırmaz Sözlü bildirileri

The Analysis of Risk Factors for DDH in 4418 Infants Made an Assesment with Hip Ultrasound. Tolga Onay, Mehmet Müfit Orak, Talat Çağırmaz, Seyit Ali Gümüştaş, Dursun Ak, Hasan Hilmi Muratlı. Ortopedi Ve Travmatoloji İstanbul Buluşması. 17-20 Nisan 2014.

Op. Dr. Talat Çağırmaz Poster 

1-Ülkemizde yeni doğanlarda gelişimsel kalça displazisi tanısı için kalça ultrasonografisi tarama yöntemi olarak kullanılmalı mı?

Talat Çağırmaz, Güven Bulut, Seyit Ali Gümüştaş, Berrin Telatar, Yasemin Akın, Halil İbrahim Bekler.  22. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi 31 Ekim-5 Kasım 2011 ANTALYA

2- Seyit Ali Gümüştaş, Gökhan Pehlivanoğlu, Talat Çağırmaz, Halil İbrahim Bekler. Doğum travması sonrası gelişen klavikula kırığına eşlik eden montegia kırıklı çıkık olgusunda başarısız çoklu cerrahi girişim: Olgu sunumu Ortopedi Ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 10-12 Nisan 2015.

3-Seyit Ali Gümüştaş, Mehmet Müfit Orak, Talat Çağırmaz, Halil İbrahim Bekler. Çocuk Hastada Minimal Travma Sonrası Gelişen Kalça Çıkığı: Olgu Sunumu. Ortopedi Ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 10-12 Nisan 2015.

Op. Dr. Talat Çağırmaz Bilimsel Kuruluşlara Üyelikleri

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi

Yaptığı başlıca ameliyatlar

 • Her türlü küçük ve büyük kemik kırıklarının tedavisi

 • Kalça protezi

 • Diz protezi

 • Benign Kemik tümörlerinin tedavisi

 • Halluks valgus (deformite cerrahisi) eğrilik, kısalık, şekil bozuklukları

 • El bileğinde ve dirsek seviyesindeki sinir sıkışmaları (karpal tünel sendromu)

 • Yumuşak doku cerrahileri (tendon tamirleri ve sinir sıkışmaları)

 • Skolyoz ve kifoz Cp’ li çocuklardaki deformite bozuklukları

 • Ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatları yapılmaktadır.

 • El ve üst ekstremite cerrahisi

 • Spor hekimliği / spor yaralanmaları

 • Ayak, ayak bileği ve alt ekstremite cerrahisi

 • Çocuk ortopedisi

 • Artroskopik cerrahi

Ayrıca Talat bey kök hücre ve prp tedavilerini başarıyla uygulayan, çağdaş tedavilere inanan bir doktor. Özellikle diz ağrısı, omuz ağrısı gibi kronik ağrıların tedavisinde başarılarıyla kendisinden söz ettiriyor.

Bu tedavilerle ilgili açıklamalarını izlemenizi tavsiye ederiz. 

İletişim bilgileri

Talat hocamız haftanın altı günü hastanemizde hizmet veriyor. İlk olarak bizzat müracaat ederek kendisiyle görüşmek mümkün. Yanı sıra Doktor bey ameliyatta olsa dahi poliklinik sekreteri her zaman sizlerle ilgileniyor. Ayrıca Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale randevu ve iletişim kanallarımızdan  danışman arkadaşlarımıza ulaşabiliyorsunuz. Her türlü bilgi talepleriniz hızlıca karşılanıyor.

Dr. Çağırmaz yorumlar

Hocamızla ilgili yorumlara, hastalarının tecrübelerine ve daha fazla bilgiye linki tıklayarak ulaşmanız mümkün

Sosyal Medyada Paylaş