Uz. Dr. Tenzile Özkan

Uz. Dr. Tenzile Özkan Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Nöroloji doktoru

Tenzile Özkan Hanım 1981 Kazakistan doğumlu. Öncelikle Tıp eğitimini Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. Son olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde ihtisasını tamamlayarak Nöroloji Uzmanı oldu.

Hocamız 2023 yılında Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Nöroloji uzmanı olarak çalışmaya başladı

Tenzile hanım daha önceki yıllarda

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Özel Alanya Anadolu Hastanesi

Sivas Gültepe Hastanesi

Elbistan Özel Yaşam Hastanesi’nde çalıştı.

Dr. Tenzile Özkan tıbbi ilgi alanları

Kırıkkale’nin en iyi nöroloji doktorlarından olan Tenzile hanım 18 yıllık bir tecrübeye sahip. Her türlü nörolojik hastalığın tanı ve tedavisinde başarılı bir doktor. Yanı sıra 

İnme, Felç

Migren ve diğer baş ağrısı hastalıkları

Baş dönmesi

Epilepsi

Demans, Alzheimer hastalığı

Parkinson

Multpl Skleroz

hastalıkların tanı ve tedavisiyle özel olarak ilgileniyor. 

Ayrıca EEG ve EMG tetkiklerini başarıyla uygulayan bir hekim.

Uz. Dr. Tenzile Özkan İletişim

Hocamız haftada Altı gün Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale nöroloji doktoru olarak çalışıyor. Hastaneye gelerek kendisiyle direkt görüşmek mümkün. Yanı sıra Kırıkkale özel Yaşam Hastanesi iletişim ve randevu kanallarından da kendisiyle iletişime geçebiliyorsunuz. Yanı sıra daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa ya da randevu almak istiyorsanız sayfamızın altındaki whatsapp logosunu tıklamanız yeterli. Direkt danışman arkadaşlarımız bağlanıyorsunuz.

Uz. Dr. Tenzile Özkan Yorumlar

Tenzile hanım güler yüzlü, samimi yaklaşımı, bilgi ve tecrübesi ile kısa sürede hastaları tarafından çok güzel yorumlar almayı başarmış bir nöroloji uzmanı. 

Nöroloji Nedir?

Nöroloji, beyin, omurilik ve sinir sistemi hastalıklarının teşhis, tedavi ve takibi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Nöroloji uzmanları, beyin, sinirler ve kasların işleyişini incelerler. Bu uzmanlar, baş ağrısı, felç, epilepsi, Parkinson hastalığı, Alzheimer hastalığı, serebral palsi ve multipl skleroz gibi hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yöntemleri bilirler.

Nöroloji Uzmanları Kimlerdir?

Nöroloji uzmanları, tıp fakültesi eğitimini tamamlayarak nöroloji dalında uzmanlık eğitimi almış hekimlerdir. Nöroloji uzmanları, nörolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi konusunda uzmanlaşmışlardır.

Nöroloji Hastalıkları Nelerdir?

Nörolojik hastalıklar genellikle beyin, omurilik ve sinir sistemi ile ilgilidir. Bu hastalıkların bazıları şunlardır:

  • Baş ağrısı
  • Felç
  • Epilepsi
  • Parkinson hastalığı
  • Alzheimer hastalığı
  • Serebral palsi
  • Multipl skleroz
  • Sinir sıkışması
  • Migren
  • Kas hastalıkları

Nöroloji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nöroloji tedavisi, hastalığın türüne göre değişiklik gösterir. Bazı hastalıklar ilaçlarla tedavi edilirken bazıları cerrahi müdahale gerektirir. Nöroloji tedavisinde en önemli nokta, hastalığın erken teşhisidir. Erken teşhis ile birçok nörolojik hastalık tedavi edilebilir veya ilerlemesi önlenir.

Sonuç olarak, nöroloji beyin, omurilik ve sinir sistemi hastalıklarının teşhis, tedavi ve takibi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Nöroloji uzmanları, birçok nörolojik hastalığın teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmıştır. Nöroloji tedavisi hastalığın türüne göre değişiklik gösterir ve hastalığın erken teşhisi çok önemlidir.

Kırıkkale Nöroloji Doktorları içinde Tenzile hanım şahsi bilgi ve tecrübesi, Kırıkkale Yaşam Hastanesi’nin üstün teknolojik donanımı ile oldukça önemli bir yerde.

Daha ayrıntılı bilgi ve randevu için WhatsApp linkimizi tıklamanız yeterli

Sosyal Medyada Paylaş