Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
i-epv9dxg7u-533x800

Ağrı, vücudumuzda meydana gelen bir duygu. Ağrının çeşitli türleri var ve her birinin sebepleri ve ağrı tedavisi farklı.

  1. Akut Ağrı: Ani ortaya çıkan ve genellikle kısa süreli olan ağrı. Örneğin, bir yaralanma sonrası oluşan ağrı akut ağrıdır. Bu tür ağrılarınız genellikle tedavi edilebilir ve zaman içinde geçer.
  2. Kronik Ağrı: Uzun süreli ve devamlı olan ağrı. Örneğin, osteoartrit veya fibromiyalji gibi kronik hastalıklarımız sonucu oluşan ağrıya kronik ağrı diyoruz. Ayrıca kronik ağrılarımız genellikle daha zor tedavi ediliyor ve yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkiliyor.
  3. Nörolojik Ağrı: Sinir sistemimiz ile ilgili olan ağrı. Örneğin, sinir hasarımız sonucu oluşan ağrılarımız.
  4. Psikolojik Ağrı: Psikolojik nedenlerle oluşan ağrılarımız. Örneğin, stres veya depresyon sonucu oluşan ağrılarımız.

Her ağrımızın kendine özgü belirtileri ve tedavileri var. Önemli olan, ağrımızın nedenini belirlemek ve doğru tedavi yöntemini uygulamak. Özel yaşam hastanesi Kırıkkale ağrı tedavisinde oldukça başarılı bir hastane.

Bel Ağrısı

En çok ağrıyan bölgemiz genellikle bel bölgemiz oluyor. Bel ağrımız, birçok faktör nedeniyle ortaya çıkabilir ve bazen hafif geçici rahatsızlıklardan ciddi sağlık sorunlarına kadar değişebilir. Örneğin, bel fıtığı, disk hernisi veya osteoartrit gibi nedenlerle bel ağrısı ortaya çıkabilir. Ayrıca, yanlış oturma pozisyonları, ağır kaldırma teknikleri veya fazla kilo taşıma gibi fiziksel etkenler de bel ağrısına neden olabilir.

Bel ağrısının önlenmesi veya azaltılması için, doğru oturma pozisyonlarını benimsemeniz, egzersiz yapmanız ve vücut ağırlığınızı kontrol etmeniz önemlidir. Ayrıca, bel ağrısının nedeni tespit edilmeden tedavi edilmemesi önerilir. Eğer bel ağrınız devam ediyorsa, ağrı tedavisi için doktorunuzla konuşmalısınız.

Bel ağrı tedavisi

Bel ağrısı tedavisi için şöyle bir yol izlemenizi tavsiye ederiz.

İlk olarak Beyin cerrahi doktorumuza muayene olmalısınız. Uzmanımız fiziki muayene ya da gerekiyorsa ileri tetkiklerle bel ağrınızın sebebini belirleyecek. Bel mr ı ve bel röntgeni bel ağrısı tanısında oldukça önemli tetkiller

İkinci olarak ağrınızın sebebine göre;

Medikal tedavi

Sinir blokajı

Ameliyat

ya da Fizik tedavi seçeneklerinden birisini uygulayacağız. Hastanemizde Kırıkkale bel ağrı tedavisi olanların yorumları gayet olumlu.

Diz ağrısı

Diz bölgemizde meydana gelen ağrı veya sızı hissi. Genellikle diz eklemimiz, diz bağlarımız, diz kapsülümüz veya dizimizin çevresindeki kaslar veya tendonlar gibi yapılardan kaynaklanıyor. Ayrıca sebeplerini aşırı yorgunluk, şiddetli egzersizler, yaralanmalar, osteoartrit, tendinit veya diz eklemilerimizi etkileyen diğer sağlık sorunları olarak görüyoruz.

Diz ağrı tedavisi

Nedenine bağlı olarak değişiyor. Yani ağrımızın hafif olduğu durumlarda,basit önlemler alabiliyoruz,  Örneğin dizimizi dinlendirmek, Dizimizi sıcak tutmak, dizimizi desteklemek çoğunlukla işe yarıyor. Yanı sıra Ağrımız daha şiddetli ise,

İlk olarak Beyin cerrahi doktorumuza muayene olmalısınız. Uzmanımız fiziki muayene ya da gerekiyorsa ileri tetkiklerle bel ağrınızın sebebini belirleyecek. Örneğin, Diz röntgeni ve diz MR ı tanı koymakta önemli tetkikler.

sonrasında ağrınızın sebebine göre

Medikal ilaç tedavisi

Cerrahi tedavi

Ya da Fizik tedavi seçeneklerinden birisini uygulayacağız. Hastanemizde Diz ağrı tedavisi olanların yorumları gayet olumlu.

Son olarak, diz ağrınızı önlemek için diz bölgenizi sık sık dinlendirmek, dizinizi sıcak tutmak, dizinizi desteklemek veya diz ekleminiz için özel bir bandaj kullanmak gibi basit önlemler tavsiye ediyoruz. Ayrıca, egzersiz yaparken dizinizi yormamaya çalışın ve diz ekleminiz için uygun egzersizler seçin.

Baş ağrısı

Hepimizin en az bir kez yaşadığı bir rahatsızlık. Baş ağrısı, beyin dokusundan değil  beyin sinirlerimizden kaynaklanıyor. Ayrıca Baş ağrılarımız çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabiliyor ve birçok farklı formda meydana gelebiliyor.

Yanı sıra en yaygın olan baş ağrılarımız  migren, tensiyon tipi baş ağrısı ve sinüs baş ağrısı. Migren, genellikle başımızın bir tarafında sancılı ve pulsatil bir ağrı olarak tanımlanıyor. Örneğin Tensiyon tipi baş ağrımız ise genellikle başımızın çevresinde yaygın ve sıkı bir ağrı şeklinde. Son olarak Sinüs bağ ağrısı ise genellikle burun tıkanıklığı, gözlerimizde ağrı ve burun akıntısı ile birlikte ortaya çıkıyor.

Stres, uyku düzensizliği, beslenme hataları, sigara içmemiz ve alkol tüketmemiz gibi faktörler yer alıyor. Ayrıca, baş ağrımızın nedeni olarak tansiyon, sinüzit, meniere hastalığı gibi fizyolojik problemler de söz konusu olabiliyor.

Baş ağrısı tedavisi

Baş ağrımızın tedavisi genellikle semptomatik ve ağrının nedenine göre değişebiliyor. Örneğin, migren ağrımız için triptan grubu ilaçlar kullanıyorken, tensiyon tipi baş ağrımız için ise ibuprofen gibi non-steroid anti-enflamatuvar ilaçlar kullanılabiliyoruz. Ayrıca, stresinizi azaltma teknikleri, uyku düzeninizi sağlama ve sağlıklı beslenme gibi önleyici tedbirler de baş ağrınızın önüne geçebiliyor.

Son olarak, baş ağrımızın sürekli ve şiddetli olması durumunda doktorumuza danışmanız önemli. Çünkü bu durumda baş ağrımızın nedeni ciddi bir sağlık sorunu olabiliyor. Muhakkak ağrı tedavisi uygulamak gerekiyor.

Kronik ağrı tedavileri

Öncelikle kronik ağrı : Genellikle birkaç hafta veya daha uzun süre devam eden ağrılarımız olarak tanımlıyoruz. Bu tip ağrılarımızın, belirli bir nedeni olmayabiliyor veya teşhis edemeyebiliyoruz. Kronik ağrılarımız, fiziksel veya psikolojik etkenlerden kaynaklanabiliyor ve tedavi edilmesi zor bir durum.

Ancak, kronik ağrılarınızın tedavisi için birçok farklı yöntemimiz mevcut.

  1. Medikal tedavi: Kronik ağrılarınızın tedavisinde ilk olarak, ağrı kesici ilaçlar ve anti-inflamatuvar ilaçlar kullanıyoruz. Ayrıca, antidepresanlar ve diğer merkezi sinir sistemi etkileyen ilaçlar da ağrınızı azaltmaya yarayabiliyor. Ancak siz bunları çoktan denediniz değil mi?
  2. Fizik tedavi: Fizik tedavi, kronik ağrıların tedavisinde etkili bir yöntem. Fizik tedavi uzmanımız, ağrınızın nedenine göre özel egzersizler ve masajlar uyguluyor. Çoğunlukla işe yarayan bir tedavi yöntemi.
  3. Psikolojik tedavi: Kronik ağrılarınız, aynı zamanda psikolojik sorunlarınızdan da kaynaklanabiliyor. Psikolojik tedavilerimiz ile ağrılarınız ile başa çıkmak da mümkün olabiliyor.
  4. Alternatif tedavilerimiz: Kronik ağrılarınızın tedavisinde alternatif tedavi yöntemleri de kullanıyoruz Örneğin, sinir blokajı yatarak tedavi, PRP tedavisi, anestezi uygulamalarımız gibi.

Mesela Sinir blokajı ile ağrınızı beyninize ileten sinirleri bloke ediyoruz. Kronik ağrı tedavisi için şahane bir yöntem.

Ya da kronik bel ağrılarınız için Özel yaşam hastanesi beyin cerrahi doktoru Ulaş Öztürk hocamızın güzel bir tedavisi var. Yatarak medikal tedavi. Yani ameliyatsız bel fıtığı tedavisi. Ya da ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi olanların yorumları çok iyi. Op. Dr. Ulaş Öztürk hocamızınOp. Dr. ulaş Öztürk instagram sayfasını özellikle ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Örneğin ne yaptıysanız geçmeyen eklem ağrılarınız var diyelim. Özel yaşam hastanesi kök hücre tedavisi kronik diz ağrınız için etkili bir tedavi. Özel Yaşam Hastanesi ortopedi doktoru Op. Dr. Talat Çağırmaz hocamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Bir diğeri alternatif ağrı tedavisi : Migren botoksu. Uz. Dr. Mine Kaya tarafından uygulanan çok etkili bir migren tedavisi.

Kronik ağrı tedaviniz için en etkili yöntemi bulmak bir

Ağrı Tedavisi Fiyatları

Kısacası ağrı tedavisi fiyatları standart bir tedavi fiyatından fazla değil. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi  tedavi fiyatları oldukça uygun.

Kırşehir Ağrı Tedavisi

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir diz ağrısı, Kırşehir bel ağrısı, Kırşehir baş ağrısı, Kırşehir migren ağrısı,  Kırşehir eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Yozgat Ağrı Tedavisi

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat diz ağrısı, Yozgat bel ağrısı, Yozgat baş ağrısı, Yozgat migren ağrısı,  Yozgat eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Çankırı Ağrı Tedavisi

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat diz ağrısı, Çankırı bel ağrısı, Çankırı baş ağrısı, Çankırı migren ağrısı, Çankırı eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Çankırı iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Elmadağ Ağrı Tedavisi

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ diz ağrısı, Elmadağ bel ağrısı, Elmadağ baş ağrısı, Elmadağ migren ağrısı,  Elmadağ eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Elmadağ iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Ankara Ağrı Tedavisi

Ankara  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara diz ağrısı, Ankara bel ağrısı, Ankara baş ağrısı, Ankara migren ağrısı,  Ankara eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Ankara iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz. Üstelik Anakara ağrı tedavisi ücreti ne kıyasla çok daha uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz

Amasya Ağrı Tedavisi

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya diz ağrısı, Amasya bel ağrısı, Amasya baş ağrısı, Amasya migren ağrısı,  Amasya eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Amasya iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Tokat Ağrı Tedavisi

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat diz ağrısı, Tokat bel ağrısı, Tokat baş ağrısı, Tokat migren ağrısı,  Tokat eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Tokat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Çorum Ağrı Tedavisi

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum diz ağrısı, Çorum bel ağrısı, Çorum baş ağrısı, Çorum migren ağrısı,  Çorum eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Çorum iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Samsun Ağrı Tedavisi

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun diz ağrısı, Samsun bel ağrısı, Samsun baş ağrısı, Samsun migren ağrısı,  Samsun eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Samsun iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Sorgun Ağrı Tedavisi

Sorgun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Sorgun diz ağrısı, Sorgun bel ağrısı, Sorgun baş ağrısı, Sorgun migren ağrısı,  Sorgun eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Sorgun iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Sulakyurt Ağrı Tedavisi

Sulakyurt  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Sulakyurt diz ağrısı, Sulakyurt bel ağrısı, Sulakyurt baş ağrısı, Sulakyurt migren ağrısı,  Sulakyurt eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Sulakyurt iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

Kalecik Ağrı Tedavisi

Kalecik  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat diz ağrısı, Kalecik bel ağrısı, Sulakyurt baş ağrısı, Sulakyurt migren ağrısı,  Sulakyurt eklem ağrısı gibi kronik ağrı tedavilerinde Sulakyurt iline de hizmet veriyoruz. Kısacası sizi yoran eklem, baş  ve kas ağrılarınız için güzel bir alternatif tedavi yöntemi sunuyoruz. Bu sayede evinize aynı gün, rahatlamış şekilde dönüyorsunuz. Ağrılarımdan kurtulmak istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Ağrı Tedavi kliniğimize bekleriz

çok farklı yöntemi denemenizi ve ağrınızın seviyesini ve nedenini anlamanızı gerektiriyor. Ayrıca, doktorunuz ve diğer sağlık profesyonelleriyle işbirliği yaparak, en uygun tedavi yöntemlerini belirlemelisiniz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?