Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Spor müsabakalarını izlerken, sporcuların kaslarına yapıştırılmış, renkli bantlar görmüşsünüzdür. İşte o bantlar sporcuların ağrılarını azaltmak için uygulanmış kinezyobant. Kinezyoband tedavisi, sadece ünlü sporcular için değil tabi ki. Sizlerin de kas ağrılarınız için kullanılıyorlar.

Özel Yaşam Hastanesi Fizyoterapistleri de bu tedaviyi başarılı bir şekilde uyguluyorlar. Öncelikle Özel Yaşam Hastanesi Fizik tedavi doktoru ya da Özel Yaşam Hastanesi Ortopedi doktoruna muayene olmayı unutmayın.

Kinezyoband Tedavisi 

İlk olarak Kinezyoband hafif, yapışkan, elastik ve insan derisinin özelliklerini taşıyan, tedavi edici özelliği olan bant. Kinezyoband tedavisi için kullanıyoruz. Kısacası Deriniz ile bütünleşerek deri altındaki yapıları destekliyor. Gözenekli yapısıyla cildin hava almasını sağlıyor.

Hareketlerinize engel olmuyor.

Suya dayanıklı.

Farklı renkleri var 

4-5 gün vücutta kalabiliyor

Kısacası Bantlama tekniğini bel- boyun ve sırt ağrılarınız gibi sorunlarınızda oldukça etkili bir tedavi. Bunun yanı sıra ortopedik ve nörolojik problemleriz ile cerrahi sonrasında uyguladığımız tedavi seçeneklerinden biri.

İlk olarak Etkili bir bantlama uygulamamız için önce muayenenizi yapıp hangi tekniği kullanacağımıza karar veriyoruz. Daha sonrasında kinezyoband tedavisi uyguluyoruz.

kinezyo-bant.jpg
Kinezyoband Tedavisi akut kas ağrıları için oldukça etkili

 

Bantlama Tekniğinin Etki Mekanizması 


– Kinezyolojik bantlama dolaşım ve sinir sistemi aktive ederek iyileşmeyi hızlandırıyor
– Bantlar kaslarınızı ve eklemlerinizi etkiliyor. Kan ve lenfotik akışınızı düzenleyerek dokularınızı rahatlatıyor
– Enflamasyonunuzu azaltıyor
– Ağrı kesici özelliği olup, eklem problemlerinizi rahatlatıyor

Hangi Durumlarda Kullanıyoruz


– Eklem ve kas ağrılarınızda
– Yumuşak doku sakatlanmalarınızda
– Eklem sakatlıklarınızda
– Şişlik ve ödemlerinizde
– Kötü duruş bozukluklarınızda
– Ameliyat sonrası rehabilitasyonlarınızda
– Morluklarınızda
– Ayak ağrılarınızda

Kinezyoband Tedavisi Hakkında Bazı Hatırlatmalar

Öncelikle Bantlama tedavisi tek başına tedavi seçeneği değil. Yani diğer fizyoterapi yöntemleri ile kullanıldığımız takdirde daha etkili.

Ayrıca, sporcu kas yaralanmaları sırasında veya günlük yaşam aktivitelerinizde ortaya çıkan ağrılarınızı azaltmak için de kinezyoband kullanıyoruz.

Kinezyoband tedavisini uygulamaya başlamadan önce, mutlaka vücut durumunuzu değerlendiriyoruz. Ve tedavi planınızı oluşturuyoruz. Bu sayede, ihtiyaçlarınıza göre en uygun tedavi seçeneği belirliyoruz.

İlgili Bağlantı : Özel Yaşam Hastanesi Ortopedi

Alternatif Tedavi : PRP Tedavisi

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?