Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Tüp mide ameliyatı nedir?

Kırıkkale Tüp Mide Ameliyatı, Diyet ve egzersiz yöntemlerinin başarısızlıkla sonuçlandığı hastalarımızda kesin çözüm sunan bir yöntem. Midenizin 3/4 ünün alıyoruz ve size tüp şeklinde yeni bir mide yapıyoruz. Sonuç olarak çok daha küçük bir mideniz olduğundan ciddi kilo vermenizi sağlamış oluyoruz. Ancak, vki değeriniz 35 in üzerinde değilse ya da ek hastalıklarınız yoksa ameliyatı doğru bulmuyoruz.

Daha fazla ayrıntı ve uygun fiyatlarımız hakkında bilgi almak için sayfa sonunda bulunan WhatsAPP linkini tıklayarak direkt danışmanlarımıza bağlanabiliyorsunuz.

Eğer tüp mide ameliyatı düşünüyorsanız

Seçeceğiniz doktorun deneyimi ve tecrübesi çok önemli. Ameliyatınız sonrasında, diyet ve egzersiz programınıza göre yaşam tarzınızı değiştirmeniz de başarılı olmanız için önemli.

Çünkü bu ameliyatın bazı riskleri olsa da;

Bu risklerin çoğu nadir görülüyor ve riskinizi önleyici önlemler alıyoruz ve sizi düzenli takip ediyoruz ve riskinizi minimize ediyoruz

Kararınızı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Donanımlı bir hastanede

Bu ameliyatı çok fazla kez yapmış tecrübeli bir hekime

Yeni midenizin tutturulmasında kullanılacak tıbbi malzemenin Sağlık Bakanlığımızdan onaylı marka olmasına dikkat etmeniz gerekiyor

Bu özellikleri sağlandığımızda (kapalı) laparoskopik tüp mide ameliyatının ( sleeve gastrektomi ) riski diğer bir çok ameliyatın riskinden fazla değil. Unutmayın tüp mide obezitenin kendisinden tehlikeli değil!

Karasız kalan danışanlarımıza fikir verme açısından tüp mide olanların tecrübeleri önemli

Kırıkkale Tüp mide ameliyatı fiyatı ne kadar?

Kırıkkale Yaşam Hastanesi olarak Op. Dr. Abdullah Çime gibi tecrübeli bir hekim, donanımlı, güvenli hastanemiz, en kaliteli tıbbi malzemeler kullanılmamıza rağmen Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale tüp mide ameliyat fiyatları her zaman çok uygun tutmaya çalışıyoruz. Fiyatlarımız zamanla değişiklik gösterdiğinden dolayı bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Tüp mide yaptıranlar ile ilgili örnek görseller, tüp mide öncesi sonrası hastaların tecrübelerine göz atmak için Kırıkkale Obezite Cerrahisi instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Tüp mide ameliyatı yapan devlet hastaneleri?

Bazı devlet hastanelerinde de tüp mide ameliyatı yapılıyor ancak devlet hastanesi tüp mide fiyatı yaklaşık 17 Bin TL civarında. Oysa Hastanemizde mide küçültme fiyatı bu fiyata çok yakın olup özel hastane konforu, refakatçinizle birlikte dört günlük yatışınızın fiyata dahil olması, 6 ay boyunca verdiğimiz ücretsiz diyetisyen desteği, kullanılan tıbbi malzemenin kalite üstünlüğü ve diğer avantajlarınız düşünüldüğünde devlet hastanesi tüp mide fiyatından da uygun olduğunu söyleyebiliyoruz.

Tüp mide ameliyatı yapan üniversite hastaneleri?

Bazı üniversite hastaneleri de tüp mide ameliyatı yapıyor. Ancak Üniversite hastaneleri tüp mide ameliyat fiyatı da aynı şekilde yaklaşık 20 000 TL civarında ve saydığımız sebeplerden Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Tüp Mide fiyatı daha uygun diyebiliriz.

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale de tüp mide ameliyatı olanlar

Şu an kendi ağrılıklarının en az yüzde 40’ını vermiş haldeler ve mutlular. Ayrıca sadece kilo vermekle kalmadılar kan değerleri, vitaminleri, kolesterolleri kısa zamanda düzeldi. Şimdi daha sağlıklı, daha özgüvenli ve daha huzurlu insanlar. Nereden mi biliyoruz? Çünkü çok sıkı takip ediyoruz, bu sayede hayatlarının bu yeni ve daha olumlu dönemlerinde hep yanlarında olabiliyoruz. Onları sıkıntıya sokmayacak şartlarda izin veren danışmanlarımızın “Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesinde tüp mide ameliyatı olanlar” videolarını YOUTUBE  kanalımızda da paylaşıyoruz. Dilerseniz siz de kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale de tüp mide ameliyatı olanların yorumları

Op. Dr. Abdullah Çime’ye mide küçültme ameliyatı olanların güzel yorumları bizi hep mutlu ediyor. Kırıkkale Yaşam Tüp mide yorumlarının bir kaç tanesini paylaşıyoruz. 

kırıkkale mide KÜÇÜLTME ameliyatı olanların yorumları

Bazı öneriler

Tüp mide ameliyatınız sonrası beslenmenizi dikkatle planlanmalıyız. Ameliyatınız sonrası ilk birkaç hafta, sıvıların ön plana çıkarılması gerekiyor. Bu dönemde, sıvı formda protein shake’leri, sıvı yoğurtlar ve sıvı meyve suları gibi besinler tüketmeniz gerekiyor. Daha sonra, püre formda sebze ve meyveler, hafif etler ve hafif süt ürünleri ekliyoruz. Bu sebeple ameliyatınız sonrası 6 ay boyunca ücretsiz beslenme danışmanı hizmeti de veriyoruz.

Sonrası diyet listesiniz, protein ağırlıklı olmalı. Bu, yaralarınız iyileşmesine yardımcı oluyor ve aynı zamanda kilo kaybını destekliyor. Önerdiğimiz protein kaynakları arasında tavuk, balık, kümes hayvanları ve beyaz etler yer alıyor. Bunların yanı sıra, yüksek protein içeren süt ürünleri de tüketmelisiniz. Tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi, sebze ve meyveler de içermeli. Bu besinler, vücudunuza gerekli olan vitaminleri ve mineralleri sağlıyor ve aynı zamanda kilo kaybınızı destekliyor.

Tüp mide ameliyatı sonrasında yüksek yağlı ve şekerli gıdalara dikkat etmelisiniz. Bu tür gıdalar, kilo kaybınızı engelleyebiliyor ve ameliyatınız sonrası iyileşmenizi geciktiriyor

Tüp mide operasyonunun riskleri nelerdir?

Sleeve gastrektomi yani obezite cerrahisi her cerrahi işlem gibi, bazı risk taşımakta. Aşağıda sleeve gastrektomi ile ilgili bazı riskleri ele alacağız

Kanama

Ameliyatınız sırasında kanama riski var ve bu durum genellikle küçük ölçüde oluyor ve kontrol altına alıyoruz. Ancak, bazen daha ciddi kanama olabiliyor ve bu durumda ek cerrahi gerekebiliyor

Enfeksiyon

Her Cerrahi işlem için enfeksiyon riski var ve bunu genellikle antibiyotiklerle tedavi edebiliyoruz. Ancak, bazen daha ciddi bir enfeksiyon olabiliyor ve bu durumda ek cerrahi veya yoğun bakım gerekebiliyor.

Anestezi riskleri

Anestezi sırasında solunum sıkıntısı, düşük tansiyon ve kalp durması gibi ciddi problemler yaşayabiliyorsunuz. Bu riskler genellikle çok düşüktür, ancak herhangi bir cerrahi sırasında anestezi uygulanırken bu risklerin olma olasılığı vardır.

Kemiklerde hasar

Sleeve gastrektomi sırasında, mide boşluğuna giden böbreklerin altındaki kemiklerde hasar olma riski vardır. Bu durum genellikle çok nadir görülüyor ve kemiklerin tamiri için ek cerrahi gerekebiliyor.

Mide sızıntısı

Sleeve gastrektomi sırasında, mide sıvısının mide boşluğunun dışına sızması riski vardır. Bu durumda, mide sıvısı cilt üzerinde bir sızıntı oluşturuyor ve ciddi enfeksiyona neden olabiliyor. Bu risk genellikle çok düşük.

Op. Dr. Abdullah Çime ve Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi birlikteliğiyle yapılmış hiç bir tüp mide ameliyatında komplikasyon yaşamadığımızı belirtmeliyiz. Çünkü çok kaliteli ve garantili malzeme kullanıyoruz, hocamız her konuda çok titiz davranıyor ve hastane yönetimi her konuda olduğu gibi titizlik konusunda da hocamıza tam destek veriyor.

Obezite ne demek?

Vücut ağırlığınızın normalin üstünde olması durumu. Obezite, kilo fazlalığınızın sağlığınızı bozmasına sebep oluyor. İdeal vücut ağırlığınıza vücut kitle indeksiniz hesaplanarak karar veriyoruz.

Sınıflaması nasıl?

Obezite seviyenizi belirlemek için kullandığımız bir ölçüm. VKİ değerinize göre hesaplanır ve aşağıdaki şekildedir:

Vücut kitle indeksi (VKİ) değerinize göre yapılıyor. Kilogram cinsinden vücut ağırlığınızın metre kare cinsinden boyunuzun ölçüsüne bölünmesiyle hesaplanıyor. VKİ değerlerine göre obezite sınıflaması şu şekilde

18,5 ve altında: Zayıf
18,5 ile 25 arasında: Normal kilolu
25 ile 30 arasında: Fazla kilolu (kilolu)
30 ile 35 arasında: 1. derecede obez
35 ile 40 arasında: 2. derecede obez
40 ve üstü: 3. derecede obez (morbid obezite)

Vücut kitle indeksiniz 25 in üzerindeyse profesyonel yardım almanızı öneriyoruz

Sınırı kaç kilo?

Vücut ağırlığınızın normal olup olmadığını belirlemek için kullandığımız bir ölçüm. Bu ölçümü, vücut kitle indeksi (VKİ) ile hesaplıyoruz. VKİ, kilonuz ve boyunuz arasındaki orantıyı gösteriyor. Normal VKİ 18.5 ile 25 arasında. VKİ 25 ve üzerinde olan hastalarımız obezite sınırının üstünde ve obezite riski taşımakta.

Bu hastalığa yakalanan kişilere genellikle “obez” deniyor. Bu terimi, kilo fazlalğı ve obezite ile ilişkili olarak kullanıyoruz. Obezite, kilo fazlalığının belirli bir seviyenin üzerine çıkmasıyla ortaya çıkan bir sağlık durumu. Yani, vücut ağırlığının normal olmayan bir şekilde yüksek olması nedeniyle ortaya çıkan bir sağlık problemi. Bu durum, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmenizi engeller ve birçok sağlık sorununu peşinden getirir.

Profesyonel yardım alabileceğiniz uzmanlar diyetisyenler ve obezite cerrahları. Obezite tedavisi, obeziteyi önleme veya azaltmayı hedefleyen bir dizi yöntemleri kapsıyor Bu yöntemler arasında diyet, egzersiz, psikolojik destek ve ilaçlar yer alıyor. Obezite cerrahisi de bu yöntemlerden birisi.

Kaç kiloda başlar?

VKİ değeriniz 25 ve üzerinde ise obezite sınırının üstündesiniz ve obezite riski taşıyorsunuz. Ancak VKİ sadece kilo ve boy oranını gösteriyor ve vücut kompozisyonunuzu (yağ ve kas oranını) göstermiyor. Bu nedenle, kilo fazlalığının ne kadarının yağ ve ne kadarının kas olduğunu da dikkate alarak obezite sınırınızı belirliyoruz

Ambulansı var mı?

Özel olarak tasarımlanmış bir ambulans türü. Bu ambulansları, obezite seviyesi yüksek olan hastalarımızın taşınması ve nakil edilmesi için kullanıyoruz.

Obezite dünya sıralaması

yüksek Obezite prevalansı olan ülkelerin sıralandığı bir liste. Bu sıralama, ülkelerin obezite oranlarının yüzde olarak belirlenmesiyle oluşturuluyor.

kilo açısından bir sınırın olması gerekiyor. Bu sınırı, vücut kitle indeksinize (VKİ) göre belirliyoruz. Obezite iğnesi fiyatı ise, obezite tedavisinde kullandığımız bir tedavi yöntemi. Ama sakın uzman bir hekim size reçete etmeden böyle bir ilacı kullanmayın!

Oranı kaç?

Bir ülkede yaşayan bireylerin ortalama vücut kitle indeksi (BMI) değerlerine göre hesaplanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde obezite oranı yüksek ve ülkedeki yetişkinlerin yaklaşık yüzde 40’ı obez. Bu oranın düşürülmesi için çeşitli önlemler alıyorlar, ancak obezite Amerika’da hala önemli bir sağlık sorunu.

12 yaşındaki çocuklar için obezite kilo sınırı kaç?

Çocuğunuzun vücut yapısı, büyüme hızı ve aktivite düzeyi gibi faktörleri dikkate alarak hesaplıyoruz. Yani (BMI) hesaplaması kullanılarak çocuğun obezite durumu değerlendiriyoruz.

Obezite tedavisinde çeşitli seçenekler mevcut. ve tedavinin seçimini çocuğunuzun yaşı, kilo durumu ve sağlık durumu gibi faktörlere göre yapıyoruz. Tedavinin amacı, çocuğunuzun kilo durumunu düzgün bir seviyeye getirmeyi ve onu sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu amaçla, çocuğunuzun diyetine dikkat ediyoruz. Ayrıca, çocuğunuzun kilo durumu ile ilgili psikolojik sorunlarını da çözebilmek için psikolojik danışmanlık hizmetleri de kullanabiliyoruz.

Obezite günü ne zaman?

Her yıl 4 Nisan tarihinde dünya çapında kutlanan bir gün. Bu günde, obezite ve aşırı kilolu olmanın sağlık riskleri vurgulanıyor ve obezite ile mücadele etme konusunda bilgi ve destek sağlanıyor. 

İLGİLİ BAĞLANTI : Genel Cerrahi

Kilo vermek, kilo vermek istiyorum demek hepimizin hakkı. Bu sebeple Kırıkkale Tüp Mide fiyatı hesaplı. Ayrıca güvenli ve konforlu

Kırşehir Tüp Mide Ameliyatı

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir kilo verme konusunda Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Kırşehir mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Yozgat Tüp Mide Ameliyatı

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat kilo verme konusunda Yozgatlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Yozgat mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Çankırı Tüp Mide Ameliyatı

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı kilo verme konusunda Çankırılı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Çankırı mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Elmadağ Tüp Mide Ameliyatı

Elmadağ  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ kilo verme konusunda Elmadağlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Elmadağ mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Ankara Tüp Mide Ameliyatı

Ankara – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara kilo verme konusunda Ankaralı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Ankara mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Amasya Tüp Mide Ameliyatı

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya kilo verme konusunda Amasyalı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Amasya mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Tokat Tüp Mide Ameliyatı

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat kilo verme konusunda Tokatlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Tokat mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Çorum Tüp Mide Ameliyatı

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum kilo verme konusunda Çorumlu danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Çorum mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Samsun Tüp Mide Ameliyatı

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun kilo verme konusunda Samsunlu danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Samsun mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Kayseri Tüp Mide Ameliyatı

Kayseri – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kayseri kilo verme konusunda Kayserili danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde en garantili yöntem. Yani, danışanımızın midesinin yarıdan fazlasını çıkartarak yapıyoruz. Bu sayede Kayseri mide küçültme gerçekleşiyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?