Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Öncelikle Tıbbın en eski ve klâsik uygulamalarından biri. Manuel terapi, binlerce yıldır uygulanan ve pek çok insanın şifa bulduğu bir tedavi yöntemi. Bunun yanı sırasSanılanın aksine bir masaj ya da alternatif tıp yöntemi değil.

Örneğin Skolyoz ve kifoz gibi omurga problemlerinizde, dirsek sorunlarınızda (golfçü dirseği, tenisçi dirseği), fibromyaljide. Ayrıca  kalça rahatsızlıklarınızda, omuz ve el bileği (karpal tünel sendromu) tedavinizde başarıyla uyguluyoruz. Son olarak Boyun ve bel fıtıklarınızda ise bu tedavi ile ile %90 oranında başarılı sonuçlar alıyoruz.

Manuel Terapi Nedir

İlk olarak kas ve iskelet sisteminizi ilgilendiren tüm rahatsızlıklarınızda uyguladığımız ve tedavi şekli. Diğer bir deyişle fizik tedaviyi içine alan tüm hastalıklarda bu uygulaması yapılabiliyor.

İkinci olarak Elle yapıldığı için “elle tedavi” adını veriyoruz. Yanı sıra Pek çok ülkede yüzyıllardır uygulanan bu tedavi yöntemi, tıp camiasına bilimsel olarak girmiş ve bir bilim dalı haline gelmeyi başarmış.

manuel-terapi

Hangi Hastalıklarda Etkili

Açıkçası birçok farklı hastalık ve ağrı konusunda etkili. Yani vücut hareketleriniz, düzenleyen kemikleriniz, eklemleriniz ve kaslarınız gibi dokuları hedef alıyoruz. 

Özet olarak,

  • Omurga problemleri: Bel, boyun ve sırt ağrılarınız gibi omurga sorunlarınızı  tedavi ediyoruz. Bu yöntem, omurilik ve omurganızın çevresindeki kaslarınızı rahatlatıyor ve düzenliyor. Bu sayede böylece ağrınız azalıyor ve hareket kabiliyetiniz artıyor.

  • Eklem rahatsızlıkları: Eklemlerinizde oluşan ağrı ve sıkışma gibi rahatsızlıklarınız azalıyor. Örneğin, omuzunuzda kireçlenme veya dizinizde menisküs gibi problemlerinizi tedavi ediyoruz.

  • Kas ve adale ağrıları: Kas ve adale ağrılarınızın nedenleri arasında yanlış pozisyon, hareketsizlik ve yüksek stres gibi faktörler var. Manuel terapi, kaslarınızı ve adalelerinizi esneterek ağrınızı azaltıyor ve hareketlerinizi düzenliyor.

  • Solunum problemleri: Solunum problemleri olan hastalar için de etkilidir. Örneğin, astım gibi solunum problemlerinin neden olduğu kasılmaları azaltarak nefes alışverişini düzenler.

  • Depresyon ve stres: Depresyon ve stres gibi ruhsal sağlık sorunlarının yanı sıra fiziksel ağrıları da azaltabilir. Bu yöntem, vücudun endorfin adı verilen doğal ağrı kesici hormonlarını salgılamasını sağlar, böylece ağrı azalır ve ruh hali iyileşir.

Sonuç olarak, omurga problemlerinizden eklem rahatsızlıklarınıza, kas ve adale ağrılarınızdan solunum problemlerinize kadar birçok farklı hastalık ve ağrı konusunda etkili

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?