Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Vajinismus

Öncelikle vajinismus kadınlar için cinsel ilişkiye girmeye engel olan bir durum. Yani vajina kaslarınız kasılır ve sizin için cinsel ilişkiye girmek oldukça zor hatta imkansız hale gelir. Sebepleri psikolojik veya fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabiyor ve vajinismus tedavisi mümkün olan bir hastalık. 

Aslında cinsel ilişkiye girmek istemenize rağmen ortaya çıkan bir durum. Sorun sadece kas kasılmalarınızdan kaynaklanıyor. Cinsel hayatınızda yaşadığınız zorlukların yanı sıra, cinsel ilişkiye girmenize engel olarak, aynı zamanda psikolojik problemler yaşamanıza da neden oluyor.. Bu nedenle, vajinismus tedavisi bir çok rahatsızlığınızın tedavisi anlamına geliyor.

Vajinismusun tedavisi, sorununuzun nedenlerine göre değişebiliyor. Örneğin psikolojik veya fiziksel nedenlere dayanıyorsa, uygun bir terapi veya tedavi seçeneği sunuyruz. Örneğin, vajinismus psikolojik sorunlarınızdan kaynaklanıyorsa, kognitif davranışçı terapi veya hipnoterapi gibi yöntemler kullanıyoruz. Aynı zamanda hastalığınızın  fiziksel nedenlere dayandığı durumlarda, jinekolojik muayene ve tedavi seçenekleri sunuyoruz. Yine de tekrar söyleyelim. Her ne sebepten olursa olsun Vajinismus tedavi edilebilen bir hastalık.

Önemli olan, durumunuzu anlamanız, kabullenmeniz ve tedavi olmak istemeniz.

Vajinismus tedavisi kim bakar

Tedaviniz genellikle multidisipliner bir yaklaşım gerektiriyor. Yani birden fazla uzmandan yardım almamız gerekebiliyor. Öncelikle hastalığın sebebini belirlemek gerekiyor. Sebebin belirlenmesinden sonra vajinismus anestezi tedavisi, vajinismus jinekolog tedavisi ya da vajinusmus psikiyatri tedavisi uyguluyoruz. Bazen de bu tedavilerin biri ya da bir kaçını bir arada uyguluyoruz.

Vajinismus kaç sene sürer

Eğer tedavi edilmezse ömür boyu sürebiliyor. Bu yüzden hayatınız boyu mutsuz olabiliyoruz. çünkü cinsel sağlık hepimiz için çok önemli.

Vajinismus tedavisi kaç seans

Hastalığınızın derinliği, süresi, sebebi ve sizin genel sağlık durumunuza göre değişiyor. Bazen tek seansta bile çözüme kavuştuğumuz oluyor. Ama genellikle bir kaç seansta bu dertten kurtuluyorsunuz.

Kırıkkale vajinismus tedavisi doktorları

Özel Yaşam Hastanesinde Kırıkkale vajinismus doktoru diyebileceğimiz birbirinden kıymetli uzmanlar çalışıyor. Üç adet jinekolog, anestezi uzmanı, psikiyatri uzmanı ve diğer doktorlar. Yeter ki siz vajinismustan kurtulmak isteyin. Muhakkak vajinismus tedavisi olan bir hastalık.

Kırıkkale vajinismus tedavisi

Özel yaşam hastanesi Kırıkkale vajinusmus tedavisi konusunda oldukça donanımlı bir hastane.

Kırıkkale jinekolog

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Kadın doğum doktorları vajinismus tedavisinde çok başarılı Kırıkkale Jinekologları. Özellikle Op. Dr. Gülsüm Serbest bayan kadın doğum uzmanı Kırıkkale olarak vajinismus tedavisinde tercih edilen bir jinekolog.

Vajinismus belirtileri

Vajinismus belirtileri arasında şunlar sayılabilir:

  1. Cinsel ilişkiye girişte ağrı: Cinsel ilişkiye girişte ağrı hissediyorsanız. Yani vajinanızın kaslarının kasılmasından kaynaklanıyor olabilir
  2. Vajinanın kasılması: Cinsel ilişkiye girişte veya cinsel ilişki sırasında vajinanın kaslarının kasılmasını hissediyorsanız. Yani vajinanızın içine yerleştirilen herhangi bir şeyin girmesini engelleyebiliyorsa
  3. Cinsel ilişkiye girişte zorluk: Cinsel ilişkiye girişte zorluk yaşıyorsanız..
  4. Cinsel ilişkiye girişte panik: ilişkiye girişte panik atakları yaşıyorsanız. Yani cinsel ilişki ihtimali sizi paniğe sevk ediyorsa.

Kısacası cinsel ilişkinin ihtimali bile kabusunuz olmuşsa vajinismus olma ihtimaliniz yüksek. Hiç zaman geçirmeden linki tıklayarak tamamı kadın danışmanlarımıza ulaşın. Merak etmeyin bütün görüşme ve tedavi süreciniz büyük gizlilik içinde yürütülüyor.

Vajinismus, cinsel ilişkiye girişte veya cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, vajinanın kaslarının kasılmasına yol açar. Vajinismus belirtileri arasında cinsel ilişkiye girişte ağrı, vajinanın kasılması, cinsel ilişkiye girişte zorluk, cinsel

Vajinismus hastalığı

Yakalandığınız zaman evliliğinizi direkt, sosyal hayatınızı, iş hayatınızı endirekt yıkıma uğratan bir hastalık. Aslında tedavisi mümkün, hatta düşündüğünüzden de kolay tedavisi olan bir hastalıktan bahsediyoruz. Böyle bir tedavi yolu varken vajinismusun hayatınızı elinizden almasına müsaade etmeyin.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?