Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Psikiyatri

Yaşamımızda psikolojinin her açıdan oldukça önemli bir yeri var. Çünkü yaşantımıza sahip olduğumuz ruhsal yapımızla yön veriyoruz. Mutlu ve güzel şekilde bir hayat sürebilmemiz için daima sağlıklı ve iyi bir psikolojiye olmamız gerekiyor. İşte bu noktada, Psikiyatri ruhsal yapımızın sağlıklı kalması için yardımcı olan bir bilim dalı. 

Eğer içinden çıkılması güç birtakım psikolojik sorunlarla karşı karşıya bulunuyorsak o zaman muhakkak alanında profesyonel olan bir psikiyatri uzmanından yardım almalıyız. 

Psikiyatri, birbirinden farklı birçok ruhsal sağlık sorununu bünyesinde barındıran önemli branşlardan biri. Hastanemizde tüm danışanlarımıza yardımcı olabilmek için özel psikiyatri bölümümüz mevcut bulunuyor.

Uzman hekimimizle her türde psikiyatrik sorun kapsamında kolayca görüşmeler yapılabiliyor. Tedavi sürecinde hekimimiz gözetiminde en kararlı adımlar güvenle atılabiliyor.

O zaman ruhsal problemlerin neler olduğuna göz atalım

Depresyon

Dünyada birçok insanda oldukça yaygın şekilde görülen önemli ruhsal problemlerden biri. Yaşam kalitemizi ciddi düzeylerde düşürebilen bu sorunun en etkin biçimde çözümlenmesi gerekiyor. Aksi taktirde huzurlu, mutlu bir yaşam sürmemiz mümkün olmuyor.

Bipolar Bozukluk

Çoğumuzda görülebilen önemli ruhsal rahatsızlıklar arasında. Duygu durumumuzun sürekli değişmesine ve dalgalanmasına sebep olan bu rahatsızlık için kişiye özel şekilde bir tedavi uyguluyoruz. Çünkü her birimizin bu hastalığa yakalanma sebebi başka olabiliyor.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Çağımızda birçoğumuzun mustarip olduğu ruhsal sorunlardan bir başkası da obsesif Kompulsif Bozukluk. Bu psikiyatrik rahatsızlıkta sürekli bir şeylere takılı kalıyoruz.

Bu bir düşünceye takılmak veya sürekli bir hareketi yapmak şeklinde gerçekleşebiliyor. Bu sorun da yine yaşam kalitemizi çok düşüren bir hastalık. Dolayısıyla hem bizim hem de çevremizdeki insanların tedavi olmamıza çok ihtiyacı var.

Kişilik Bozuklukları

Erken tanılanması ve tedavi edilmesi gereken ciddi bir psikolojik rahatsızlık. Çünkü sağlıklı düşünmemizi engelliyor ve yaşantımızı ciddi manada etkiliyor. Zira geç kaldığımızda çok zor tedavi edildiğini belirtmeliyiz.

Anksiyete Bozuklukları

Bazılarımızın günlük yaşamda aşırı bir evham ve endişe içerisinde olduğu bir gerçek. Bu eğer sürekli devam eden ve kendisini tekrarlayan bir davranış biçimi haline geldiyse muhakkak profesyonel bir yardım almamız gerekiyor

Cinsel İşlev Bozuklukları

Kaliteli yaşam dengemizi bozan en önemli sorunlardan bir başkası. Çoğumuzda ortaya çıkabilen cinsel işlev bozuklukları en çok evliliklerimizi etkiliyor. Ek olarak iş yaşamlarımız bile olumsuz etkilenebiliyor.

Bu sorunlarımızın büyük çoğunluğu birtakım psikiyatrik nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor. Hastanemizin değerli ve bilgili hekimleri, cinsel işlev bozukluklarına yönelik olarak da danışanlarına rehberlik edebiliyorlar.

Şizofreni

Şizofreni, oldukça ciddiyet arz eden ve dünyada birçok insanda görülebilen ruhsal sağlık problemleri arasında. Bu türden bir psikiyatrik sorunun varlığında daima uzman hekimleri gözleminde tedavi süreçlerine yön verilmesi gerekiyor.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat eksikliği ile hiperaktivite bozukluğu sorununu yaşayanlarımızın da sayıları oldukça fazla. Bu rahatsızlığın karakteristik özelliği, gereğinden fazla hareketli olmamız ve ciddi dikkat problemleri yaşamamız.

Sorunun kökenine inmemiz ve kişiye özgü incelemeler yapmamız gerekiyor. Başka bir deyişle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu kişiye özel tedavi gerektiriyor.

Alkol ve Madde Bağımlılığı

Birtakım şeylere karşı aşırı derecede bir bağımlılık gösterebiliyoruz. Bazı bağımlılıklarımızın doğrudan bedensel sağlığımızı bozması gibi bir özelliği olabiliyor.

Alkol ve madde bağımlılıkları buna en önemli örneği teşkil ediyor. Hastanemiz psikiyatri uzmanı, alkol ve madde bağımlılıkları tedavisinde oldukça başarılı bir hekim.

Sosyal Fobi

Sosyal fobi, toplumda öne çıkamama ve sosyal ortamlardan kaçınma durumuyla karakterize ortaya çıkan psikiyatrik sorunlarımızdan biri. Yaşam dengemizi bozabilen bu duruma karşı da muhakkak profesyonel yardım almalıyız. ama bir yandan da tedaviye ihtiyacımız olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Yaşamımızda bizi  psikolojik manada çok ciddi düzeylerde etkileyebilecek birçok sorunla karşılaşabiliyoruz.

Bazen yaşadığımız olayların hafızamızda ve kendimizde sürekli yer etmesi ciddi ruhsal travmalar yaşamamıza sebebiyet verebiliyor. Bu türden bir durumun varlığı halinde de daima tıbbı manada bir yardımın alınması önem arz eder. Psikiyatri bölümümüze dilerseniz bu sorun doğrultusunda da her zaman başvurabilirsiniz.

Uyku Bozuklukları

Sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmenin en önemli yönlerinden biri daima kaliteli şekilde bir uyku düzenine sahip olunmasıdır. Eğer bir uyku bozukluğu sorunu varsa insanlar gerekli şekilde rahatça uyumakta zorlanırlar.

Bu durumun ardında neyin yer aldığına daima titizlikle bakılması önem arz eder. Hastanemizin profesyonel uzmanlarıyla bu konu kapsamında da görüşebilir ve sorunun çözümüne yönelik ilgili desteleri alabilirsiniz.

Gurup Terapi

Bir grup insanın bir terapist eşliğinde, aynı sağlık sorunları veya zorlukları paylaştıkları bir tür psikolojik tedavi yöntemi. Bu yöntem birbirinize destek olmanızı ve birbirinize yönelik yardımlaşmanızı sağlıyor.

Kendi düşünce ve davranışlarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı oluyor ve aynı sorunu yaşayan insanlarla iletişim kurma becerilerinizi geliştiriyor. Tek başına terapiye göre daha fazla etkili. Çünkü birbirinize destek oluyorsunuz ve birbirinize yardım etmeyi öğreniyorsunuz, Örneğin, depresyon, anksiyete, yalnızlık, travma ve benzeri sağlık sorunları için gurup terapisi uyguluyoruz.. 

Nasıl yapıyoruz

Gurup terapisi, uzman doktorumuz tarafından yönetiliyor ve terapistiniz, gruptaki bireylerin ihtiyaçlarına göre çeşitli teknikler kullanıyor. Genellikle haftada bir veya iki kez yapıyoruz ve birkaç hafta veya aylar sürebiliyor.  Düşüncelerinizi paylaşmanız paylaşmalarınızı ve birbirinize yardım etmenizi sağlıyor, Bu nedenle birbirinizin güvenini kazanmak çok önemli.

Sonuç olarak hepimiz psikolojik problemler yaşıyoruz. Hele ki bu çağda yaşamamak mümkün değil. Önemli olan kendimizde bir tuhaflık hissettiğimizde vakit kaybetmeden psikiyatri uzmanına başvurmak. Sorunlarımızın çözümlerinde geç kalmamız hayatımızı olumsuz manada ciddi biçimde etkiliyor. 

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi psikiyatri doktoru Süleyman Oflu tecrübesi ve bilgi birikimiyle yanınızda. 

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?