psikiyatri

Psikiyatri

İnsan yaşamında psikolojinin her açıdan oldukça önemli bir yeri vardır. Çünkü insanlar sahip oldukları ruhsal yapılarıyla yaşamlarına bir yön verirler. Mutlu ve güzel şekilde bir hayat sürebilmek için daima sağlıklı ve iyi bir psikolojinin olması gereklidir.

Eğer içinden çıkılması güç birtakım psikolojik sorunlarla karşı karşıya bulunuluyorsa o zaman muhakkak alanında profesyonel olan uzmanlarla ilgili temaslar kurulmalıdır. Dilerseniz bu yöndeki sağlık hizmetleri için hastanemize başvurabilirsiniz.

Psikiyatri

Psikiyatri, birbirinden farklı birçok ruhsal sağlık sorununu bünyesinde barındıran önemli branşlardan biridir. Hastanemizde tüm danışanlara yardımcı olunabilmesi adına özel şekilde ayrılmış bir psikiyatri bölümü mevcut bulunuyor.

Uzman hekimlerimizle her türde psikiyatrik sorun kapsamında kolayca görüşmeler yapılabiliyor. Tedavi sürecinde hekimlerimiz gözetiminde en kararlı adımlar güvenle atılabiliyor.

Depresyon

Depresyon dünyada birçok insanda oldukça yaygın şekilde görülen önemli ruhsal problemlerden biridir. Yaşam kalitesini oldukça ciddi düzeylerde düşürebilen bu sorunun en etkin biçimde daima çözümlenmesi gereklidir.

Hastanemiz bünyesinde yer alan uzman psikiyatrlar, depresyon tedavisine ilişkin olarak danışanlarımıza profesyonellikle yardımcı olabiliyorlar.

Bipolar Bozukluk

Bipolar bozukluk, çoğu insanda görülebilen önemli ruhsal rahatsızlıklar arasındadır. Duygu durumunun sürekli değişmesine ve dalgalanmasına sebep olan bu rahatsızlık için daima kişiye özel şekilde bir tedavi izlenmelidir. Hastanemizde bu rahatlığa ilişkin çözümler üretecek birçok uzman doktorumuz mevcut bulunuyor.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Günümüz çağındaki birçok insanın mustarip olduğu ruhsal sorunlardan bir başkası da obsesif Kompulsif Bozukluk sorunudur. Bu psikiyatrik rahatsızlıkta kişiler sürekli bir şeylere takılı kalırlar.

Bu bir düşünceye takılmak veya sürekli bir hareketi yapmak şeklinde gerçekleşebilir. Bu sorun da yine insanların yaşam kalitelerini daima oldukça fazla biçimde düşürür. Hastanemizin psikiyatri uzmanlarından bu rahatsızlık için de gerekli destekleri güvenle alabilirsiniz.

Kişilik Bozuklukları

Kişilik bozuklarına yönelik daima erken tanı ve tedavinin yapılması gerekir. Çünkü bu sorun da sağlıklı düşünmeyi ve ruhsal sistemi bozucu birtakım etkilere sahiptir.

Psikiyatri kliniğimiz bünyesinde uzman hekimlerimiz, kişilik bozuklarının tanımlanması ve ona yönelik tedaviler geliştirilmesi doğrultusunda gerekli destekleri danışanlarımıza sunabiliyorlar.

Anksiyete Bozuklukları

Bazı insanların günlük yaşamda aşırı bir evham ve endişe içerisinde olduğu görülür. Bu eğer sürekli devam eden ve kendisini tekrarlayan bir davranış biçimi haline geldiyse muhakkak profesyonel bir yardımın alınması gerekir.

Hastanemizle dilerseniz bu doğrultuda bir irtibata geçebilir ve anksiyete problemine yönelik hekimlerimizle görüşmeler sağlayabilirsiniz.

Cinsel İşlev Bozuklukları

Kaliteli yaşam dengesini bozan en önemli sorunlardan biri başkası ise, çoğu kişide ortaya çıkabilen cinsel işlev bozukluklarıdır. Erkekler ve bayanlarda bu bozukluklarla farklı şekillerde karşılaşılabiliyor.

Bu sorunları büyük çoğunluğu birtakım psikiyatrik nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor. Hastanemizin değerli ve bilgili hekimleri, cinsel işlev bozukluklarına yönelik olarak da danışanlarına rehberlik edebiliyorlar.

Şizofreni

Şizofreni, oldukça ciddiyet arz eden ve dünyada birçok insanda görülebilen ruhsal sağlık problemleri arasındadır. Bu türden bir psikiyatrik sorunun varlığında daima uzman hekimleri gözleminde tedavi süreçlerine yön verilmesi gerekir.

Hastanemiz psikiyatri hizmetleri bünyesinde şizofreni rahatsızlığına yönelik olarak da uzmanlarımız birçok tedavi uyguluyorlar. Her bir danışanımızla en özel şekilde ilgilenerek onlara yardımcı olmaya çaba gösteriyorlar.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat eksikliği ile hiperaktivite bozukluğu sorununu yaşayan insanların da sayıları oldukça fazladır. Bu rahatsızlığın karakteristik özelliği, kişilerin gereğinden fazla hareketli olmaları ve ciddi dikkat problemleri yaşamalarıdır.

Bu tür rahatsızlık bünyesinde de daima sorunun kökenine inilmesi ve kişiye özgü incelemelerin yapılması gerekir. Hastanemize bu problem kapsamında da güvenle başvurabilirsiniz.

Alkol ve Madde Bağımlılığı

İnsanlar yaşamlarında birtakım şeylere karşı aşırı derecede bir bağımlılık gösterebiliyorlar. Bazı bağımlılıkların doğrudan bedensel sağlığı bozması gibi bir özelliği olabiliyor.

Alkol ve madde bağımlılıkları buna en önemli örneği teşkil ediyor. Bu kötü alışkanlıklardan nasıl kurtulmak mümkün olur daima bunun bilinmesi gerekiyor. Hastanemiz psikiyatri uzmanları, alkol ve madde bağımlılıkları kapsamında da danışanlarına yol gösterebiliyorlar.

Sosyal Fobi

Sosyal fobi, toplumda öne çıkamama ve sosyal ortamlardan kaçınma durumuyla karakterize ortaya çıkan psikiyatrik sorunlardan biridir. İnsanların yaşam dengelerini bozabilen bu duruma karşı da daima iyi şekilde çözümlerin üretilmesi gerekir. Hastanemiz bünyesinde deneyimli psikiyatri uzmanlarımız, sosyal fobi konusunda da iyi destekler temin edebiliyorlar.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

İnsanlar yaşamlarında onları psikolojik manada çok ciddi düzeylerde etkileyebilecek birçok sorunla karşılaşabiliyorlar.

Bazen yaşanan olayların hafızada ve kişide sürekli yer etmesi onun ciddi ruhsal travmalar yaşamalarına sebebiyet verebiliyor. Bu türden bir durumun varlığı halinde de daima tıbbı manada bir yardımın alınması önem arz eder. Psikiyatri bölümümüze dilerseniz bu sorun doğrultusunda da her zaman başvurabilirsiniz.

Uyku Bozuklukları

Sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmenin en önemli yönlerinden biri daima kaliteli şekilde bir uyku düzenine sahip olunmasıdır. Eğer bir uyku bozukluğu sorunu varsa insanlar gerekli şekilde rahatça uyumakta zorlanırlar.

Bu durumun ardında neyin yer aldığına daima titizlikle bakılması önem arz eder. Hastanemizin profesyonel uzmanlarıyla bu konu kapsamında da görüşebilir ve sorunun çözümüne yönelik ilgili desteleri alabilirsiniz.