Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

C Vitamini Tedavisi

Öncelikle vücudunuza yüksek doz C vitamini tedavisi ni, damar yoluyla uyguluyoruz. Bu sayede bağışıklık sisteminiz güçleniyor. Aynı zamanda başka bir çok faydasını da sayabiliyoruz.

Aslında c vitamini, bir besin takviyesi olarak biliniyor. Genellikle C vitamini takviyesi alıyoruz veya C vitamini içeren yiyecekleri tercih ediyoruz. Çünkü,

 • Bağışıklık sistemini destekliyor
 • Enerji üretimine yardımcı oluyor
 • Kollajen üretimine yardımcı oluyor
 • Kan dolaşımını düzenliyor
 • Doğal bir antioksidan ve vücuttaki serbest radikalleri azaltıyor

Ayrıca, grip ve nezleye karşı koruyucu etki gösterdiğini ve bunların süresini ve şiddetini azaltabildiği biliyoruz.

Salgınlara karşı kalkan

Durmadan yeni virüslerle, salgınlarla mücadele ettiğimiz şu günlerde adeta bir kalkan görevi görüyor. Özellikle bağışıklık sisteminizi zayıflatan tedaviler görüyorsanız, kronik rahatsızlıklarınız varsa C vitamini tedavisi sizin için koruyucu oluyor.

Ancak, C vitamini takviyesi almanızın bazı yan etkileri olabiliyor. Bu nedenle mutlaka bir doktora danışmadan lütfen takviye almayın!

Bağışıklık kokteyli C vitamini tedavisi

Halk arasında bu isimle anılması boşuna değil. Yoğun C vitamini ve mineralleri damar yoluyla vücudunuza vermemiz çok hızlı ve güçlü şekilde etki ediyor.

Bağışıklık sistemimiz, vücudumuzun en önemli savunma mekanizmalarından biri. Ancak bazılarımızın bağışıklık sistemi zayıf olabiliyor. 

 1. Yaşlılar: Yaş ilerledikçe, bağışıklık sistemimiz zayıflar. Bu nedenle yaşlılar hastalıklara daha yatkın oluyorlar.

 2. Sigara içenler: Sigara içmek bağışıklık sistemini zayıflatıyor. Bu nedenle sigara içenler hastalıklara daha yatkın

 3. Aşırı alkol tüketenler: Aşırı alkol tüketimi bağışıklık sistemimizi zayıflatan başka bir sebep. Bu nedenle aşırı alkol tüketenler hastalıklara daha yatkın diyebiliyoruz

 4. Yetersiz beslenenler: Egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Eğer yetersiz besleniyorsak hastalıklara daha yatkın hale geliyoruz.

 5. Stresli yaşayanlar: Stres bağışıklık sistemimizin en büyük düşmanlarından. Stresli bir yaşam tarzı bizi her zaman zorluyor.

 6. Kronik hastalıkları olanlar: Kronik hastalıklar bağışıklık sistemimizi ciddi anlamda güçsüz kılıyor. Kronik hastalıklarımız varsa kendimize daha çok dikkat etmemiz gerekiyor.

 7. Kanser tedavisi görenler : Kanser tedavisi görüyorsak C vitamini tedavisi güçsüz kalan immün sistemimiz için çok faydalı.

Özet olarak, Bağışıklık sistem güçsüzlüğü enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı bizi açık hale getiriyor. Bu nedenle bu durumdaysak daha dikkatli olmalı ve sağlımızı koruyan tedbirleri almalıyız.

Nasıl uyguluyoruz

Damar yoluyla yüksek doz C vitamini tedavinizi, Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Dahiliye Doktorumuz Bülent Yıldız uyguluyor.  Öncelikle Online randevu hattımızdan danışmanlarımıza ulaşarak bilgi ve randevu alınız. Uygulamamız genellikle 4 seans sürüyor. Günübirlik tedavi olarak, serum ile uyguluyoruz.

c-vitamin-tedavisi
Bağışıklık sistemi kokteyli, c vitamini tedavisi. Virüslere teslim olmayın

Sigara İçen Kişilerin C Vitamini İhtiyacı

Bu konuya özel başlık açmamız gerekti. Çünkü sigara kullanmamız sadece ciğer ve solunum hastalıklarına değil bağışıklık sistemimizi güçsüz kılarak bizi tüm hastalıklara karşı zayıf kılıyor.

Hele bir de yoğun iş temposu, sık seyahat ve stres C vitamini eksikliği eklenirse ciddi anlamda risk altındayız demek. C vitamini, Depolanmayan bir vitamin türü. Bu nedenle sigara kullanıyorsanız mutlaka c vitamini tedavisi almasını öneriyoruz. Ayrıca  Sigaranın vücuttaki C vitamininizi baskıladığını bildiğimizden damardan alacağınız C vitamini ile sigaranın kötü etkilerinden kurtulmanızı tavsiye ediyoruz 

Yüksek Doz C Vitamini Uygulatacağınız Yeri Seçerken Dikkat Edin

Merdiven altı olarak tabir ettiğimiz, yetkisiz ve uzmanlığı olmayan kişilerden uzak durun. Her tedavide olduğu gibi yüksek doz c vitamini uygulaması da mutlaka uzmanlığı olan, ruhsatı olan ve doktor ve hastaneyi seçmelisiniz. Vitamin takviyesi öncesi branş doktorları ile ön muayene yapmak, bu muayene sonrasında alınacak doza karar vermek gerekir. Hastanemiz her işlemde olduğu gibi bu işlemde de uzman hekimlerin kontrolü ve uygulaması değerli hastalarımıza sunuyoruz. Bu nedenle gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz. Damardan C vitamini tedavisi fiyatı ile lütfen alakalı bizimle iletişime geçin.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?