Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Saçlarımız neden dökülüyor

Saç dökülmesi, hepimizin hayatımızda en az bir kez yaşadığımız bir sorun. Ancak, saç dökülmemiz normalden fazla ise nedenleri araştırmamız ve önlemler almamız gerekiyor. Ayrıca, saç dökülmesi problemimiz varsa saç mezoterapisi etkili bir tedavi yöntemi. Bu yöntem için özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Dermatoloji Uzmanı Mine Kaya başarılı bir hekim.

Aslında birçok nedeni var. Genetik, hormonlar, beslenme eksikliğimiz, stres ve bazı ilaçlar saçlarımızın dökülmesine neden olabiliyor. Özellikle, erkek tipi saç dökülmemizin genetik bir sorun olduğunu ve erkeklerde daha yaygın olduğunu biliyoruz.

Ayrıca, saç bakımına uygun olmayan şampuanlar, saç kurutma makinesi, fön, saç ekstresi, saç spreyi gibi saç bakım ürünleri de Saçlarımızın dökülmesine neden olabiliyor. Bu nedenle, saç bakım ürünlerimizi doğal ve saç tipimize uygun olarak seçmemiz gerekiyor.

Saç dökülmemizi önlemek için düzenli saç bakımı yapmalı, sağlıklı beslenmeli, stresimizi azaltmalı ve saç bakım ürünlerini doğal olarak kullanmalıyız.

Saç Mezoterapisi Nedir

Öncelikle saçınızın güçlenmesi ve yeniden büyümesi için uyguladığımız bir tedavi. Yani, saç foliküllerinizin beslenmesini arttırmak için saç derinize doğrudan ilaçlar ve vitaminler enjekte ediyoruz.

Saç kaybımıza neden olan genetik, hormonal veya fizyolojik nedenleri hedefliyor ve saçınızın yeniden büyümesini teşvik ediyor. Bu sayede, saçınız daha güçlü, sağlıklı ve yoğun bir görünüm kazanıyor. Tedaviyi genellikle birkaç seans olarak uyguluyoruz ve sonuçlarınız genellikle 2-3 ay içinde görülüyor. Bu tedaviyi, saç kaybı olan herkese uygulayabiliyoruz ve saçlarınızın güçlenmesi için harika bir seçenek.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanıyor

Saç foliküllerinize doğrudan uyguluyoruz. Bu sayede saçlarınız daha hızlı ve sağlıklı büyüyor. Yanı sıra saç köklerinize vitamin, mineral ve amino asitler enjekte ediyoruz.

Uz. Dr. Mine Kaya tarafından uygulanıyor ve genellikle birkaç seans gerektiriyor. Öncelikle hocamız, saç derinizi kontrol ediyor. Ve saç foliküllerinizin durumunu değerlendiriyor. Daha sonra, saçlarınıza doğrudan enjeksiyon uyguluyor. Enjekte ettiğimiz maddeler, saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı büyümesini sağlamak için gerekli olan vitamin, mineral ve amino asitleri içeriyor.

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi, saç kalınlığımızın azalması gibi saç sorunlarımızın yanı sıra saçlarımızın daha hızlı ve sağlıklı büyümesini sağlıyor. Ancak, her birimizin saç sorunları farklı olduğu için uygulamanın etkisi de kişiden kişiye değişebiliyor. Öncelikle saç uzmanımız ile konuşup durumumuzu anlatmanızı önemli.

Son olarak, . Bu nedenle, saç mezoterapisi popüler ve harika bir tedavi.

Kırıkkale saç mezoterapisi

Çoğu modern, etkili, yeni tedavi yöntemi gibi saç mezoterapisi de Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale‘de başarıyla uygulanıyor. Ayrıca saç mezoterapi fiyatları 2023 hastanemizde oldukça uygun.

Hastanemizde saç mezoterapi tedavisi yaptıran çoğu hastamız ne dediğimizi gayet iyi biliyorlar. Saç mezoterapisi yaptıranların yorumları gayet güzel.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?