Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Kırıkkale endoskopi yönünden şanslı bir şehir. Kırıkkale Üniversite hastanesi, Kırıkkale Yüksek İhtisas hastanesi ve Özel Yaşam hastanesi Kırıkkale endoskopi tetkiki yaptırabileceğiniz hastaneler. Ancak bizim farkımız hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmemiz. Hastanemizde bütün ileri tetkikler gibi bu işlem de gün ve sıra beklemeden yapılıyor. Böylelikle hızlı bir şekilde rahatsızlığınıza tanı koyup tedavisine başlıyoruz. Kırıkkale gastroenteroloji doktorları arasında Op. Dr. Abdullah Çime’yi de sayabiliyoruz.

Endoskopi 

Sindirim sistemi rahatsızlarınızda hekimimizin doğru tanı koymasının en önemli yolu. Muayeneniz sonrası eğer hekiminiz bu tetkiki istemişse kısa zaman içinde yaptırmaya çalışın. Bazen küçük bir gecikme büyük sorunlara sebep olabiliyor. Unutmayın, bazen erken tanı hayat kurtarıyor.

Endoskopi çeşitleri neler

Özofagogastroduodenoskopi (Üst GİS Endoskopisi)Yemek borusu, mide ve on iki parmak bağırsağı (Özofago:Yemek borusu, Gastro: Mide, Duodenoskopi: oniki parmak bağırsağı)
KolonoskopiKalın barsak
RektosigmoidoskopiKalın bağırsağın son kısımları olan rektum ve sigmoid
RektoskopiSadece rektum
 
Kaynak : VİKİPEDİ
Özofagogastroduodenoskopi 

Özofagus, mide ve duodenum bölgelerinizin iç yüzünü incelediğimiz endoskopik bir tetkik. Bu yöntem ile, özofagus kanserinin erken tanısı, mide ülserlerinin tedavisi ve bağırsak tümörlerinin takibi gibi birçok hastalığın tanısında faydalanıyoruz. 

İşlemi bir endoskop aracılığıyla yapıyoruz. İşlem esnasında sedasyon anestezi ile sizi rahatlatıyoruz. Bu sayede konforlu bir şekilde, canınız yanmadan işleminiz tamamlanmış oluyor. Endoskopu, ağız ve boğazınız yoluyla mide ve duodenum bölgelerinize sokuluyor. Sonrasında Endoskop içinde bulunan bir kamera sayesinde, tüm bu organlarınızı  gözlemleyebiliyor ve gerektiğinde örnekler alabiliyoruz.

Bu işlem genellikle birkaç dakika sürüyor ve sonrasında aynı gün içinde normal hayatınıza devam ediyorsunuz.

Özet olarak, özofagogastroduodenoskopi, özofagus, mide ve duodenum bölgelerinizdeki hastalıklarınızın tanısında ve tedavisinde kullandığımız bir yöntem. Bu yöntemi, endoskop aracılığıyla, anestezi ya da sedasyon ile yapıyoruz. Özofagogastroduodenoskopi, sizin için güvenli ve etkili bir yöntem.

Rektosigmoidoskopi 

Rektum ve sigmoid bölgesinizi incelemek için yaptığımız bir işlem. Bu yöntem, anüs ve makat bölgenizde oluşabilecek birçok hastalığın tanısında Kullanıyoruz. Örneğin, kanser, polip, hemoroid, divertikülit gibi hastalıklarınızın tanısında.

Rektosigmoidoskopi, bir rektoskop veya anüs ve rektum için tasarlanmış bir sigmoidoskop kullanarak yapıyoruz. Öncelikle hastamızı genel bir muayeneden geçiriyoruz. Ve sonrasında rahat bir pozisyonda yatıyorsunuz. Daha sonra rektoskop veya sigmoidoskop anüsünüzden yavaşça içeri götürülüyor. Aynı zamanda rektum ve sigmoid bölgelerini inceliyoruz. 

İşlem genellikle birkaç dakika sürüyor ve genellikle ağrı hissetmiyorsunuz. Ancak bazı hastalarımız rahatsızlık hissedebilyor. Önceden doktorunuzla konuşarak, rahatsızlığınızı azaltmak için aldığımız önlemleri öğrenebiliyorsunuz.

Özetle, rektosigmoidoskopi rektum ve sigmoid bölgesinde oluşabilecek birçok hastalığın tanısında kullandığımız  bir yöntem. Bu yöntem, anüs ve makat bölgenizdeki hastalıkların tanısında oldukça etkili ve genellikle ağrısız. Ancak her zaman doktorunuzla konuşarak, yapılacak olan inceleme hakkında detaylı bilgi almanızı öneriyoruz.

Rektoskopi 

Anüs ve rektum bölgenizin görüntülenmesi için kullandığımız endoskopik yöntem. Bu yöntem, anüs ve rektumda mevcut olan bazı hastalıklarınızın tanısında ve tedavisinde kullanılıyor. Örneğin, rektal kanama, polip, divertikülit, kanser gibi hastalıkların tanısında.

Rektoskopi yapmak için, öncelikle hazırlanmalısınız. Yani, anüs ve rektum bölgenizin temiz olmasını sağlamak için, birkaç gün önceden temizlik yöntemleri kullanmalısınız.

Daha sonra, işlem esnasından yan pozisyonda veya diz çökme pozisyonunda oluyorsunuz. Sonrasında rektoskopi cihazını anüs ve rektum bölgesine yerleştiriyoruz. Bu cihaz, ışık kaynağı ve kamera yardımıyla anüs ve rektum iç yüzünüzü görüntülüyor.

Genellikle kısa süren bir işlem ve genellikle işlem sonrasında hemen normal aktivitelerinize dönebiliyorsunuz. Ancak, bazı durumlarda, işlem sonrasında rahatsızlık veya ağrı hissedebilirsiniz. Bu durumlar genellikle geçicidir ve işlem sonrasında tedavi edebiliyoruz.

Sonuç olarak, Rektoskopi, anüs ve rektum bölgenizde mevcut olan bazı hastalıkların tanısı ve tedavisinde kullandığımız endoskopik bir yöntem. Bu yöntem, anüs ve rektumda mevcut olan bazı hastalıklarınızın tanısında ve tedavisinde kullanılıyor. Örneğin, rektal kanama, polip, divertikülit, kanser gibi hastalıklarınızın tanısında. 

Kırıkkale gastroentroloji doktoru  kırıkkale endoskopi ve kırıkkale kolonoskopi işlemlerinde yanınızda

Kırşehir Endoskopi

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kırşehir endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Yozgat Endoskopi

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Yozgat endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Çankırı Endoskopi

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı iline de veriyoruz. Çankırı endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Elmadağ Endoskopi

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ’a da hizmet veriyoruz. Elmadağ endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Ankara Endoskopi

Ankara  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara’ya da hizmet veriyoruz. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın. Üstelik Ankara endoskopi ücreti ne kıyasla çok daha uygun fiyatla

Amasya Endoskopi

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya iline de hizmet veriyoruz. Amasya endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Tokat Endoskopi

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat iline de hizmet veriyoruz. Tokat endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Çorum Endoskopi

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum endoskopi hizmeti de veriyoruz. Çorum endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Samsun Endoskopi

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun’a da hizmet veriyoruz. Samsun endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Sulakyurt Endoskopi

Sulakyurt  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Sulakyurt’a da hizmet veriyoruz. Sulakyurt endoskopi fiyatı hastanemizde oldukça uygun. Kolon kanserinin tehlikeli ve öldürücü bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en küçük bir kolon kanseri belirtiniz varsa zaman kaybetmeden hastanemize ulaşın.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?