Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Psikoloji

Öncelikle zihinsel süreç ve davranışlarımızın bilimsel çalışmalarını içeren bir akademik ve uygulamalı bilim dalı. Ayrıca Psikoterapiyi , olumlu bir değişim yaratmak için tasarlanmış bir tür iletişim olarak görüyoruz. Uzman Psikiyatristimiz  hizmet kalitesiyle dikkat çekiyor. Bu sebeple Fiziki koşulları, teknik ekipmanları ve özverili çalışanları ile her bakımdan üst düzey bir psikoloji birimimiz var.

Neden Bir Psikoloğa Gitmeliyim?

Nasıl ki fiziksel sağlık için bir uzmana başvuruyorsak  psikolojik sağlık için de gerektiğinde destek ve tedavi almamız son derece doğal. Çünkü sağlam bir psikolojik yapımız olmadan mutlu bir yaşam süremiyoruz.

Yanı sıra hastalık derecesinde olmayan problemler için de Psikoloğa başvurmalıyız. Ayrıca terapi süreçleriyle aile içi ilişkilerin ya da diğer sosyal ilişkilerin sağlıklı ve başarılı şekilde yürütülmesi mümkün.

Özetle, İç huzurunuzun, mutluluk ve başarınızın sürekliliğinde, kendinizi keşfetmenizde psikolog desteği önemli.

Psikoloji Testleri

İlk olarak davranışlarınızı, duygularınızı ve düşüncelerinizi ölçmek için kullandığımız testler. Bu testleri, birçok farklı amaç için kullanıyoruz. Bunun yanı sıra en yaygın kullanım alanlarımız arasında kişilik, zeka, yetenek ve motivasyon testleri var.

Psikolojik testlerin yapılması için önkoşullar var. Örneğin, teste katılmanız için yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim seviyeniz gibi faktörleri dikkate alıyoruz. 

Çeşitleri

 1. Kişilik Testleri: Kişilik özelliklerinizi ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Myers-Briggs Tip Indeksi (MBTI) ve Big Five Kişilik Ölçeği gibi.

 2. Zeka Testleri: Zeka seviyenizi ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Stanford-Binet Zeka Testi ve Wechsler Adult Intelligence Scale (WAIS) gibi.

 3. Yetenek Testleri: Belirli bir yeteneğinizin seviyesini ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Raven Progressive Matrices ve Kaufman Assessment Battery for Children (KABC) gibi.

 4. Motivasyon Testleri: Neye ve nasıl ilgi duyduğunuzu ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Intrinsic Motivation Inventory (IMI) ve Work Preference Inventory (WPI) gibi.

 5. Öğrenme Testleri: Nasıl öğrendiğinizi ve öğrenme stillerinizi ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Index of Learning Styles (ILS) ve Felder-Silverman Learning Style Model gibi.

 6. Davranış Testleri: Davranışlarınızı ölçmek için kullandığımız testler. Örneğin, Behavior Assessment System for Children (BASC) ve Conners Adult ADHD Rating Scales (CAARS) gibi.

Psikoloji Bölümüne Hangi Problemler İçin Başvuruluyor

Psikolojik problemlerinizde ve hastalıklarınızda bu bölümden hizmet almalısınız. Örneğin,

 • Depresyon
 • Yaşanan psikolojik travmalar
 • Yeme bozuklukları
 • Stres, aşırı titizlik, çekingenlik ve benzeri problemler
 • Evlilik ve aile içi problemler, ilişki problemleri, çocuk yetiştirme tutumlarına dair problemler
 • Sınav kaygısı, önemli sınavlara hazırlık için destek ihtiyacı
 • Cinsel işlev bozukluğu

Bu sorunlardan birisini yaşadığınızı düşünüyorsanız lütfen hiç çekinmeden bir uzmana başvurun.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?