Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Botoks Nedir?

Yüzdeki kırışıklıkları azaltmak ve yüz ifadesinin daha düzgün ve dengeli görünmesini sağlamak amacıyla yüz bölgesinde, göz kapağı, kaş çizgisi, burun köprüsü, çene çizgisi ve dudak kenarı gibi bölgelerde yaptığımız uygulamaların genel adı, kısaca botoks

Genellikle “kaş düzleştirme” ve “göz kapağı düzleştirme” olarak adlandırılıyor. Kaş düzleştirme uygulaması ile kaş çizgisinin düzleştirilmesini ve kaşların daha yüksek bir noktaya konumlandırılmasını amaçlıyoruz. Göz kapağı düzleştirme uygulamasında ise göz kapaklarının daha düzgün bir görünüm kazanmasını hedefliyoruz. Bu uygulamalar ayrıca, “göz kapağı kaldırma” veya “dolgu” olarak da adlandırabiliriz

Diğer uygulamalarımız arasında “çene çizgisi düzleştirme”, “dudak kenarı düzleştirme” ve “burun köprüsü düzleştirme” gibi uygulamaları sayabiliriz. Bu uygulamaları da, kırışıklıkları azaltmak ve ifadenizin daha düzgün ve dengeli görünmesini sağlamak amacıyla yapıyoruz.

Botoks nerede yaptırılır?

Botoks yaptırmak için kesinlikle uzman hekimlerin çalıştığı, donanımlı bir hastane ya da klinik tercih etmelisiniz. Botoksun uzman olmayan kişiler tarafından uygulanmasının geri dönüşü çok zor sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmayın.

Botoksun riskleri

Kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılan botoksun, bazı riskleri olabiliyor.

 • En yaygın karşılaştığımız risk, enjeksiyon yapacağımız bölgede ağrı ve kızarıklık olabilmesi. Bu etkiler genellikle geçicidir ve birkaç gün içinde kaybolur.
 • Botoksun enjeksiyonları, cilt dokusunda inflamasyon (şişme) yapabiliyor. Bu da geçici olmasına rağmen, cildinizin görünümünün bozulmasına neden olabiliyor
 • Botoksun kullanımı sırasında, enjeksiyon yaptığımız bölgede hassasiyetiniz artabilliyor. Düşük dozlarda kullandığımızda bile olabiliyor
 • Botoks, cilt dokusunda lokal reaksiyonlar yaratabiliyor. Bu reaksiyonlar, enjeksiyon yaptığımız bölgede şişme, kızarıklık veya ağrı gibi belirtilerle kendini gösterebiliyor.
 • Botoks uygulaması sırasında, cilt dokusunda enfeksiyon oluşma riski de bulunmaktadır. Bu riski azaltmak için, enjeksiyon yapacağımız bölgeyi iyice dezenfekte etmemiz ve aseptik koşulları sağlamamız gerekiyor.

Botoks Etkili Krem

Botoks etkisi gösteren kremler, cilt dokusunda kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmayı amaçlıyor. Ancak, bu tip kremlerin etkisinin botoks kadar etkili olmadığı bilinmekte. Bunun yanı sıra, içeriğinde bulunan bazı aktif maddeler cilt dokusunda tahrişe neden olabileceğinden, cilt tipine uygun olarak kullanılmasını öneriyoruz.

İşlem Öncesi

Tedavinizi yapacağımız bölge ve hangi marka botoks kullanacağımız konusunda bilgi veriyoruz. Ayrıca, cildinizin durumunu hakkında bilgilendiriyoruz. Ve eğer cildinizde sorunlarınız varsa bunların önlenmesi için özel önlemler alıyoruz

Botoks sonrası, cildinizdeki kırışıklıklar azalıyor ve cildiniz daha düzgün görünüyor. Ancak, tedavi yaptığımız  bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık olabiliyor. Bu durum normaldir ve birkaç gün içinde geçer. Ayrıca, tedavi yaptığımız bölgede hafif bir ağrı olabiliyor ancak bu normal ve  ilaçlar ile rahatlatıyoruz.

Botoksun yan etkileri

Botoksun yan etkileri nadirdir ancak bazı yan etkiler olabiliyor. Bu yan etkiler arasında şu durumları sayabiliriz.

 • Gözlerin altında şişlik ve morluk
 • Burun kemerinin hafif şişmesi
 • Baş dönmesi
 • Ağrı
 • Ciltteki hafif kızarıklık ve şişlik

En iyi botoks markası hangisidir?

Botox, Dysport ve Xeomin gibi markaları sayabiliriz. Bu markaların hepsi FDA tarafından onaylanmıştır ve güvenilir olması nedeniyle tercih ediyoruz. Ancak, hangi markanın daha uygun olduğu konusunda doktorunuzdan bilgi almanızı öneririz.

Ne kadar kalıcı

Botoksu, genellikle yüz ve boyun bölgenize uyguluyoruz ve etkisi 6 ila 8 ay arasında sürüyor

Fakat Kalıcı botoks daha uzun sürelerde etkili olmasını beklediğimiz bir uygulama. Botoks ile aynı maddeden yapılıyor, ancak daha fazla miktar kullanılarak uyguluyoruz. Bu sayede, etkisi botoks’a göre daha uzun süre devam ediyor

Botoks fiyatları, uygulayacağımız bölge ve miktarına göre değişebiliyor. Kalıcı botoks ise, daha yüksek ücretlerle yapılıyor. Ancak, her doktor ve klinik fiyatları kendi belirlediğinden, aynı işlem için farklı fiyatlar talep edilebiliyor. Bunların yanı sıra kullandığımız botoksun markası fiyat için çok önemli.

Dudak dolgusu

Cildinizin dudak bölgesine volüm kazandırmayı ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlıyor. Günümüzde, iğnesiz dudak dolgusu ve kalıcı dudak dolgusu gibi seçenekler de mevcut. Kırıkkale Dudak dolgusu Yaşam Hastanesi kalitesi ve Dr. Mine Kaya Hanım’ın tecrübesi ile fark yaratıyor diyebiliyoruz.

Dudak dolgusu öncesi sonrası

Burun dolgusu öncesi sonrası

İğnesiz dudak dolgusu

Cildinizi iğne kullanmadan volüm kazandırmak için kullandığımız yöntem. En popüler olanı, hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri. Bu maddeler cildinizde doğal olarak bulunan hyalüronik asiti taklit ediyor ve cildinizde nem tutuyor, volüm kazandırıyor ve cilde canlılık katıyor.

Kalıcı dudak dolgusu

İse kalıcı bir maddeden yapılıyor ve cildinizde daha uzun süre kalıyor. Bu seçenek ile, dudaklarınıza daha uzun süreli bir volüm kazandırmayı amaçlıyoruz. Ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlıyoruz. Ancak, bu yöntem daha invaziv ve daha fazla riskli. Öncelikle uzmanımıza danışmalısınız ve cildinizin dolguya uygun olup olmadığını belirlememiz için bir muayene etmeliyiz.

Her ne yöntemle olursa olsun, dudak dolgusu yaptırmak için mutlaka bir doktora danışmalısınız. Cildinizin yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bir seçenek belirleyerek, dudaklarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayabiliriz.

Dudak dolgusu fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi verebiliriz. Ancak, lütfen unutmayın ki bu fiyatlar değişebiliyor ve yalnızca bir fikir vermek için açıklıyoruz. Ayrıca, lütfen unutmayın ki dudak dolgusu işlemleri tıbbi işlem ve dolgu maddesi seçimine, uygulama tekniğine ve uygulayıcının deneyimine göre fiyatlar değişebiliyor. 

1 ml kaliteli dudak dolgusu fiyatları genellikle 2200 – 3600 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar, kullanılan dolgu maddesi türüne, uygulama yerine ve uygulayıcının deneyimine göre değişebiliyor. Örneğin, daha yüksek kaliteli bir dolgu maddesi kullanırsak, fiyat yüksek olabiliyor. Ayrıca, uygulama yaptırdığınız şehre göre fiyatlar da değişebiliyor. Örneğin, İstanbul veya Ankara gibi büyük şehirlerde fiyatlar daha yüksek olabiliyor.

Dudak dolgusu fiyatları 2023 yılında bu civarsa olacak diye tahmin ediyoruz. Tıbbi malzemelerin fiyatları, maliyetlerin değişimine göre değişebiliyor ve bu nedenle dudak dolgusu fiyatları da değişebiliyor. Ayrıca, piyasadaki rekabet oranı da fiyatları etkileyebiliyor. Bu nedenle, dudak dolgusu işlemini yaptırmak istediğiniz kliniğin güvenilir, işlemi yapacak hekimin uzman hekim olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Türkiye’de en iyi dudak dolgusu markaları şunlardır

 1. Juvederm: Bu marka, ünlü doktorlar tarafından tavsiye edilen bir dudak dolgusu markasıdır. Bu marka, yüksek kaliteli hiyalurik asit bazlı ürünler sunar ve dudaklarınızı doğal görünümüne kavuşturur.
 2. Restylane: Bu marka da yüksek kaliteli hiyalurik asit bazlı ürünler sunar ve dudaklarınızı doğal görünümüne kavuşturur. Restylane, ayrıca yüzde çizgilerin giderilmesine yardımcı olur.
 3. Sculptra: Bu marka, dudaklarınızı doğal görünümüne kavuşturmak için polilaktik asit bazlı ürünler sunar. Sculptra, ayrıca yüzde çizgilerin giderilmesine yardımcı olur ve cildinizin daha dolgun ve genç görünmesine yardımcı olur.
 4. Belotero: Bu marka, dudaklarınızı doğal görünümüne kavuşturmak için hiyalurik asit bazlı ürünler sunar. Belotero, ayrıca yüzde çizgilerin giderilmesine yardımcı olur ve cildinizin daha dolgun ve genç görünmesine yardımcı olur.

Bu markalar, tıbbi cihazların kullanımı ile uygulanır ve güvenli bir şekilde uygulanır. Ancak, her zaman uzman bir KBB doktoru veya estetik cerrah tarafından uygulanmasını tavsiye edilir. Bu saydığımız markaların hepsi de, doğal görünüm sağlamaya yönelik tasarımlanmıştır ve cildinize zarar vermezler. Eğer dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız, lütfen bir Uzman KBB doktoru ya da estetik cerrah ile görüşerek, size en uygun olan ürünü seçin. Hatırlatma : Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi botoks için Dysport, dolgu için Juvaderm markalarını kullanır. Kısacası juvaderm dudak dolgusu ve dysport botoks için bizi tercih etmeniz sizin için faydalı oluyor

Masseter Botoks

Masseter botoks, yüz bölgesinde kasları gevşetmek amacıyla yaptığımız bir estetik işlem. Bu işlemi, yüz kaslarınızın güçlenmesine neden olan ve yüz şeklininizi değiştirmemize yol açan masseter kasını hedefliyoruz. Masseter kası, yüzünüzün iki tarafında yer alan ve çiğneme hareketlerinizde kullandığınız bir kasınız.

Masseter botoks, yüzünüzün dikine incelmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, yüzünüzün geniş görünümünü azaltarak yüz şeklinin daha güzel görünmesini sağlıyoruz.

Masseter Kası

Yüzümüzde bulunan, yemek yerken ve konuşurken kullandığımız kaslar. Bu kaslarınızın aşırı çalışması ya da aşırı büyümesi, yüzünüzde geniş görünüm oluşturabiliyor.

Bu durumun giderilmesi için masseter botoks uygulaması yapıyoruz. Masseter botoksu, botulinum toksin tip A (Botox gibi) maddesi kullanarak yapıyoruz. Bu madde ile, masseter kasınızın hareketini azaltarak büyümesini önlüyoruz.

Masseter botoks uygulaması

Öncesinde uzman doktorumuz size uygulamanın nasıl yapılacağı hakkında bilgi veriyor. Genellikle, uygulamayı anestezi kullanılarak yapıyoruz ve işlem sırasında enjekte edeceğimiz maddenin miktarını doktorumuz tarafından belirleniyor.

Uygulama sırasında, uzman doktorumuz botoksu belirli noktalara, masseter kasınızın üzerine enjekte ediyor. Bu işlem genellikle 30 dakika sürüyor ve sonrasında uzman doktorumuz size işlem hakkında bilgi veriyor.

Masseter botoks uygulamasının sonrasında, yüzünüzde hafif ağrı ve şişlik olabiliyor. Bu durum normal ve genellikle birkaç gün içinde geçiyor.

Uygulamanın etkisi ise genellikle birkaç hafta içinde görülüyor ve etkisi birkaç ay sürüyor. Bu süre zarfında, yüzünüzde geniş görünüm azalıyor ve yüz hatlarınız daha belirgin hale geliyor.

Masseter botoks uygulaması fiyatı

Lütfen unutmayın ki bu fiyatlar değişebiliyor ve yalnızca bir fikir vermek için açıklıyoruz. Ayrıca, lütfen unutmayın ki masseter botoks işlemi tıbbi işlem ve botoks seçimine, uygulama tekniğine ve uygulayıcının deneyimine göre fiyatlar değişebiliyor. 

Ankara’da masseter botoks işleminin nasıl yapıldığı, işlemi yapacak olan doktor tarafından size açıklanacaktır. Ancak genel olarak, masseter botoks işlemi aşağıdaki adımları içererir

 1. Öncelikle, işlem öncesi bir muayene yapılır ve doktor size işlemin ayrıntılarını anlatır. Ayrıca, işlemden önce ve sonra yapmanız gerekenler hakkında bilgi verilir.
 2. İşlem sırasında, doktor yüzünüzün masseter kaslarının uygulanacak bölgesini işaretleyecektir. Daha sonra, bu bölgeye ufak bir enjeksiyon yapılır. Bu enjeksiyon, botulinum toksini içerir ve çene kaslarının gerginliğini azaltmaya yöneliktir.
 3. İşlem, genellikle birkaç dakika sürer ve ağrılı bir işlem değildir. Ancak, bazı kişilerde hafif bir ağrı veya enjeksiyon bölgesinde şişlik olabilir. Bu durumlar genellikle geçicidir ve birkaç gün içinde kaybolur.
 4. İşlemden hemen sonra, doktor size işlemden sonra yapmanız gerekenler hakkında bilgi verecektir. Bu bilgiler, işlemin etkilerinin daha uzun süre korunmasını sağlamak için önemlidir.

Ankara masseter botoks işlemi, çene kaslarının büyüklüğünü azaltmak ve yüz şeklinin daha simetrik olmasını sağlar.

Göz altı mezoterapi 

Göz altı mezoterapi, yüz bölgenizde kullandığımız bir cilt bakım yöntemi. Bu yöntemi, cildinize nem ve besin vermek amacıyla derinlemesine uyguladığımız bir iğne tedavisi olarak tanımlayabiliriz. Mezoterapi ile, cildinizdeki yaşlanma belirtilerini azaltmayı hedefliyoruz ve göz altınızda da kullanabiliyoruz.

Göz altı morlukları, göz altı bölgesinde oluşan koyu renkli lekelerdir. Bu lekeler, ciltteki kan dolaşımının azalması, cilt altındaki yağ dokusunun fazlalığı veya ciltteki sarkmalar nedeniyle oluşabilir. Genellikle yaşlanma ve yorgunluk belirtisi olarak görülür.

Göz altı morlukları Mezoterapi

Ciltteki yaşlanma belirtilerinizi azaltmak için kullanılıyoruz. Bu yöntem, cildinizdeki nem ve besin dengesini düzenleyerek,  sarkmalarınızı azaltmayı amaçlıyor. Mezoterapiyi, göz altı bölgenizde uyguladığımızda, cildinizdeki kan dolaşımını artırarak, cildinizdeki morlukları azaltmayı hedefliyoruz

Mezoterapi, cilt bakımında kullanılan birçok yöntemden daha etkili olabiliyor. Sonuç olarak amacımız, cildinizdeki yaşlanma belirtilerini azaltmak, aynı zamanda cildinizdeki sarkmaları ve morlukları da azaltmak. 

Göz altı ışık dolgusu 

Yüz bölgenizde bulunan ince kırışıklıkların giderilmesi için kullandığımız estetik bir uygulama. Bu uygulamayı, cildinizdeki ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmak amacıyla derinin altına ışık verilerek yapıyoruz

Göz altı ışık dolgusu zararları

Genellikle güvenli bir uygulama ancak bazı yan etkileri olabiliyor.

Bu yan etkiler arasında ağrı, kızarıklık, şişkinlik ve kaşıntı gibi lekelenme veya kızarıklık gibi deri reaksiyonları sayabiliyoruz. Bu yan etkiler genellikle geçici ve birkaç gün içinde kaybolurlar.

Göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

Göz altı ışık dolgusu öncesinde, uygulama yapacağımız bölgeyi temizliyoruz ve cilt tipinize uygun bir anestezik krem seçiyoruz. Uygulama sırasında, cilt altınıza ışık vererek ince kırışıklıklarınızı gideriyoruz.

Uygulama sonrasında, cildinizde hafif bir şişkinlik ve kaşıntı olabiliyor ancak bu geçici bir durum ve birkaç gün içinde kaybolur.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları

Yapacağımız tedavinin yoğunluğuna, ve kullanacağımız ürüne göre değişebiliyor. Ancak söyleyebiliriz ki kullandığımız dolgu kalitesi ve doktorumuzun deneyimli olmasına rağmen çoğu kaliteli klinikten daha uygun fiyata uyguluyoruz.

Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar

Tedavinin etkili bir şekilde yapılmasını ve istedikleri sonucu alabilmelerini bekliyorlar. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi’ni tercih eden danışanlarımız hem kullandığımız ürün kalitesinden hem de doktorumuzun becerisinden çok memnunlar. 

Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar kadınlar kulübü

Bu tedaviyi yaptıran kadınlar tarafından deneyimlerini ve yorumlarını paylaştıkları bir platform.  

Özetle, göz altı ışık dolgusunu, gözlerinizin altındaki kırışıklık ve torbaları giderme amacıyla yaptığımız estetik bir tedavi. Hastanemizde kaliteli botokslar kullanıyoruz ve çok başarılı bir doktorumuz var. Işık dolgusu için bizi tercih eden danışanlarımız sonuçlardan memnun.

Mezoterapi cilt 

ya da cilt bakımı mezoterapi, cilt için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Bu yöntem, cilde ince iğneler aracılığıyla özel bir karışım uygulanarak gerçekleştirilir. Bu karışım, cilde besleyici ve nemlendirici özellikler taşıyan maddeler içerir ve ciltteki yara izlerini, kırışıklıkları ve lekeleri azaltmayı amaçlar.

Cilt mezoterapisi, cilt gençleştirme amacıyla da kullanılabilir. Bu yöntem, cildi nemlendirerek, sıkılaştırarak ve daha yumuşak hale getirerek cildin genç görünümünü korur. Cilt mezoterapisi, ciltteki yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur ve ciltteki elastikiyeti arttırır.

Cilt için PRP

(Platelet-Rich Plasma) ve mezoterapi arasında seçim yaparken, cilt sorunlarınızı ve hedeflerinizi dikkate almanız önemlidir. PRP, cilt bakımı için yüksek yoğunluklu plazma (HPP) kullanılarak yapılır ve ciltteki yara izlerini, kırışıklıkları ve lekeleri azaltmayı amaçlar. Mezoterapi ise, cildin nemlendirilmesi ve sıkılaştırılması için özel bir karışım uygulanarak gerçekleştirilir.

Cilt mezoterapisi, cilt bakımı merkezlerinde uzman doktorlar tarafından yapılır ve fiyatları cilt sorunlarının ciddiyetine göre değişebilir. Cilt mezoterapisi yaptıranların yorumlarına baktığımızda, çoğu kişi memnun kalmış ve ciltlerinde olumlu değişiklikler görmüşlerdir.

Mezoterapi cilt bakımı, kadınlar kulübü tarafından da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Cilt mezoterapisi, ciltteki nem düzeyini arttırarak cildin daha yumuşak bir yapıda olmasını sağlar

mezoterapi cilt gençleştirme, cilt mezoterapi yaptıranların yorumları , cilt için prp mi mezoterapi mi, cilt mezoterapi fiyatları, mezoterapi cilt kadınlar kulübü”

Mezoterapi

Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmayı amaçlayan bir estetik uygulamadır. Bu uygulama, cilde derinlemesine nüfuz eden küçük iğneler aracılığıyla ciltteki dokulara ilaç veya besin takviyesi verilir. Mezoterapi, ciltteki elastikiyeti artırarak cilt gençleştirmeyi hedefler ve ciltteki kırışıklıkları azaltmayı amaçlar.

Cilt mezoterapi yaptıranların yorumları genellikle olumludur. Mezoterapi uygulaması sonrasında ciltteki nem dengesinin düzelmesi, ciltteki kırışıklıkların azalması ve ciltteki elastikiyetin artışı gibi olumlu sonuçlar rapor edilmiştir. Ancak, her kişinin cilt yapısı ve ciltle ilgili problemleri farklı olduğundan dolayı mezoterapi uygulamasının herkese aynı etkiyi göstermeyeceği unutulmamalıdır.

Cilt için prp mi mezoterapi mi sorusunun cevabı

Hangi uygulamanın daha uygun olduğu konusunda bir KBB uzmanı veya estetik cerrahdan danışılarak verilebilir. PRP (Platelet Rich Plasma), vücutta bulunan trombositlerin yüksek oranda bulunduğu plazma olarak tanımlanır. PRP, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmayı hedefleyen bir uygulamadır ve mezoterapi gibi cilt dokusuna iğne yoluyla uygulanır. Ancak, mezoterapi ve PRP uygulamaları arasında önemli farklar bulunmaktadır.

Farkları

Cilt için PRP (Platelet-Rich Plasma) ve mezoterapi, iki farklı cilt bakım yöntemidir. PRP, vücutta bulunan kanın plazma bölümünden elde edilen bir üründür ve ciltteki doku yenilenmesini hızlandırmak, cildi nemlendirip cilt lekelerini azaltmak gibi amaçlarla uygulanır. Mezoterapi ise, cilt dokusuna derinlemesine nüfuz eden, hormonlar, vitaminler ve ilaçlar içeren bir ilaç uygulamasıdır. Mezoterapi, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak, cilt dokusunu güçlendirmek ve ciltteki lekeleri azaltmak gibi amaçlarla uygulanır.

Cilt mezoterapi fiyatları

uygulama yapılacak bölge, uygulamanın sıklığı ve uygulanacak ilaçlar gibi faktörlere göre değişebilir. Mezoterapi uygulaması, birkaç seanstır ve her seansın fiyatı ortalama 500-1000 TL arasında değişebilir. Önceden uygulama yaptıran bir merkezden fiyat teklifi alarak, mezoterapi uygulamasının ne kadar maliyetli olacağını öğrenebilirsiniz.

Mezoterapi cilt kadınlar kulübü, cilt bakımı ve mezoterapi uygulamaları hakkında bilgi paylaştığınız ve bu konuda yardımlaştığınız bir online topluluk olarak düşünebilirsiniz. Bu kulüpte, mezoterapi uygulamaları hakkında bilgi edinebilir, uygulama yaptıran diğer kadınlarla iletişim kurabilir ve bilgi alabilirsiniz

Burun dolgusu nedir

Cerrahi bir işlemidir ve burun çevresinde bulunan yumuşak dokuların dolgusu işlemini ifade ediyor. Bu işlem ile  burnunuz çevrenizde bulunan düşük volüm ve kırışıklıkları gidermeyi amaçlıyoruz. Çeşitli malzemelerle yapılabiliyoruz ve bu malzemeler arasında poliüretan, kalsiyum hidroksit ve hyaluronik asit gibi seçenekler bulunmakta.

Burun dolgusu fiyatları, birçok faktöre göre değişebilir. Örneğin, kullanılacak malzeme, yapılacak işlem büyüklüğü ve uygulanacak anestezi tipi gibi faktörler fiyatı etkileyebilir. Burun dolgusu fiyatları 2023 yılı için net olarak verilemez, ancak genel olarak bu işlemin fiyatı binlerle ifade edilebilir.

Burun dolgusu yaptıranlar, genellikle burun çevresinde bulunan düşük volüm ve kırışıklıkları gidermek isteyen kişilerdir. Bu işlem, yüz estetiği amacıyla yapılmaktadır ve burun dolgusu yaptıranlar, genellikle yüzlerindeki bu tür problemleri çözmek isterler.

Burun dolgusu zararları, genellikle ciddi değildir ve işlem sonrasında geçici olarak şişlik, kızarıklık ve ağrı gibi yan etkiler olabilir. Ancak bu yan etkiler genellikle kısa sürede geçer ve işlemden sonraki ilk günlerde ortaya çıkabilir. Burun dolgusu yaptıranlar, genellikle işlemden sonraki ilk günlerde dikkatli olmalı ve doktorun önerdiği şekilde bakım yapmalıdır.

Burun ucu dolgusu, burun çevresinde bulunan yumuşak dokuların dolgusu işleminin sadece burun ucunda yapılması anlamına gelir. Bu işlem, burun ucunun düşük volüm ve kırışıklıklarını gidermeyi amaçlar.

 Burun dolgusu ne kadar kalıcı

Burun dolgusu, burun kemerini düzgün şekilde şekillendirmeyi amaçlayan bir estetik cerrahi yöntemidir. Bu yöntem, burun kemerinin çok ince veya düzensiz görünümünü düzgünleştirir ve burun görünümünün daha estetik hale gelmesini sağlar.

Burun dolgusu, genellikle kalıcı değildir ve belli bir süre sonra aşındıkça kaybolur. Bu süre, kişinin yaşına, cinsiyetine, cilt yapısına ve işlem yapılan bölgeye göre değişebilir. Örneğin, genç bir kişide dolgu maddesi daha uzun süre kalabilirken, yaşlı bir kişide daha kısa bir süre kalabilir. Ayrıca, dolgu maddesi olarak kullanılan malzemenin niteliğine göre de kalıcılık süresi değişebilir.

Burun dolgusu, genellikle birkaç seansla yapılır ve her seansın arasında belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu sayede, işlem sonrası oluşabilecek herhangi bir olumsuz etki minimize edilebilir.

Burun dolgusu fiyatları

Burun dolgusu, Türkiye’de kişiden kişiye değişen fiyatlarla yapılmaktadır. Örneğin, bir kişide yapılacak burun dolgusu, bir başka kişide yapılacak burun dolgusundan daha pahalı olabilir. Genel olarak, burun dolgusu fiyatları, yapılacak işlem miktarına, kullanılacak malzemenin niteliğine ve işlem yapılacak olan bölgenin durumuna göre değişebilir. Bu nedenle, burun dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka bir KBB uzmanı ya da cerrahi estetik uzmanına danışmaları ve fiyat teklifi almaları önerilir.

Terleme botoks nedir

Terleme problemine çözüm olmak amacıyla kullandığımız bir tür botoks (botulinum toksini) uygulaması. Bu uygulama, terleme sinirlerinizi bloke ederek terlemenizi azaltmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla hayat kalitenizi olumlu yönde etkileyebiliyoruz ve terleme probleminizden kaynaklanan rahatsızlıkları azaltabiliyoruz.

Terleme botoks fiyatları, uygulamanın yapılacağı bölgeye, uygulamanın yapılacağı yere ve uygulayıcı doktorun deneyimine göre değişiklik gösterebilir. Terleme botoks fiyatları 2023 yılında da bu değişkenler doğrultusunda değişebilir. Önceden bir fiyat tahmini yapmak için doktorunuzla görüşmenizi öneririz

Terleme botoks uygulaması, terleme problemi olan kişiler için oldukça etkili bir çözüm olabilir. Ancak, bu uygulamanın herhangi bir ciddi yan etkisi olmadığını da unutmamak gerekir. Uygulama sırasında doktorunuzdan ayrıntılı bilgi alarak, uygulamanın size uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?