Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Dermatoloji ( Cildiye )

Dermatoloji ya da yaygın kullanılan adıyla cildiye (Deri bilimi). Deriniz, saçınız, tırnaklarınız, vücut giriş kapılarınız (ağız mukozası gibi) ve Zührevi Hastalıklarınızın (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) tanı ve tedavisi ile ilgileniyor.

Kliniğimizde dermatolojik muayene, takip ve tedavileri modern teknolojik cihazlarla gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz bu cihazları tanıtalım.

Hangi cihazları kullanıyoruz

  1. Dermatoskop: Bu cihazı, cildinizin altındaki doku yapılarını büyütmek için kullanıyoruz. Ve cilt kanserlerinizin erken tanısında yararlanıyoruz.

  2. Wood’s lamp: Bu cihazı, cildinizin altındaki pigmentasyonları göstermek için kullanıyoruz.

  3. Ultraviyole ışık cihazları: UV ışık cihazlarını, cildinizin rengini değiştirmek veya pigmentasyonlarını ortaya çıkarmak için tercih ediyoruz.

  4. Dermoskop: Derinizin altındaki doku yapılarını incelemeye yarıyor, özellikle cilt kanserlerinin erken tanısında faydalanıyoruz.

  5. Kamera: Cildinizin fotoğraflarını çekmek için ve böylece  cildiye muayeneniz sırasında oluşan değişiklikleri izleyebiliyoruz.

  6. Cilt Kanser Tarama Cihazları : Cilt kanserlerinin erken tanısında etkili, özel cihazlar.

Bu listede belirtilen cihazları sadece birkaç örnek vermek için saydık. muayeneniz sırasında kullandığımız daha bir çok  cihaz var. Örneğin;

Manuel Dermatoskopi Cihazı

Cildinizin büyütülmüş görüntüsünü elde etmek için kullandığımız bir cihaz. Bu cihaz, cildinizin alt tabakalarını görmemizi ve cildinizin iç yapısını incelememizi mümkün kılıyor. Bu sayede cildinizin iç yapısındaki anormallikleri veya kanser hücrelerinizi tespit edilebiliyoruz. Genellikle benlerinize tanı koymak için kullanıyoruz.   

Dermatoloji Hangi Hastalıklar Tedavi Ediyor

Derimiz sürekli çevre ile temas halinde olduğundan hastalık kapma olasılığı yüksek. Bu hastalıklara birçok farklı etken neden oluyor. Alerji yapabilecek herhangi bir şey, kimyasal maddeler veya dokunduğumuz yerlerdeki bakteriler bu hastalıkların ortaya çıkmasında önemli rol oynuyor. Derinizde ortaya çıkan hastalıkları fark eder etmez bir doktora başvurmalısınız. Çünkü deri hastalıkları sizi günlük yaşamda normalde kolaylıkla yaptığınız işleri yapamayacak duruma getirebiliyor. Bir an önce bir dermatolog yardımı ile hastalığınızı tedavi ettirebiliyorsunuz. Kliniğimizde verdiğimiz dermatoloji hizmetimizle en iyi ve en doğru tedavileri uyguluyoruz. Cildinizde oluşan problemleri anında tespit ediyor, en kısa sürede iyileştiriyoruz.

Bütün cilt hastalıklarınızı tedavi ediyoruz. Egzama, mantar, cinsel yolla bulaşan cilt rahatsızlıkları, deri kanserleri, alerjiler, behçet hastalığı, sedef hastalığı, sivilceler, frengi, tırnak problemleri, saç sorunları, siğil, kepeklenme, yağlanma gibi daha birçok deri rahatsızlıklarınızda problemlerinizi ortadan kaldırıyoruz. Çünkü Özel yaşam Hastanesi Kırıkkale Cilt doktoru hem tecrübeli bir hekim hem de hastanemiz bu konuda oldukça donanımlı.

Hastalıkları Nasıl Tedavi Ediyoruz

Deri hastalıkları insanlarda en çok görülen rahatsızlıklardan. Bu hastalıkların birçok türü olduğundan tedavi yöntemleri de farklı. Kliniğimizde öncelikle hastalığınızın hangi tür olduğu hakkında teşhis koyuyoruz. Ardından bir tedavi yöntemi belirliyoruz. Bu yöntem ilaç tedavisi olabileceği gibi aynı zamanda dermokozmetik uygulamalar da olabiliyor. Haliyle Cilt hastalığınıza koyduğumuz tanı doğru oluyor ve tedaviniz işe yarıyor.

Dermatoloji Saç Dökülmesi Tedavisi

Aslında saç dökülmesi sık rastlanılan bir deri hastalığı. Bu hastalığa stres, vitamin ve mineral eksikliği, hormonal bozukluklarınız gibi daha birçok etken sebep olabiliyor. Kliniğimizde öncelikle saçınızın dökülmesine neden olan sorunu buluyoruz. Ardından ise bu soruna yönelik bir tedavi uyguluyoruz. Eğer uzun süredir saçlarınız dökülüyorsa acilen bize başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde saçlarınızın hepsini kaybetme riskiniz olduğunu hatırlatırız.

İlgili bağlantı : Özel Yaşam Kırıkkale Saç ekimi

Aşırı Terleme

Aşırı terleme birçoğumuzun ortak sorunu. Özellikle kilolu insanlar için bu sorun çok daha büyük. Bu sorun genellikle duygusallıktan, stresten veya fazla heyecandan ortaya çıkıyor. Daha çok koltuk altı ve avuç içlerinde görülen aşırı terleme tedavisinde bunun nedenlerini araştırıyoruz. Kişinin günlük yaşamındaki aktiviteleri kontrol ediyor, sorunun kaynağını buluyoruz. Bulduğumuz sorun özelinde yoğunlaşarak tedaviye başlıyoruz. Bu tedavi yöntemleri ilaç tedavisi, cerrahi operasyon veya elektrik akımı olabiliyor.

Kozmetik Ürünler Sebebiyle Oluşan Dermatoloji Hastalıkları

Günümüzde insanlar sırf güzel görünmek için bilmedikleri kozmetik ürünleri kullanıyorlar. Bu ürünlerin deride yaratabileceği tahribatları düşünmeden kullandıklarından cilt hastalıklarına neden oluyorlar. Kozmetik ürünlerin kullanımı uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Kliniklerimizde kozmetik ürünlerden dolayı oluşabilecek cilt rahatsızlıklarında doktorlarımız bir muayene uygular. Bu muayene sonrasında gereken tedaviyi en kısa sürede başlatıyoruz.

Deri Lekeleri

Deri lekeleri özellikle kadınların en fazla rahatsız olduğu problemlerden biridir. Bu lekeler derideki görüntüyü bozar. Kadınlar ciltlerine çok fazla önem verdiklerinden ise bu lekelerden kurtulmak ister. Güneş ışınları veya hamilelik sonrası oluşan cilt lekeleri tedavisi için öncelikle derinizin kontrolünü yapıyoruz. Derinize uygun olan tedavi yöntemini belirliyor daha sonra ise uyguluyoruz.

Kimyasal Peeling

Cildinizde bulunan lekelerin tedavisinde kullanılan bu yöntem uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Cildinizdeki kötü görüntüyü ortadan kaldıracak olan bu tedavi yöntemi derinin soyulması yöntemiyle uygulanıyor.

Jessner Pelling

Özel solüsyon yöntemiyle cilde uygulanan jessner peeling tedavisi cildinizdeki lekelerden kurtulmanızı sağlıyor. Cildinizi aydınlatmak, karartılardan kurtulmak için de bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisi

Yaş ilerledikçe kırışıklıklar artar. Kırışıklıklar arttıkça insanlar genç görünümünü kaybeder. Bu nedenle kırışıklıkların giderilmesi önemlidir. Dermatoloji kliniğimizde kırışıklıklarınıza çözüm olabilecek birçok teknik mevcuttur. Bu teknikler için öncelikle yaşınız, cildinizin tipi ve tekniğin uygulanacağı bölge belirlenir. Daha sonra ise alanlarında uzman doktorlarımızla tedavinize başlanır.

Botoks

Botoks tedavisi en çok bilinen deri operasyonlarından biridir. Chlostridium Botulinum bakterisinden elde edilen toksinlerin cilde enjekte edilmesiyle uygulanır. Alın, kaş, boyun, kazayakları gibi daha birçok bölgeye uygulanabilen botoks tedavisi kırışıkları giderir. Daha genç ve daha diri bir görünüme sahip olunmasını sağlayan bu tedavi yöntemi ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Çok kısa bir sürede genç bir görünüme sahip olunmasını sağlayan bu tedavi yöntemini kliniklerimizde en iyi doktorlarımızla uyguluyoruz. Cildinizdeki tüm kırışıklıkları gideriyor aynı zaman da çok daha güzel bir görünüm kazandırıyoruz.

Dolgu

En bilindik kırışıklık giderme yöntemlerinden olan dolgu tedavisi asit bazlı enjeksiyonlarla yapılır. Bu enjeksiyonlar cilt altına enjekte edilerek kırışıklıkların yok olması sağlanır. Genellikle etkisi 6 aya kadar devam eder. 6 ay sonunda ise tekrar yapılması gerekir. Eğer problemsiz bir dolgu yaptırmak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Alanında profesyonel doktorlarımızla istediğiniz bölgeye dolgunuzu yapıyor ve etkisini uzun süreli tutuyoruz. Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Yukarıda saydığımız tedavi yöntemleri ile beraber daha birçok farklı hastalıklar için özel tekniklerimiz mevcuttur. Uzman doktorlarımız ile cilt rahatsızlıklarınızı en etkili yöntemlerle tedavi ediyor, en kısa sürede sorunsuz bir cilde sahip olmanızı sağlıyoruz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?