Deri ve Zührevi Hastalıkları (Dermatoloji)

Dermatoloji (Deribilimi), deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları (ağız mukozası gibi) ve Zührevi Hastalıkların (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Dermatoloji Kliniği’nde dermatolojik muayene, takip ve tedavileri üstün nitelikli bir ekiple ve modern teknolojik yöntemlerle yapılmaktadır.

Manuel Dermatoskopi Cihazı (Ben tanı, takip ve tedavisinde), Kozmetik Dermatolojik uygulamalar (Botoks ile kırısıklık tedavisi, dolgu enjeksiyonları, kimyasal peeling uygulamaları, Ozon tedavisi, Kavitasyon-Radyofrekans yöntemi ile cilt gençleştirme ve bölgesel incelme, Acnelan, Cosmelan ve Dermamelan gibi leke tedavi uygulamaları, Velüx tarama epilasyon cihazı ile istenmeyen tüylerden arınma, cilt gençleştirme, El ayak ve koltuk altı aşırı terlemeleri botoks uygulamasıyla kontrol altına alınmaktadır. Küçük cerrahi müdaheleler, (Tırnak çekimi), Kriyoterapi (dondurma yoluyla tedavi) ve Elektrokoterizasyon cihazları ile tedaviler yapılmaktadır. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Dermatoloji kliniği modern standartlarda olan ünitesinde halkımıza yaraşır hizmet vermektedir.  

Dermatoloji Kliniklerinde Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?

Derimiz sürekli çevre ile temas halinde olduğundan hastalık kapma olasılığı yüksektir. Bu hastalıklara birçok farklı etkenler neden olur. Alerji yapabilecek herhangi bir şey, kimyasal maddeler veya dokunduğumuz yerlerdeki bakteriler bu hastalıkların ortaya çıkmasında önemli rol oynar. Deride oluşan hastalıklar fark edilir edilmez bir doktora gösterilmelidir. Çünkü deri hastalıkları sizi günlük yaşamda normalde kolaylıkla yaptığınız işleri yapamayacak duruma getirebilir. Gideceğiniz bir dermatolog ile hastalığınızı tedavi ettirebilirsiniz. Kliniklerimizde verdiğimiz dermatoloji hizmetlerimizle en iyi ve en doğru tedavileri uyguluyoruz. Cildinizde oluşan problemleri anında tespit ediyor, en kısa sürede iyileştiriyoruz.

Dermatoloji kliniklerimizde bütün cilt hastalıklarını tedavi ediyoruz. Egzama, mantar, cinsel yolla bulaşan cilt rahatsızlıkları, deri kanserleri, alerjiler, behçet hastalığı, sedef hastalığı, sivilceler, frengi, tırnak problemleri, saç sorunları, siğil, kepeklenme, yağlanma gibi daha birçok deri rahatsızlıkları problemlerini ortadan kaldırıyoruz.

Dermatolojik Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Deri hastalıkları insanlarda en çok görülen rahatsızlıklardan biridir. Bu hastalığın birçok türü olduğundan tedavi yöntemleri de farklıdır. Kliniklerimizde öncelikle deri hastalığının hangi tür olduğu hakkında teşhis koyuyoruz. Ardından bir tedavi yöntemi belirliyoruz. Bu yöntem ilaç tedavisi olabileceği gibi aynı zamanda dermokozmetik uygulamalar da olabilir. Cilt hastalığında konulan tanıya hastalık daha farklı uygulamalarla da tedavi edilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi hastalığı sık rastlanılan bir deri hastalığıdır. Bu hastalığa stres, vitamin ve mineral eksikliği, hormonal bozukluklar gibi daha birçok etken sebep olabilir. Kliniklerimizde öncelikle saç dökülmesine neden olan sorunu buluyoruz. Ardından ise bu soruna yönelik bir tedavi uyguluyoruz. Eğer uzun süredir saçlarınız dökülüyorsa acilen dermatolojiye gitmeniz gerekmektedir. Aksi halde ciddi deri rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Lazer Epilasyonu

Derilerde istenmeyen veya rahatsızlık veren tüylerden sonsuza kadar kurtulmak için yapılan lazer epilasyonları mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Bizler cildinize uygun olan tedavi yöntemini uygulayarak derinizin zarar görmemesini sağlıyoruz. Uzman doktorlarımızın kontrolü altında, hijyenik ortamlarda, uygun seans aralıklarıyla lazer epilasyon tedavinizi uyguluyoruz.

Aşırı Terleme

Aşırı terleme birçok insanın ortak sorunu. Özellikle kilolu insanlar için bu sorun çok daha büyük. Bu sorun genellikle duygusallıktan, stresten veya fazla heyecandan ortaya çıkıyor. Daha çok koltuk altı ve avuç içlerinde görülen aşırı terleme tedavisinde bunun nedenlerini araştırıyoruz. Kişinin günlük yaşamındaki aktiviteleri kontrol ediyor, sorunun kaynağını buluyoruz. Bulduğumuz sorun özelinde yoğunlaşarak tedaviye başlıyoruz. Bu tedavi yöntemleri ilaç tedavisi, cerrahi operasyon veya elektrik akımı olabilir.

Kozmetik Ürünler Sebebiyle Oluşan Cilt Hastalıkları

Günümüzde insanlar sırf güzel görünmek için bilmedikleri kozmetik ürünleri kullanıyorlar. Bu ürünlerin deride yaratabileceği tahribatları düşünmeden kullandıklarından cilt hastalıklarına neden oluyorlar. Kozmetik ürünlerin kullanımı uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Kliniklerimizde kozmetik ürünlerden dolayı oluşabilecek cilt rahatsızlıklarında doktorlarımız bir muayene uygular. Bu muayene sonrasında gereken tedaviyi en kısa sürede başlatıyoruz.

Deri Lekeleri

Deri lekeleri özellikle kadınların en fazla rahatsız olduğu problemlerden biridir. Bu lekeler derideki görüntüyü bozar. Kadınlar ciltlerine çok fazla önem verdiklerinden ise bu lekelerden kurtulmak ister. Güneş ışınları veya hamilelik sonrası oluşan cilt lekeleri tedavisi için öncelikle derinizin kontrolünü yapıyoruz. Derinize uygun olan tedavi yöntemini belirliyor daha sonra ise uyguluyoruz.

Kimyasal Peeling

Cildinizde bulunan lekelerin tedavisinde kullanılan bu yöntem uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Cildinizdeki kötü görüntüyü ortadan kaldıracak olan bu tedavi yöntemi derinin soyulması yöntemiyle uygulanıyor.

Jessner Pelling

Özel solüsyon yöntemiyle cilde uygulanan jessner peeling tedavisi cildinizdeki lekelerden kurtulmanızı sağlıyor. Cildinizi aydınlatmak, karartılardan kurtulmak için de bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisi

Yaş ilerledikçe kırışıklıklar artar. Kırışıklıklar arttıkça insanlar genç görünümünü kaybeder. Bu nedenle kırışıklıkların giderilmesi önemlidir. Dermatoloji kliniğimizde kırışıklıklarınıza çözüm olabilecek birçok teknik mevcuttur. Bu teknikler için öncelikle yaşınız, cildinizin tipi ve tekniğin uygulanacağı bölge belirlenir. Daha sonra ise alanlarında uzman doktorlarımızla tedavinize başlanır.

Botoks

Botoks tedavisi en çok bilinen deri operasyonlarından biridir. Chlostridium Botulinum bakterisinden elde edilen toksinlerin cilde enjekte edilmesiyle uygulanır. Alın, kaş, boyun, kazayakları gibi daha birçok bölgeye uygulanabilen botoks tedavisi kırışıkları giderir. Daha genç ve daha diri bir görünüme sahip olunmasını sağlayan bu tedavi yöntemi ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Çok kısa bir sürede genç bir görünüme sahip olunmasını sağlayan bu tedavi yöntemini kliniklerimizde en iyi doktorlarımızla uyguluyoruz. Cildinizdeki tüm kırışıklıkları gideriyor aynı zaman da çok daha güzel bir görünüm kazandırıyoruz.

Dolgu

En bilindik kırışıklık giderme yöntemlerinden olan dolgu tedavisi asit bazlı enjeksiyonlarla yapılır. Bu enjeksiyonlar cilt altına enjekte edilerek kırışıklıkların yok olması sağlanır. Genellikle etkisi 6 aya kadar devam eder. 6 ay sonunda ise tekrar yapılması gerekir. Eğer problemsiz bir dolgu yaptırmak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Alanında profesyonel doktorlarımızla istediğiniz bölgeye dolgunuzu yapıyor ve etkisini uzun süreli tutuyoruz. Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Yukarıda saydığımız tedavi yöntemleri ile beraber daha birçok farklı hastalıklar için özel tekniklerimiz mevcuttur. Uzman doktorlarımız ile cilt rahatsızlıklarınızı en etkili yöntemlerle tedavi ediyor, en kısa sürede sorunsuz bir cilde sahip olmanızı sağlıyoruz.