Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Nedir?

Mide botoksu ,Endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemi. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresini geciktiriyoruz ve hastada iştah kaybı oluşuyor; böylece kilo kaybı sağlamış oluyoruz.

Mide Botoksu Öncesi Sonrası

Mide botoksu yaptıranlar ile ilgili örnek görseller, işlem öncesi sonrası hastaların tecrübelerine göz atmak için sayfamızı ziyaret edebilir, daha fazla ayrıntı ve uygun fiyatlarımız hakkında bilgi almak için sayfa sonunda bulunan WhatsApp linkini tıklayarak direkt danışmanlarımıza bağlanabilirsiniz

instagram

Kimler İçin Uygundur?

Aslında mide botoksunu kilo vermek isteyen herkese uygulayabiliyoruz. Sadece danışanımızın vücut kitle indeksinin 40’ın altında olmasına dikkat ediyoruz. 

Yani bizim için, vücut kitle indeksi 27-35 arası olan 10-20 kilo fazlalığı olan, diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen bireyler en uygun işlem gurubu.

Bu noktada, fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen danışanlar için  ideal hasta grubunu oluşturuyor diyebiliriz.

yine de 

– Midesinde ülser veya gastit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulamak daha doğru olacaktır

mide-botoksu-nedir
botoks uygulamasının şematik anlatımı

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Botoksu yıllardır tıp alanında kullanıyoruz ve uzman hekim tarafından doğru dozajda uygulandığında bilinen bir zararı bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Uygulama standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir zararı bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir bu sebeple  İşlem öncesi gerekli tetkik ve muayeneleriniz yaparak emin olmadan uygulamıyoruz.

Mide Botoksu Kilo Verdirir Mi?

Hiç bir yöntemin kilo verdirme garantisi yoktur. Mide botoksuna mucizevi tedavi gibi davranmak doğru değildir. Mide botoksunun iştahı azaltıcı etkisi olduğu ve diyete yardımcı olduğu bilinmekle beraber, botoks uygulaması sonrası yüksek karbonhidratla beslenen hastalarda başarısız olma ihtimali de mevcuttur.

Ne Kadar Sürer, Hastanede Yatmak Gerekli Midir? 

– Mide botoksu bir obezite ameliyatı değildir
– Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir.
– Kesi yoktur
– İşlem ortalama 20 dakika sürer.
– Danışanlarımızı, işlem esnasında anestezi hekimi eşliğinde uyutuyoruz..
– Hastanede yatmak gerekli değildir.
– İşlem sonrası genellikle 1-2 saatlik müşahede yeterlidir.
– Uygulama sonrası yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah kontrolünde kontrol sağlanır.

Mide Botoksu Midede Kalıcı Hasar Oluşturur Mu?

Kullanılan botoksun tüm etkisinin 4-6 ay içinde vücuttan tamamen silindiği bilinmektedir. Bu nedenle kalıcı bir hasar oluşturma ihtimali yoktur.

Mide Botoksunun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Mide botoksu uygulandıktan 2-3 gün içinde acıkma hissi azalır. 2 haftadan sonra kilo verme görülmeye başlanır. Hedefimiz 10-20 kilo vermeniz.

Mide botoks işlemi sadece midenin düz kaslarına yönelik uygulanmaktadır, sinir hücrelerine ve bağırsakların hareketine bir etkisi yoktur. Dolayısıyla bağırsak tembelliğini artırıcı bir etki yapmamaktadır. Mide botoksu sonrası size özel hazırladığımız diyette, (bu durumu diyetisyenimize belirtiniz),bağırsakların çalışmasına yönelik gıdaların diyete eklenmesiyle bağırsak tembelliğinizde düzelme de görebiliyoruz.

Gebelerde ve Emzirenlerde Uygulanabilir mi?

Mide botoksunun gebelerde ve emzirenlerde kullanımı ile ilgili yeterli çalışma yapılmamıştır.

Mide Botoksu Uygulamasından Beklenti Nedir?

Danışanlarımızın toplam ağırlığının %10-15 kadarını 3-6 aylık süre içinde kaybetmesini bekleriz. Ama verilen kilo miktarı; yaş, metabolizma hızı ve yapılan egzersiz sıklığına göre kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor

Mide Botoksundan Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle hiç bir tedaviden mucize beklememek  gerekir.  Botoks uygulaması sonrası beslenmeye dikkat edilmelidir. Mide botoksu sonrası özellikle fast food tarzı aşırı yağlı ve karbonhidrat içerikli beslenmemek gerekir. Mümkün olduğunca sağlıklı beslenme programına bağlı kalmanız botoks uygulamasından maksimum fayda sağlamanıza yarar. Bu sebeple danışanlarımıza işlem sonrası 6 ay boyunca ücretsiz beslenme uzmanı desteği veriyoruz.

Mide Botoksu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?