Mide botoksu ile kilo veren hastamızın öncesi sonrası
öncesi sonrası

Nedir?

Mide botoksu ,Endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemi. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresini geciktiriyoruz ve hastada iştah kaybı oluşuyor; böylece kilo kaybı sağlamış oluyoruz.

Mide Botoksu Öncesi Sonrası

Mide botoksu yaptıranlar ile ilgili örnek görseller, işlem öncesi sonrası hastaların tecrübelerine göz atmak için sayfamızı ziyaret edebilir, daha fazla ayrıntı ve uygun fiyatlarımız hakkında bilgi almak için sayfa sonunda bulunan WhatsApp linkini tıklayarak direkt danışmanlarımıza bağlanabilirsiniz

instagram

Kimler İçin Uygundur?

Aslında mide botoksunu kilo vermek isteyen herkese uygulayabiliyoruz. Sadece danışanımızın vücut kitle indeksinin 40’ın altında olmasına dikkat ediyoruz. 

Yani bizim için, vücut kitle indeksi 27-35 arası olan 10-20 kilo fazlalığı olan, diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen bireyler en uygun işlem gurubu.

Bu noktada, fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen danışanlar için  ideal hasta grubunu oluşturuyor diyebiliriz.

yine de 

– Midesinde ülser veya gastit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulamak daha doğru olacaktır

mide-botoksu-nedir
botoks uygulamasının şematik anlatımı

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Botoksu yıllardır tıp alanında kullanıyoruz ve uzman hekim tarafından doğru dozajda uygulandığında bilinen bir zararı bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Uygulama standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir zararı bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir bu sebeple  İşlem öncesi gerekli tetkik ve muayeneleriniz yaparak emin olmadan uygulamıyoruz.

Mide Botoksu Kilo Verdirir Mi?

Hiç bir yöntemin kilo verdirme garantisi yoktur. Mide botoksuna mucizevi tedavi gibi davranmak doğru değildir. Mide botoksunun iştahı azaltıcı etkisi olduğu ve diyete yardımcı olduğu bilinmekle beraber, botoks uygulaması sonrası yüksek karbonhidratla beslenen hastalarda başarısız olma ihtimali de mevcuttur.

Ne Kadar Sürer, Hastanede Yatmak Gerekli Midir? 

– Mide botoksu bir obezite ameliyatı değildir
– Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir.
– Kesi yoktur
– İşlem ortalama 20 dakika sürer.
– Danışanlarımızı, işlem esnasında anestezi hekimi eşliğinde uyutuyoruz..
– Hastanede yatmak gerekli değildir.
– İşlem sonrası genellikle 1-2 saatlik müşahede yeterlidir.
– Uygulama sonrası yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah kontrolünde kontrol sağlanır.

Mide Botoksu Midede Kalıcı Hasar Oluşturur Mu?

Kullanılan botoksun tüm etkisinin 4-6 ay içinde vücuttan tamamen silindiği bilinmektedir. Bu nedenle kalıcı bir hasar oluşturma ihtimali yoktur.

Mide Botoksunun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Mide botoksu uygulandıktan 2-3 gün içinde acıkma hissi azalır. 2 haftadan sonra kilo verme görülmeye başlanır. Hedefimiz 10-20 kilo vermeniz.

Mide botoks işlemi sadece midenin düz kaslarına yönelik uygulanmaktadır, sinir hücrelerine ve bağırsakların hareketine bir etkisi yoktur. Dolayısıyla bağırsak tembelliğini artırıcı bir etki yapmamaktadır. Mide botoksu sonrası size özel hazırladığımız diyette, (bu durumu diyetisyenimize belirtiniz),bağırsakların çalışmasına yönelik gıdaların diyete eklenmesiyle bağırsak tembelliğinizde düzelme de görebiliyoruz.

Gebelerde ve Emzirenlerde Uygulanabilir mi?

Mide botoksunun gebelerde ve emzirenlerde kullanımı ile ilgili yeterli çalışma yapılmamıştır.

Mide Botoksu Uygulamasından Beklenti Nedir?

Danışanlarımızın toplam ağırlığının %10-15 kadarını 3-6 aylık süre içinde kaybetmesini bekleriz. Ama verilen kilo miktarı; yaş, metabolizma hızı ve yapılan egzersiz sıklığına göre kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor

Mide Botoksundan Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle hiç bir tedaviden mucize beklememek  gerekir.  Botoks uygulaması sonrası beslenmeye dikkat edilmelidir. Mide botoksu sonrası özellikle fast food tarzı aşırı yağlı ve karbonhidrat içerikli beslenmemek gerekir. Mümkün olduğunca sağlıklı beslenme programına bağlı kalmanız botoks uygulamasından maksimum fayda sağlamanıza yarar. Bu sebeple danışanlarımıza işlem sonrası 6 ay boyunca ücretsiz beslenme uzmanı desteği veriyoruz.

Mide Botoksu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Özel Yaşam Hastanesi Mide Botoksu Fiyatları ne kadar?

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Mide Botoksu fiyatı 2023 için 13 Bin TL

  • Mide botoksunda kullanılan botoksun Sağlık Bakanlığı İTS ( ilaç takip sistemi) ne kayıtlı, üretimden son kullanıcıya kadar soğuk zincir düzeni bozulmamış olması
  • Botoksun üretildiği ülke, kalitesi ve miktarı
  • İşlemin yapıldığı merkezin donanımlı, steril ve güvenli olması
    fiyatı etkilemektedir.
    Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Obezite kliniğimizde mide botoksunda Fransız malı, soğuk zinciri bozulmamış, its kayıtlı, en kaliteli ve güvenli botoks kullanıyoruz. Yani Dysport mide botoksu kullanıyoruz. Hastanemiz 75 yataklı, tam donanımlı ve güvenli bir hastane. Mide botoksu Ankara fiyatlarına nispeten her zaman daha avantajlı fiyatlarla işlem yapmaktayız.

En kaliteli botoks markası hangisi?

Dysport. Ve Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi’nde her zaman orjinal dysport botoks kullanılır.

 

Dysport mide botoksu ne kadar?

öncelikle Dysport, dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan bir botoks markasıdır. İnsanların botoks kullanımı konusundaki farkındalığı arttıkça, markaların ülkelerine göre üretim yapıp yapmadıkları da merak ediliyor. 

Dysport, İrlanda merkezli bir şirket olan Ipsen tarafından üretilmektedir. Ipsen, 1929 yılında kurulan bir ilaç şirketidir ve dünya genelinde 115’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin merkezi, Paris’in güneyindeki Boulogne-Billancourt’ta bulunmaktadır.

Üretim süreci oldukça titiz bir şekilde yürütülmektedir. İlaç endüstrisi, dünya genelinde oldukça sıkı düzenlemelere tabi tutulmaktadır ve Ipsen de bu düzenlemelere uygun hareket etmektedir. Şirket, üretim sürecinde sıkı kalite kontrol önlemleri almaktadır ve ürünlerin üretim aşamasında ve sonrasında kalite testleri yapılmaktadır.

İrlanda, ilaç endüstrisi açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. İrlanda, Avrupa Birliği’nde en fazla ilaç üreten ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, Ipsen gibi ilaç şirketleri, İrlanda’yı üretim üssü olarak seçmektedir.

Dysport botoks markasının avantajları nelerdir?

  • Uzun süreli etki: Dysport’un etkisi genellikle 3-6 ay arasında sürer.
  • Hızlı etki: Dysport’un etkisi genellikle birkaç gün içinde görülebilir.
  • Daha doğal bir görünüm: Dysport, diğer botoks markalarına göre daha doğal bir görünüm sağlar.

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Obezite Kliniğinde sadece Dysport botoks kullanıyoruz. Ve sadece yetkili ecza deposundan temin ederek soğuk zincir özelliği bozulmadan kullanıyoruz. Bu yüzden hiç bir danışanımız işlem sonrası yan etki yaşamadı

Mide botoksu kaç ünite?

ideali 1000 cc, yani 2 ünite. Bundan fazla botoks uygulandığında kalıcı mide rahatsızlıkları yaşamanız olası. Yanı sıra mide botoksunun başarısı uygulanan miktarla alakalı değil. Hangi kaslara uygulanması gerektiğini bilen, uzman ve tecrübeli bir hekim! Ayrıca kullanılan botoksun orjinal ve kaliteli olması miktarından çok daha önemli.

mide botoksu kaç flakon yapılıyor?

2 flakon yani 1000 cc uyguluyoruz. Fazlası ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Daha önce de söylediğimiz gibi, kaç kilo vereceğiniz botoks miktarı ile alakalı değil. 

mide botoksu ölüm riski var mıdır?

Son yaşanan olaydan sonra çok sık soruluyor. Uzman bir doktor, uygun doz, orjinal ve kaliteli botoks kullanıldığı sürece böyle bir risk bulunmamaktadır. Aksine, hekim olmayan bir insan, kaçak botoksu, sanki çok botoks uygulayınca daha fazla kilo vereceksiniz algısı yaratıp 2500 ünite uygularsa midenize değil elinize de uygulasa sorun yaşamanız yüksek ihtimal. Lütfen bu konularda dikkatli olunuz.

Aylar önce uyarı niteliğinde yazdığımız yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Obezite riskinizi ölçebileceğiniz Vücut Kitle İndeksi Tablosu

18,5 ve altında: Zayıf
18,5 ile 25 arasında: Normal kilolu
25 ile 30 arasında: Fazla kilolu (kilolu)
30 ile 35 arasında: 1. derecede obez
35 ile 40 arasında: 2. derecede obez
40 ve üstü: 3. derecede obez (morbid obezite)


Vücut kitle indeksiniz 25 in üzerindeyse profesyonel yardım almanızı öneririz.

İLGİLİ BAĞLANTI : Endoskopi

Kilo vermek, kilo vermek istiyorum demek hepimizin hakkı. Bu sebeple Kırıkkale Mide Botoksu fiyatı hesaplı. Ayrıca güvenli ve konforlu

Kırşehir Mide Botoksu

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir kilo verme konusunda Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Yozgat Mide Botoksu

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat kilo verme konusunda Yozgatlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Çankırı Mide Botoksu

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı kilo verme konusunda Çankırılı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Elmadağ Mide Botoksu

Elmadağ  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ kilo verme konusunda Elmadağlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Ankara Mide Botoksu

Ankara – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara kilo verme konusunda Ankaralı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Amasya Mide Botoksu

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya kilo verme konusunda Amasyalı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Tokat Mide Botoksu

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat kilo verme konusunda Tokatlı danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Çorum Mide Botoksu

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum kilo verme konusunda Çorumlu danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Samsun Mide Botoksu

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun kilo verme konusunda Samsunlu danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Kayseri Mide Botoksu

Kayseri – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kayseri kilo verme konusunda Kayserili danışanlarımıza da hizmet veriyoruz. Kısacası Obezite tedavisinde endoskopik, günübirlik, yatış gerektirmeyen bir müdahale. Yani, danışanımızın midesine botoks uyguluyoruz. Bu sayede uzun süre tok kalıyorsunuz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi obezite kliniğimize bekleriz

Sosyal Medyada Paylaş