Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Göz kapağı estetiği genellikle üst göz kapağımızın düşmesi sorununun tedavisinde kullandığımız bir tedavi seçeneği. Peki göz kapağımız neden düşüyor?

Göz Kapağı Neden Düşer? 

Göz kapağı düşmesi, genellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkıyor. Bu sebeple öncelikle göz kapaklarının yapısını ve işlevini anlamamızla mümkün.

Göz kapakları, gözlerimizi koruyan, göz yuvamızı nemli tutan ve gözlerimizin yüzeyini temizleyen önemli bir yapı. Göz kapağımızın düşmesi, bu yapıdaki kaslarımızın zayıflaması ya da hasar görmesi sonucu ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, birçok farklı nedeni de olabiliyor.

Örneğin Yaşlanmamız, en yaygın nedenlerden biri. Yaşlandıkça, göz kapaklarımızdaki kaslar ve cildimizin elastikiyeti azalıyor ve bu da göz kapaklarımızın sarkmasına neden olabiliyor. Bunun yanı sıra, bazı hastalıklar (örneğin, miyopati, göz kası felci veya göz kapağı kanseri) ve göz ameliyatları da göz kapağımızın düşmesine neden olabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği: Gözleriniz İçin Yeni Bir Görünüm

Gözlerimiz, yüzümüzdeki en dikkat çekici özelliklerden biri. Ancak zamanla, yaşlanma, stres veya genetik faktörler nedeniyle göz kapaklarımız sarkabiliyor veya torbalanabiliyor. Bu durum, yorgun, üzgün veya hatta sinirli görünmemize neden olabiliyor.

Neyse ki, göz kapağı estetiği, bu sorunumuzu çözmek için popüler bir seçenek. Kısacası sarkmış veya torbalanmış göz kapaklarımızı düzeltmek için kullandığımız cerrahi bir işlem var.

Ayrıca göz kapağı estetiği hem estetik hem de fonksiyonel faydalar sağlıyor. Sarkan göz kapaklarınız, görüş alanınızı kısıtlayabiliyor ve gözlerinizin yorgun görünmesine neden olabiliyor. Göz kapağı estetiği ile, göz kapaklarınızın sıkılaştırıyoruz ve torbalarınızı gideriyoruz. Bu sayede daha genç ve taze bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyoruz.

Göz kapağı estetiğini nasıl yapıyoruz?

Lokal anestezi altında yaptığımız bir ameliyat ve genellikle birkaç saat sürüyor. İyileşme süreciniz, her hastamızın durumuna göre değişse de, genellikle birkaç hafta içinde tamamen iyileşmenizi bekliyoruz.

Göz kapağı estetiği ile, sadece görünümünüzü değiştirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda özgüveniniz artıyor ve daha genç ve taze bir görünüm elde ediyoruz. Bu nedenle, sarkmış veya torbalanmış göz kapaklarınız varsa, göz kapağı estetiği konusunda uzmanlarımıza danışmanızı tavsiye ederiz.

Göz kapağı düşüklüğü estetiği

Göz kapağı estetiğini hangi doktor yapıyor?

Op. Dr. Reyhan Oğurel Göz Kapağı Estetiği yapan tecrübeli iki hekimimiz. Ayrıca Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Göz kapağı estetik fiyatı iki hekimimiz için de aynı. 

Göz kapağı ameliyatı

Tıbbi adı blefaroplasti olan, üst veya alt göz kapaklarınızın fazla deri, yağ ve kas dokusunu çıkarttığımız ameliyat. Bu ameliyatın birçok avantajı var. Örneğin,

  1. Gençleştirici Etkisi: Göz kapağı ameliyatı, göz çevresindeki sarkmış deri ve torbalanma gibi yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Bu sayede daha genç, taze ve dinamik bir görünüm elde edilebilir.
  2. Estetik Görünüm: Göz kapağı ameliyatı, göz çevresindeki fazla deri ve torbaları çıkardığından, yüzün daha estetik ve simetrik görünmesine yardımcı olur.
  3. Görme Alanını Açar: Alt göz kapaklarında fazla deri ve torbalanma, görme alanını daraltabilir. Göz kapağı ameliyatı bu sorunu çözerek görme alanını açar ve daha iyi bir görsel deneyim sağlar.
  4. Özgüven Artışı: Göz kapağı ameliyatı sonrası kişi kendini daha iyi hisseder ve özgüveni artar. Bu da günlük yaşamda daha rahat ve mutlu hissetmesine yardımcı olur.
  5. Kalıcı Sonuçlar: Göz kapağı ameliyatı sonrası elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ameliyat sonrası izler zamanla iyileşir ve kişinin daha genç, dinamik ve estetik görünmesine yardımcı olur.

Göz kapağı ameliyatı avantajları hakkında bilmeniz gerekenleri anlattık. Eğer siz de göz kapağı ameliyatı düşünüyorsanız, konusunda uzman doktorlarımızla görüşmeniz önemli. Bunun için sayfa sonunda bulunan WhatsApp logosunu tıklamanız yeterli. Bu sayede Direkt danışmanlarımıza bağlanıyorsunuz.

Sağlıkla kalın

Kırşehir Göz Kapağı Estetiği

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Kırşehirli hastalarımızın da yanındayız.

Yozgat Göz Kapağı Ameliyatı

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Yozgatlı hastalarımızın da yanındayız.

Çankırı Göz Kapağı Estetiği

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Çankırılı hastalarımızın da yanındayız.

Elmadağ Göz Kapağı Ameliyatı

Elmadağ  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Elmadağlı hastalarımızın da yanındayız.

Tokat Göz Kapağı Ameliyatı

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Tokatlı hastalarımızın da yanındayız.

Çorum Göz Kapağı Estetiği

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Çorumlu hastalarımızın da yanındayız.

Merzifon Göz Kapağı Estetiği

Merzifon – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Merzifon iline de hizmet veriyoruz. Kısacası göz kapağı ameliyatı için Merzifonlu hastalarımızın da yanındayız.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?