Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Akıllı Lens Tedavisi Nedir? Görme Bozukluklarına Çözüm

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte gözlük ve kontakt lens kullanımı birçok kişi için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak, bu yöntemler bazı kişilerde rahatsızlık ve sorunlara yol açabilmektedir. Akıllı lens tedavisi ise bu sorunlara alternatif bir çözüm sunmaktadır.

Akıllı lensler, gözlerdeki görme kusurlarını düzeltmek için geliştirilen yeni bir teknolojidir. Bu lensler, özel sensörler ve mikroelektroniklerle donatılmıştır ve gözlük ve kontakt lenslerden farklı olarak, göz hareketlerine ve ışık koşullarına otomatik olarak uyum sağlayabilirler.

Miyopi, hipermetropi, astigmatizma ve yaşa bağlı görme kaybı gibi birçok göz hastalığına çözüm sunabilir. Ayrıca, akıllı lenslerin özellikleri sayesinde, kullanıcılar uzaktan veya yakından bakmak gibi farklı ihtiyaçlara uygun lensleri kullanarak yaşamlarını kolaylaştırabilirler.

Göz doktorları tarafından uygulanan bir prosedürle takılırlar ve hastanın göz yapısına göre özelleştirilirler. Bu prosedür oldukça basittir ve genellikle ağrısızdır.

Gözlük veya kontakt lens kullanmak istemeyen ve görme sorunları olan kişiler için harika bir seçenektir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir ve bu nedenle, herhangi bir tedavi yöntemi öncesi mutlaka bir göz doktoruyla konuşulması önemlidir.

Trifokal Lens

Tabanlığın ilerlemesi nedeniyle ortaya çıkan göz sorunları, yaşa bağlı görme kaybı gibi problemler birçok kişiyi etkiler. Bu gibi durumlarda, oftalmologlar trifokal lens tedavisini önerirler.

Trifokal lensler, üç farklı odak noktasına sahip olan özel bir lens türüdür. Bu lensler, hem yakın hem de uzak mesafelerde net bir görüntü sağlayan ve ayrıca orta mesafelerde de netlik sunan teknolojik bir yeniliktir.

Trifokal lens tedavisi, göz cerrahisi yöntemiyle gerçekleştirilir. Cerrahinin temel amacı, doğal lensi trifokal lensle değiştirerek, görme bozukluğunu düzeltmektir. Bu işlem, genellikle 15-20 dakika sürer ve hastaların ağrı veya rahatsızlık hissetmesi nadirdir.

Trifokal lens tedavisi, yaşa bağlı görme kaybı olan hastaların yanı sıra miyop, hipermetrop ve astigmatizma gibi göz rahatsızlıkları olan kişilere de uygulanabilir. Bununla birlikte, bu tedavi yöntemi, her hastaya uygun olmayabilir ve her zaman doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir. Bkz : Yrd. Doç. Dr. Reyhan Oğurel

Akıllı Lens Ameliyatı nedir?

Günümüzde göz ameliyatlarındaki gelişmeler sayesinde, birçok insan yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan katarakt sorununu çözmek için akıllı lens ameliyatı yaptırmaktadır. Katarakt nedeniyle bulanıklaşan doğal lensin çıkarılıp yerine bir yapay lens yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlem esnasında, artık sadece kataraktı tedavi etmekle kalmayıp, gözdeki diğer problemlerin de tedavi edilebilmesi mümkündür.

Odaklama yeteneğini artıran ve hatta gözün kendi yapısını taklit edebilen özelliklere sahip olabilirler. Bu sayede, uzak ve yakın görme problemleri, astigmatizma gibi göz problemleri de çözülebilir.

Özellikle yaşlı insanlar için çok faydalıdır ve yaşam kalitelerini arttırabilir. Ancak, her ameliyat gibi bu işlem de riskler taşımaktadır. Bu nedenle, herhangi bir göz probleminiz varsa, bir uzmana danışarak doğru tedavi yöntemini belirlemek önemlidir.

Akıllı Lens Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Katarakt rahatsızlığı olan ve gözlük ya da lens kullanmak istemeyen kişilere yapılan bir işlemdir. Ameliyatın yapılabilmesi için hastanın katarakt rahatsızlığı olması gerekmektedir. Ancak, her katarakt hastası lens ameliyatı olamayabilir.

Göz içine yerleştirilen özel bir lensle gerçekleştirilir. Bu lens, hastanın uzak ve yakın gözlük ihtiyacını bir arada karşılayabilen özelliklere sahiptir. Dolayısıyla, ameliyat sonrasında hastanın yakın ve uzak mesafede gözlük kullanması gereksiz hale gelir.

Yaş, göz sağlığı, göz yapısı, hastanın yaşam tarzı gibi faktörler bu kararın alınmasında etkili olur. Bu nedenle, ameliyatı için her hasta uygun olmayabilir.

Özetle, akıllı lens ameliyatı yalnızca katarakt rahatsızlığı olan ve uygun adaylar arasında yer alan kişilere yapılabilir. Ancak, ameliyat öncesinde bir göz doktoruna danışmak ve detaylı bir muayene yaptırmak gereklidir.

Katarakt Nedir?

Katarakt, göz merceğinin saydamlığını kaybetmesi sonucu görüşün bulanıklaşmasıyla karakterize edilen bir göz hastalığıdır. Göz merceği, göz içinde ışığın geçmesine ve retina üzerinde net bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Ancak yaşlanma, yaralanma veya bazı hastalıklar nedeniyle mercek opaklaşabilir, bu da görüşü azaltır veya bozar.

Katarakt, genellikle yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan doğal bir göz rahatsızlığıdır. Fakat bazı durumlarda, uzun süreli kortikosteroid kullanımı, diyabet, yüksek miyop, sigara içmek veya güneşe aşırı maruz kalmak gibi risk faktörleri nedeniyle daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilir.

Katarakt tedavisi, çoğu zaman cerrahi olarak yapılır. Bu prosedürde, bulanık mercek çıkarılır ve yapay bir mercek yerleştirilir. Katarakt cerrahisi oldukça yaygın bir prosedürdür ve genellikle başarılı sonuçlar verir.

Katarakt, görme kaybına neden olabilen ciddi bir hastalıktır. Bu nedenle, herhangi bir görme kaybı belirtisi fark ederseniz, hemen bir göz doktoruna başvurmanız önemlidir. Ayrıca, yaşlanma veya risk faktörleri varsa, düzenli göz muayeneleri yaptırmak da kataraktın erken teşhis edilmesine yardımcı olabilir.

Akıllı Lens Ameliyat Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Günümüzde, ameliyatı oldukça popüler hale geldi ve pek çok kişi için ideal bir seçenek haline geldi. Bu ameliyat, kataraktın yanı sıra miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi göz problemlerini de tedavi edebilir.

Farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında ameliyatın yapılacağı bölge, kullanılacak malzemeler ve hastanenin kalitesi gibi unsurlar yer alır. Ayrıca, hekimin tecrübesi ve uzmanlığı da fiyatı etkileyen önemli faktörlerden biridir.

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Akıllı Lens Ameliyat fiyatı da diğer tüm ameliyatlar gibi oldukça uygundur. Çünkü hastanemizin fiyat politikası halkın ulaşabileceği, en makul fiyatları belirlemek üzerine kuruludur. Burada elimizi güçlendiren en önemli unsur extra maliyetlerimizin olmamasıdır.

Bu sayede fiyatlarımız Ankara Özel Göz hastanelerinin fiyatlarından oldukça düşük tutulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için : Whatss App Danışma hattı

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?