Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Bilgisayarlı Tomografi ( BT ) cihazı. Kısacası çok gelişmiş bir cihazımız var. Özetle 2017 Model , 16 kesit GE marka bir tomografi cihazı.

Ankara Bilgisayarlı Tomografi ( BT ) merkezlerine gitmenize de gerek yok. Çünkü üstün cihazımız ve tecrübeli teknisyenlerimiz ihtiyacınız olan bütün Tomografi çekimlerini yapabiliyor. Ayrıca Tomografi çekim ücreti olarak da Ankara özel hastane ve Ankara görüntüleme merkezi Tomografi çekim ücretlerinden her zaman daha uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Yani Bilgisayarlı Tomografi ( BT ) ücreti oldukça uygun.

Bilgisayarlı Tomografi ( BT )

Öncelikle Bilgisayarlı tomografi (BT), birçok açıdan aldığımız radyografik görüntülerinizin bir bilgisayar programı tarafından birleştirilmesiyle elde edilen 3 boyutlu görüntüler sunuyor. Bu sayede, iç organlarınızı detaylı olarak incelememizi ve  tanınızı koymamızı sağlıyor.

Bilgisayarlı Tomografi ( BT ) Çeşitleri

 1. Spiral BT. Çekiminiz sırasında sürekli olarak veri topluyor. Bu sayede, görüntülerinizi daha hızlı ve daha net elde ediyoruz. Ayrıca, organlarınızın hareketli olan bölümlerini (örneğin, kalp ve akciğerler) de inceleme imkanı sunuyor
 2. Multislice BT. Birden fazla dilimli görüntüler elde etmek için kullandığımız bir teknik. Bu sayede daha hızlı çekim süresi ve daha yüksek çözünürlükte görüntüler elde ediyoruz. Yanı sıra Multislice BT, kalbiniz, beyniniz ve böbrekleriniz gibi organlarınızın incelenmesinde de kullanıyoruz.
 3. Volumetrik BT. Üç boyutlu görüntüler elde etmek için kullandığımız bir teknik. Bu sayede  organlarınızın şeklini, boyutunu ve iç yapısını daha iyi görüyoruz. Ayrıca kafa, boyun ve beyin gibi bölgelerinizde de kullanıyoruz.
 4. Doppler BT. Kan akımınızın hızını ve yönünü ölçmek için kullandığımız bir teknik. Bu sayede Kalp ve damar hastalıklarınızın tanısını yanı sıra, kan akımı bozukluklarınızı da belirliyoruz.
 5. Sono-BT. Ultrasonografi ve bilgisayarlı tomografi tekniklerini bir arada kullandığımız bir teknik.

Hangi Hastalıkların Tanısı için Kullanıyoruz

Bu cihazımız sayesinde birçok farklı hastalık ve durumlarınızın tanısını koyabiliyoruz. Örneğin,

 1. Tümörler. BT, kanserli hücrelerinizin yerleştiği bölgeleri belirgin bir şekilde görüntüleyebildiği için, kanser tanısında önemli bir yöntem.
 2. Akciğer hastalıkları. Akciğerlerinizdeki iltihaplı veya tümöral lezyonlar BT ile rahatça tespit edilebiliyor.
 3. Kardiyovasküler hastalıklar. Kalp ve damarlarınızın iç yapısını görüntüleyebilen BT, kalp yetmezliği, ateroskleroz ve anevrizmalar gibi kardiyovasküler hastalıklarınızı da tespit edebiliyor.
 4. Beyin hastalıkları: Beyin tümörleriniz, inme ve beyin kanamalarınız gibi hastalıklarınızı BT ile rahatça tespit edebiliyoruz.
 5. Sinir sistemi hastalıkları: Sinir sistemi hastalıklarınızın tanısında önemli bilgiler sağlıyor. Örneğin, MS gibi sinir sistemi hastalıklarınızın belirlenmesi
 6. Kemik hastalıkları. Kemiklerinizdeki kırıkları veya tümöral lezyonları belirgin bir şekilde görüntüleyebildiği için, kemik hastalıklarınızın tanısında önemli bir yöntem.
 7. İç organların hastalıkları. İç organlarınızın yapısını ve fonksiyonlarını görüntüleyebildiği için, karaciğer, böbrek, pankreas gibi iç organlarınızın hastalıklarının tanısında kullanıyoruz.

Ancak unutmayın ki, BT yalnızca bir tanı yöntemi olduğu için, tanı konulması için diğer testler ve incelemeler de yapılması gerekebilir.

Bazı Önemli Bilgiler

Kırıkkale Tomografi açısından şanslı bir il. Kırıkkale Üniversitesi radyoloji bölümü de tomografi cihazının bulunduğu bir merkez. Ayrıca Kırıkkale Yüksek İhtisas hastanesi tomografi açısından bir alternatif. Kırıkkale Özel yaşam hastanesi radyoloji tomografi ücretleri ve hızıyla bu merkezlere göre öne çıkıyor.

Bu sayede

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale doktorları hastalığınız ilerleyip tedaviniz zor hale gelmeden tanınızı zamanında koyabiliyorlar.

Daha fazla bilgi ve Kırıkkale Yaşam Hastanesi online randevu için . http://wa.me/+905447718571

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?