Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Bronkoskopi

Solunum yollarınızın içine bakmak için yaptığımız bir tıbbi inceleme bronkoskopi. Bu incelemeyi, yüzük şeklinde bir alet olan bronkoskop yardımıyla gerçekleştiriyoruz. Özetlemek gerekirse, burnunuz, ağzınız veya trakeostominizden  solunum yollarının içine sokuyoruz. Bu sayede, solunum yollarınızdaki tıkanıklıklarınızın nedenini görüyoruz. Bu sayede solunum yolu problemlerinizin tedavisi mümkün hale geliyor. Özellikle akciğerlerinizdeki tümörlerin yerlerinin tespiti,  yara iyileşmenizi izlemek ve iltihaplı lezyonlarınızı değerlendirilmesi gibi durumlarda yapııyoruz. Bu incelemeyi, anestezi altında yapıyoruz ve sizin için süreç oldukça rahat geçiyor.

İlgili Bağlantı : Kırıkkale Göğüs Doktoru

Neden Yapıyoruz

Solunum yolunuz ile ilgili birçok farklı tanının konulmasında kullanıyoruz. Örneğin, astım, bronşit, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) gibi solunum sistemi ile ilgili hastalıkların tanısında bronkoskopi yapılması gerekir. Ayrıca, solunum yolu içinde bulunan tümörlerin tespiti ve biyopsi (örnek alma) işlemleri de bronkoskopi ile gerçekleştiriliyor

  • Akciğer hastalıkları
  • Tümör çeşitleri
  • Kronik öksürük
  • Enfeksiyonlar
  • Ayrıca, enfeksiyon, tümör veya daralmış bir akciğer bulgusu gösteren anormal göğüs röntgeniniz veya BT taramanız varsa doktorumuz bronkoskopi yaptırmanızı öneriyor

Testinizi bazen bir tedavi aracı olarak da kullanıyoruz. Örneğin, bronkoskopi aracılığıyla, doktorumuz, ciğerlerinze ilaç verebiyor veya hava yollarınızda bulunan yabancı bir nesneyi çıkartabiliyor.

Nasıl Yapıyoruz

Bronkoskopi sırasında burun ve boğazınıza lokal anestezik sprey uyguluyoruz. Ayrıca hastamızın rahatlamasına yardımcı olacak bir sakinleştirici ilaç verebiliyoruz. Oksijeni, genellikle bu uygulama sırasında veriyoruz. Bunun yanı sıra genel anestezi çok nadiren gerekiyor.

Hasta rahatladıktan sonra doktor cihazı burun bölgesine yerleştirir. Cihaz, burundan ve boğazdan geçerek bronşlara ulaşır.

Akciğerinizden doku örnekleri almak için bronkoskopa fırçalar veya iğneler takılabiliyoruz. Bu örnekler  olabilecek tüm akciğer hastalıklarınızı teşhis etmemize yardımcı oluyor.

Ayrıca hücreleri toplamak için bronşiyal yıkama denilen bir işlemi kullanıyoruz. Bunu, solunum yollarınızın yüzeyine tuzlu su çözeltisinin püskürtülmesiyle yapıyoruz. Yüzeyden yıkanmış hücrelerinizi daha sonra topluyoruz ve mikroskop altında inceliyoruz. Sonuçta Hava yollarınız tıkanmışsa, açık kalması için stente takıyoruz. Stent, cihazla beraber bronşlarınıza yerleştirilebildiğimiz küçük bir tüp. Akciğerlerinizi incelemeyi bitirdiğimizde cihazı tekrar çıkararak işlemi bitiriyoruz. Bu test ortalama 25-30 dakika sürüyor. Ayrıca işlemden sonra 1,5-3 saat arası herhangi bir şey yemekten veya içmekten kaçınmanız gerekli. Testten sonra bir süre solunum ve kan basıncınızı izliyoruz. Bunu her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için yapıyoruz. Boğaz kısmınızda birkaç gün boyunca geçici olarak ağrı, ses kısıklığı ve hışırtılar yaşayabilirsiniz. Bu semptomlar için herhangi bir ilaca gerek yoktur.

Kırşehir Bronkoskopi

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir’e de hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yozgat Bronkoskopi

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat’ da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Çankırı Bronkoskopi

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı’ya da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elmadağ Bronkoskopi

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ’a da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Bronkoskopi

Ankara  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara’ya da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amasya Bronkoskopi

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya’ya da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tokat Bronkoskopi

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat’a da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çorum Bronkoskopi

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum’a da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samsun Bronkoskopi

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun’a da hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kayseri BRONKOSKOPİ

Kayseri  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kayseri’ye de hizmet veriyoruz. Geçmeyen öksürüğünüz varsa ya da doktorunuz bu işlemi yaptırmanızı istemişse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?