Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Glutatyon 

Öncelikle Glutatyon Yaşlanmamızı geciktirici (antiaging) özelliği olan bir madde. Bu maddenin molekülü, sağlklı ve uzun yaşamamızın sırlarını içerisinde barındırıyor. Yani üç aminoasitten oluşan peptit. Bu maddenin vücudumuza uygun dozla verildiği tedavi ise gulutatyon tedavisi

Glutatyon Tedavisi Nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse : İnsan vücuduna zarar veren ve sürekli oluşan serbest radikaller. Ve reaktif toksik maddeleri etkisiz hale getirerek vücudumuzun korunmasını sağlayan çok güçlü bir antioksidan. Aynı zamanda Vücudumuzun birçok hastalıktan korunmasını sağlayan moleküller arasında en önemli olanı.

İlk olarak Sigara ve alkol kullanımı gibi vücudumuza ciddi ve sürekli zararlar veren alışkanlıklarımızın yarattığı zararların önlenmesini sağlayan en önemli tedavi.

Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sağlık sorunlarımızla beraber, damar hastalıklarımız, kanser, bunama gibi kronik hastalıklarımızın oluşumunda serbest radikallerin etkisi oldukça yüksek. Buna karşın glutatyon tedavisi ile bahsi geçen kronik hastalıkların oluşma riskini  azaltıyoruz.

Sonuç olarak Vücudumuzu birçok zararlı etkenden korumasının yanında güçlü detoks etkisi sayesinde de dokularda biriken serbest oksijen radikalinin zararlı etkilerine karşı bizi koruyor. 

Ne İşe Yarıyor

Ansioksidanın anası olarak da ifade ettiğimiz glutatyon, sürekli olarak vücudumuzda bulunmakta. Ancak vücudumuzda az bulunması durumunda da takviye yapılması, hastalıklara karşı vücudumuzun direncini oldukça yükseltiyor.

Aktif kullanmak için, arttırmanın en etkili yolu elbette IV yolu ile damardan alınması. En önemlisi IV glutatyon alımı dışardan takviye edildiğinde, direk kan dolaşıma katılıyor. Bunun yanında vücudumuzu serbest radikallere karşı koruyor. Son olarak destekliyor ve hücrelerimizin korunmasını kontrol altına alıyor.

Faydaları Neler

Kısaca anlatmak gerekirse, madde madde bu faydaları sayalım

Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Vücudu zararlı serbest radikallerden korur ve vücudun savunma mekanizmasına büyük oranda destek sağlar.
Vücut enerjisini ve ısısını arttır.
Kas performansının artmasını sağlar.
Eklem ve kaslarda oluşan ağrıların etkilerini azaltır.
Cildin yenilenmesini sağlar.
Cilde parlaklık kazandırır.
Yaşlanma geciktirici etkisi vardır.
Tip 2 diyabet ve insülin direncinin oluşturabileceği zararlı etkileri azaltır.
Karaciğer yağlanmasında tedaviyi kolaylaştırır.
Sigara ve alkole bağlı oluşan sağlık sorunlarının zararlarını önler.
Zihinsel odaklanmayı sağlar.
Düzenli ve yeterli uyku kalitesini arttırır.
Cildin beyazlanmasını ve daha parlak olmasını sağlar.
Alzheimer hastalığının tedavisinde aktif rol oynayarak, hastalığın yarattığı etkileri daha minimize etmeye yardımcı olur.

Gulutatyon Tedavisi Nasıl Yapılıyor ve İşlem Ne Kadar Sürüyor

Birincisi Arttırmanın ve aktif kullanmanın en etkili yolunun IV yolu ile damardan almak olduğunu yukarıda da belirtmiştik. Açıkçası bu yöntem, şuanda da tüm dünyada yaygın olarak kullanılan hızlı ve etkili bir yöntem

İşlemin tahmini süreci 

İkincisi, Her bir kür haftada 1 gün olmak üzere 5 hafta süren takviye sağlıyoruz. Ve her 1 seans 15 dakikalık bir uygulama. Yaptığımız işlem için hatane yatışı gerekmiyor. Uygulama sonrası günlük yaşamınıza dönüyorsunuz. 

Yan Etkisi Var mı

Tüm dünya üzerinde aktif olarak kullanılan ve serbest radikallerin vücutta oluşturdukları zararları en aza indirmek veyahut oluşabilecek hastalıkların etkilerini azaltmak için kullanılan glutatyon tedavisinin bilinen bir yan etkisi yok. Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi, normal şartlarda da vücudumuz içerisinde bulunan bir bileşen olduğu için ve tedavinin de bu bileşenin yoğunluğu arttırma üzerine olduğunu düşünürsek herhangi bir yan etki olmayacağını rahatlıkla söyleriz.

Bunlara bağlı olarak yapılan glutatyon tedavisi işlemi sonrasında da beklenen herhangi bir risk veya komplikasyon beklemiyoruz.

Kimlere uygulamıyoruz

●    Gebeler, emziren anneler ve çocuklar üzerinde yapılmış yeterli çalışma bulunmadığı için uygulamıyoruz
●  Kanser tedavisi görmeye devam eden hastalar aktif kemoterapi ve radyoterapi gördükleri dönemlerde glutatyon tedavisi alamıyorlar. Ancak tedavisi bittikten sonra vücudun kendini daha hızlı toparlayabilmesi adına glutatyon takviyesi oldukça önemli. Bu durumda bulunan hastalarımıza şiddetle tavsiye ediyoruz.

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Dahiliye doktoru Bülent Yıldız glutayon tedavisini başarıyla uygulayan bir hekim. Ayrıntılı bilgi için lütfen linki tıklayın.

Dahiliye

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?