Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Normal Doğum

Önce hastanemizden bahsetmek gerekiyor. Burası 75 yataklı, tam donanımlı bir özel hastane. 30 dan fazla hekim, toplam 200 kişi sizlere kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet vermek için çalışıyoruz. Normal doğum için bir çok ailenin tercihi olmaktan mutluyuz

İkinci olarak kadın doğum kliniğimizde birbirinden kıymetli üç kadın doğum uzmanımız çalışıyor. 

Op. Dr. Abdulkadir YANARTAŞ

Her bir hocamız hem çok tecrübeli hem de hastanemizin üstün tıbbi donanımına sahipler. Örneğin ultrasonları son sistem, hem 4 boyutlu ultrason hem de renkli ultrason yapabilen cihazlar. 

Ayrıca hastanemizde tecrübeli 6 kişilik ebe takımımız 24 saat gebelere hizmet veriyor. Yanı sıra her türlü konforunuz için tasarlanmış kadın doğum servisimiz ve odalarımız her zaman hazır.

Tüm bunların yanı sıra üç adet tam donanımlı doğumhaneye sahibiz. Yani aynı anda 3 doğumu yaptırabilecek donanıma sahibiz. 

Yakın zamanda yeni doğan yoğun bakım servisimiz de 3. seviye olarak tescillendi. Yani erken doğan, prematüre bebeklerimize de hizmet verebiliyoruz. 

Tüm bunların ışığında, rahatlıkla şunu söyleyebiliyoruz. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesinde gönül rahatlığıyla, konforlu bir doğum geçirebilirsiniz. 

Normal doğum nedir

Doğal doğum süreci ve  vücudunuzun normal doğum için uygun olduğu durumlarda tercih ediyoruz. Bu yüzden vajina yoluyla gerçekleşiyor ve genellikle epidural anestezi gibi ağrı kesici yöntemler kullanmıyoruz.

Vücudunuzun kendi kendine doğum yapmasına izin verilmesi açısından faydalı. Ayrıca, normal doğumda bebeğinizin doğal enfeksiyonlara karşı daha iyi direnç gösterdiği gözlemlenmiştir. Ancak, normal doğum süreci bazı riskler de içerebiliyor ve bu riskler, bebeğinizin doğum sırasında oksijen alımında azalma, doğum kanalında hasar veya enfeksiyon gibi durumları içerebiliyor.

Ayrıca genellikle size doğumhanemizde bir doğum uzmanımız ve ebe eşlik ediyor. Doğumunuz sırasında  kasılmalarınız ve itme hissiniz ile birlikte sancılar yaşıyorsunuz. Bu aşamada, doğum ekibimiz, bebeğinizin doğal olarak ilerlemesini izliyor ve gerekirse müdahale ediyor.

Op. Dr. Gülsüm Yıldız Serbest

Normal doğum yapmanın avantajları

Öncelikle Sizin ve Bebeğinizin Sağlığı İçin En İyi Seçenek

Kısacası Sizin ve bebeğinizin sağlığı için birçok avantajı var.

1- Normal doğumun doğal bir süreç olması nedeniyle, doğal vücut fonksiyonlarınıza saygı gösteriyor. Bu sayede doğumunuz sonrası iyileşme süreciniz daha hızlı ve kolay oluyor.

2- Ayrıca, normal doğum, bebeğinizin akciğerlerini doğum süreci sırasında temizlemesine yardımcı oluyor ve böylece doğum sonrası solunum problemi riski daha az oluyor

3- Aynı zamanda bebeğinizin doğum kanalınızdan geçerken doğal vajinal floranızı alması nedeniyle, bağışıklık sistemi daha gelişmiş oluyor. Bu sayede bebeğiniz enfeksiyonlara karşı daha dirençli hale gelmiş oluyor. Yani, Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin  sezaryenle doğan bebeklere göre daha az alerji, astım ve sindirim problemleri yaşama olasılığı da daha düşük.

4- Normal doğum, bebeğinizle aranızdaki bağın daha kuvvetli olmasına yarıyor. Çünkü Doğumunuz sürecinde salınan oksitsin hormonu, Bebeğinizle aranızadır bağı güçlendiren bir mucize hormon.

Bir taraftan da emzirmenizi de  kolaylaştırır. Bu nedenle normal doğum, emzirme oranını artırabilir ve dolayısıyla bebeklerin beslenmesine katkıda bulunur.

Op. Dr. Berk UYGUR

Peki hastanemizde normal doğum süreci nasıl işliyor?

Üç başarılı hekimimiz olduğunu söylemiştik. Bu sayede her gün bir kadın doğum uzmanımız mesai saati dışında da icapçı olarak kalıyor. Bu sayede günün hangi saatinde doğum yaparsanız yapın yanınızda bir kadın doğum uzmanımız bulunuyor.

Süreç şöyle işliyor. Hastanemizde 24 saat boyunca ebe bulunuyor. Saat kaç olursa olsun doğum sancılarınız başladığında hastanemize başvuruyorsunuz. Sizi ebelerimiz karşılıyor. Anemnez alıp NST ye bağlıyor. Derhal icapçı kadın doğum uzmanımıza ya da gebelik takibinizi bizim hekimlerimizden biri yapıyorsa kendi doktorunuza haber veriyorlar. Çok kısa zamanda kadın doğum uzmanımız da yanınızda oluyor. Ayrıca sezaryen ihtimaline karşı ameliyathane ekibimizde derhal hazırlanıyor. 

Bu sayede 7 gün 24 saat sizlere güvenli bir şekilde doğum hizmeti vermiş oluyoruz.

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Doğum ve Kadın Hastalıkları 

Kırşehir Normal Doğum 

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Kırşehirli ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Kırşehir Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Yozgat Normal Doğum

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Yozgatlı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Yozgat Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Çankırı Normal Doğum

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Çankırılı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Çankırı Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Elmadağ Normal Doğum

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ ilçemize de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Elmadağlı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Yozgat Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Ankara Normal Doğum

Ankara  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Ankaralı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Ankara Özel Hastane olarak hizmet veriyor. 

Amasya Normal Doğum

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Amasyalı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Amasya Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Tokat Normal Doğum

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Tokatlı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Tokat Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Çorum Normal Doğum

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Çorumlu ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız. Hastanemiz adeta Çorum Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?