Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Prostat Nedir 

Erkeklerin idrar yolunun çıkışının yakınında bulunan ve suyu çıkarırken spermi de taşıyan bez. Prostat beziniz, sağlıklı bir cinsel hayat sürdürmeniz ve çocuk sahibi olabilme yetinizi korumanız açısından önemli. Ancak yaşlandıkça veya diğer faktörler nedeniyle bazen prostat beziniz işlevini kaybedebiliyor. Bu sebeple idrar yolu problemlerinize neden olabiliyor. Bu sebeple Prostat sağlığı bir erkek için hayati önem taşıyor.

Prostat bezinin önemi

İdrar yolu problemleri yaratması ve cinsel fonksiyonlarınız üzerindeki etkisi nedeniyle Prostat sağlığı önemli.. Ayrıca, prostat kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Bu nedenle, yaşam tarzınızı ve sağlıklı beslenmenizi ihmal etmemeniz prostat sağlığı için çok önemli.

Kısacası düzenli olarak yaptıracağınız prostat muayenesi  ve sağlıklı bir yaşam tarzı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, belirtiler ortaya çıktığında erken teşhis ve tedavi prostat sorunlarınızın önlenebilmesine yardımcı oluyor. Özellikle kırk yaşı üzerindeyseniz belirtileriniz olmasa da üroloji uzmanıyla görüşüp prostat muayenesi olmayı ihmal etmeyin.

Prostat Büyümesi  

Erkeklerin yaşlandıkça sıkça karşılaştıkları bir durum. Prostat bezinizin normal büyüklüğünden daha büyük olması sonucu ortaya çıkıyor. Bu yüzden  cinsel fonksiyonlarınızı olumsuz etkiliyor. Ayrıca ağrılı idrar yapmanıza neden oluyor. Teşhis edilmez ve tedavi edilmezse, prostat hastalığına dönüşüyor.

Prostat hastalığı belirtileri

 1. Sık idrara çıkma: Prostat bezinizin büyümesi, idrar yollarını tıkayabiliyor ve sık idrara çıkma
 2. Zayıf idrar akışı: İdrar akışınızın zayıflaması
 3. Gece idrara çıkma: Prostat büyümesi, gece idrara çıkmak zorunda kalmanız
 4. Ağrılı idrar: İdrar yollarınızda ağrı
 5. Cinsel disfonksiyon: Cinsel fonksiyonlarınızın bozulması. Ereksiyon olamama

Prostat büyümesi ve prostat hastalığı belirtilerini fark ederseniz, zaman kaybetmeden bir üroloğa başvurmanız gerekiyor. Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Üroloji Doktoru Eser Helvacı prostat tanısı ve tedavisinde başarılı bir hekim. Eser Bey prostat bezinizin durumunu değerlendirmek ve gerektiğinde tedavinizi düzenlemek için gerekli bilgi, donanım ve tecrübeye sahip. Ayrıca hastanemiz tanı için gerekli tüm test, tahlil ve tetkikleri yapabilen donanımlı bir hastane.

Prostat Ameliyatı

Prostat ameliyatı, prostat bezinde bulunan tümörlerin veya prostat büyümesinin neden olduğu prostat sağlığı sorunlarının tedavisinde yapılan bir cerrahi girişim. Bu ameliyat, hastaların idrar yolunu açmasına yardımcı olmak ve kronik idrar retansiyonu gibi ciddi sorunları önlemek için yapılabilir.

Prostat ameliyatının yapılması gerektiği durumlar arasında en sık rastladıklarımız şunlar

 1. Büyüyen prostat bezi: Prostat bezinizin büyümesi, idrar yolunuzu tıkayabilir ve idrar akımınızın zayıflamasına neden olabilir. Bu durumda, prostat ameliyatı gerekli .
 2. Prostat kanseri: Prostat kanseri, erken teşhis ettiğimizde tedavi edebildiğimiz bir hastalık. Ancak, kanserin ilerlemesi durumunda cerrahi girişim gerekli
 3. Kronik idrar retansiyonu: Prostat büyümesi veya başka bir nedenle idrar yolunuzun tıkanması durumunda, idrarınızı tutamayabilirsiniz. Bu durumda, prostat ameliyatı yapabiliyoruz
 4. İdrar yolu enfeksiyonları: Sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarınız, prostat bezinizin büyümesine neden olabilir. Bu durumda, cerrahi girişim gerekli

Prostat ameliyatını, her hastamıza aynı şekilde yapmıyoruz. Cerrahi girişim türü, yaşınız, hastalığınızın seviyesi ve genel sağlık durumunuz gibi birçok faktöre göre belirleniyor. Öncelikle, Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi Üroloji Uzmanı Eser Helvacı ile görüşmelisiniz.

Prostat ameliyatı, prostat bezinin hastalıklı kısımlarının çıkarılması amacıyla yapılan bir cerrahi girişimdir. Bu ameliyatın birçok avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

Avantajları

 1. İyi bir tedavi seçeneği: Prostat ameliyatı, prostat kanseri, benign prostat hiperplazisi (BPH) veya başka bir prostat hastalıklarınız  için uygun bir tedavi seçeneği

 2. Daha kesin sonuçlar: Prostat ameliyatı sonrası genellikle daha kesin sonuçlar görürler veya daha az semptomları var
 3. Daha hızlı iyileşme: Prostat ameliyatı sonrası daha hızlı iyileşiyorsunuz ve daha az ağrıya maruz kalıyorsunuz

Dezavantajları

 1. İşlem sırasındaki riskler: Prostat ameliyatı, herhangi bir cerrahi girişim gibi, bazı riskleri de beraberinde getirebilir.
 2. İşlev kaybı: Prostat ameliyatı sonrası bazı hastalarda cinsel işlev kaybı görülebilir.
 3. İlaç etkileşmeleri: Prostat ameliyatı sonrası kullanılan ilaçlar, diğer ilaçlarla etkileşebilir veya yan etkileri olabilir.

Kırşehir Prostat Ameliyatı

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tüm ameliyatlarda Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Kırşehir üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Yozgat Prostat Ameliyatı

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Yozgat üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Çankırı Prostat Ameliyatı

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Çankırı iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Çankırı üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Elmadağ Prostat Ameliyatı

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Elmadağ iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Elmadağ üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Ankara Prostat Ameliyatı

Ankara  – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Ankara iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Ankara üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz. Üstelik Anakara Prostat ameliyat fiyatı na kıyasla çok daha uygun fiyatlarıyla.

Amasya Prostat Ameliyatı

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Amasya iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Amasya üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Tokat Prostat Ameliyatı

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Tokat iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Tokat üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Çorum Prostat Ameliyatı

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Çorum iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Çorum üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Samsun Prostat Ameliyatı

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Samsun iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Samsun üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Kayseri Prostat Ameliyatı

Kayseri  – Kırıkkale arası çok yakın. Tüm ameliyatlarda Kayseri iline de hizmet veriyoruz. Hastanemizin tam donanımlı ameliyathanesinde Kayseri üroloji doktorumuzun tecrübesi ve son teknoloji ameliyat yöntemleriyle hizmetinizdeyiz.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?