Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Sağlıklı Bir Yaşam İçin İlk Adım

Sigara bırakma, dünyanın dört bir yanındaki insanların mücadele ettiği yaygın bir sorun. Çünkü Sigara içmek, sağlık açısından ciddi bir risk oluşturuyor ve birçok hastalığa yol açıyor. Bu nedenle, sigarayı bırakmanın hayatınızı olumlu yönde etkileyeceği açık. Ancak, sigarayı bırakmak kolay değil ve birçoğumuz için yardım almak gerekiyor. İşte bu sebeple Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Sigara Bırakma Kliniğimiz yanınızda.

Sigarayı bırakmak isteyen danışanlarımıza Uz. Dr. Aysel Abbasova ile profesyonel destek sunuyoruz. Kliniğimizde, birçok farklı yöntem kullanarak sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyoruz. Örneğin nikotin replasman terapisi gibi ilaç temelli tedaviler, terapi, danışmanlık ve destek grupları gibi farklı yöntemlerle çalışıyoruz. Kısacası Kırıkkale Göğüs doktorumuzun sigara bırakma konusunda aldığı özel eğitim ve tecrübelerinden faydalanıyoruz.

Sigara bırakma kliniiğimizin en büyük avantajlarından biri, sigarayı bırakmak için doğru desteği almanızı sağlamamamız. Çünkü Sigarayı bırakmak isteyen birçok insan, nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Bu yüzden tıbbi geçerliliği olmayan yöntemleri bile deniyorlar. Hatta Sigarayı bırakayım derken daha başka sağlık sorunları bile yaşayabiliyorlar.  Oysa sigara bırakma kliniğimizde tamamen tıbbi, sigara tiryakiliğinizin temeline inerek, sebeplerinize özel en iyi tedavi seçeneklerini sunuyoruz.

Ayrıca, sigarayı bırakmanın fiziksel ve duygusal etkileri hakkında bilgi sağlıyoruz. Kısacası Sigarayı bırakmak, vücudunuzda ciddi bir yoksunluk sendromuna neden olabiliyor. Bu nedenle, doğru bilgi ve desteğin yanı sıra, sigara bırakma kliniğimiz yoksunluk semptomlarını yönetmenize yardımcı oluyor.

Sonuç olarak, Sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atmak isterseniz, sigara bırakma kliniğimiz ihtiyaçlarınıza en uygun tedavi seçeneklerini uyguluyor. Unutmayın, sigarayı bırakmak mümkün ve siz de başarabilirsiniz!

İlgili bağlantı : Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Göğüs Hastalıkları

Sigaranın zararları

İnternet sitemizde en çok geçen kelime sigara olabilir. Çünkü saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok hastalığımız sigara kaynaklı. İlk akla gelen akciğer kanseri olsa da cilt hastalıklarımızdan cinsel problemlerimize, mide rahatsızlıklarımızdan çocuk sağlığı ve hastalıklarına kadar bir çok hastalığımıza sebep sigara alışkanlığımız. Biz yine de en yaygın ve bilinen zararlarından bahsedelim

  1. Akciğer kanseri: Sigara içmek, akciğer kanserine yakalanma riskinizi artırıyor. Çünkü Sigaradaki kimyasallar, akciğerlerinizde kansere neden olan mutasyonlara neden oluyor
  2. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH): Sigara içmek, KOAH gibi kronik solunum yolu hastalıklarınıza yol açıyor. KOAH, nefes alıp vermenizi zorlaştıran, öksürük ve balgam üretimine neden olan bir hastalık.
  3. Kalp hastalıkları: Sigara içmek, kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi artırıyor. Çünkü Sigara, kan damarlarınızı daraltıyor ve kan basıncınızı artırıyor. Bu da kalp hastalıklarınıza yol açıyor.
  4. İnme: Sigara içmek, inme riskinizi artırıyor. Çünkü Sigara, kan damarlarınızı daraltarak, beyninize giden kan akışını azaltabiliyor ve bu da inme riskinizi artırıyor.
  5. Gebelik komplikasyonları: Sigara içmek, hamileliğiniz sırasında çeşitli komplikasyonlarınıza neden olabiliyor. Bunlar arasında düşük doğum ağırlığı, erken doğum ve bebek ölüm riski sayabiliyoruz.
  6. Diş ve diş eti sorunları: Sigara içmek, diş ve diş eti sorunlarınıza neden oluyor. Çünkü Sigara, dişlerinizin sararmasına, diş etlerinizin iltihaplanmasına ve diş kaybına neden oluyor.
  7. Kansızlık: Sigara içmek, vücudunuzdaki oksijen seviyesini azaltarak kansızlığa yol açıyor.
  8. Hormonal dengesizlikler: Sigara içmek, hormonal dengesizliklerinize neden oluyor. Çünkü Sigara içmek, kadınlarda adet düzensizliklerine ve erkeklerde iktidarsızlık gibi cinsel sorunlara neden oluyor.
  9. Depresyon ve anksiyete: Sigara içmek, depresyon ve anksiyete gibi ruhsal hastalıklarınıza da sebep olur
  10. Sedef ve cilt lekeleri gibi deri hastalıklarınız

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Sigara Bırakma Kliniğimiz

Öncelikle kliniğimizin, sigara bırakma konusunda özel eğitimler ve sertifikalar almış bir doktor tarafından yönetildiğini söylemeliyiz. Uz. Dr. Aysel Abbasova Göğüs hastalıkları uzmanlığının yanı sıra sigara bırakma konusunda çok yetkin bir hekim. Bu sayede yüzlerce hastasına sigarayı bıraktırdı. 

Bu kötü alışkanlıktan kurtulmak istediğinizi biliyoruz. Yanı sıra bırakamayacağınızı düşündüğünüzü de. Hiç merak etmeyin, sigarayı bırakmak mümkün. Sigara bırakma kliniğimiz sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken BU LİNKİ tıklayarak danışmanlarımıza ulaşmak. 

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?