Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Önemli Bilgilendirme 

Öncelikle Yenidoğan yoğun bakım servisimiz için yaklaşık 8 ay önce Sağlık Bakanlığımıza yaptığımız başvuru, nihayet gerekli işlemlerin yapılması için onaylandı. Kısacası 1. Seviye 4 Kuvöz bulunan ünitemiz çok yakın zamanda 10 kuvöz 3. seviye olarak hizmet vermeye başlayacak. Böylelikle erken doğum prematüre bebeklerimize hizmet veriyor olacağız. Ayrıca Çevre iller dahil dış merkezlerden de pramatüre  bebek kabulü yapabileceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla

07.01.2023

Bilgiendirme 19.01.2023

Bugün denetlememizden de başarıyla çıktık. Çok az bir zaman sonra hizmet vermeye başlıyoruz.

Pramatüre Bebek

İlk olarak, Doğumdan önce 37 hafta ve daha az sürede doğan bebekler. Doğumdan önce tamamlanmamış olmaları nedeniyle daha hassas ve daha fazla bakıma hitiyaç duyuyorlar. Özetle Pramatüre bebeklerin gelişimi, doğumdan önceki hafta sayısına göre değişebiliyor. Örneğin, 24 haftalık bir pramatüre bebek, doğumdan sonra daha az gelişmiş olabiliyor ve daha fazla zaman gerekebiliyor. Bu nedenle, pramatüre bebekleri neonatal yoğun bakım ünitemizde (NBY) takip ediyoruz.

Yenidoğan Yoğun Bakım

Yeni doğmuş bebeklerde herhangi bir komplikasyon gelişmesi halinde yerinde ve doğru müdahale her zaman çok önemli. Bebeğiniz için gerek duyulan tedavilerde tüm ekipmanların eksiksiz olarak bulunduğu bir ortamda. Yanı sıra uzman ekibimizle bebeğinizi gözetim altında tutuyoruz.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Hangi Hizmetleri Veriyoruz

Yeni Doğan bebeklerde herhangi bir ölümsüz durun yaşanması halinde yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç duyarız. Bunun yanında sizler erken doğumla ya da çoğul gebelikle karşı karıya kalırsanız da yenidoğan yoğun bakim üniteleri sizlere her daim yardımcı olacaktır. Aynı zamanda anne karnında mekonyum yutan bebeklerde, zorlu doğum sırasında gelişen organ hasarlarında, iri bebeklerde, annenin şeker hastalığı olduğu durumlarda da sizlere destek verir.

Bu üniteler ileri teknoloji ile üretilmiş cihazlarla hizmet verir. Türkiye içerisinde de ihtiyaç duyulduğunda sizlere de bu cihazlarla müdahale edilir. Her türlü ihtiyacınızda kara ve hava ambulansı sizler için hizmet verir. Aynı zamanda yoğun bakim ihtiyaçlarında sizlere alanında uzman olan doktorlar eşlik ediyor.

Yenidoğan Yoğun Bakım Solunum Desteği

Erken doğum ile birlikte görülen solunum yetmezliği akciğerin yeteri kadar gelişememesi sonucu meydana geliyor. Bu tür olaylarla karşılaşma ihtimali göz önünde bulundurulursa mutlaka bir yenidoğan yoğun bakım ünitesine ihtiyaç vardır. Kaldı herhangi bir kötü durumun daha önceden önlenebilmesin açısından da önemi çok büyüktür.

Yenidoğan Yoğun Bakım Fetoterapi

Yenidogan bebeklerde görülen sarılık sorununun önüne geçmek için fetoterapi yani ışık tedavi uygulanır. Sizlerde bebeğinizin bu durumuna karşı yardım alabilirsiniz

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?