Yenidoğan Yoğun Bakım

Yeni doğmuş bebeklerde herhangi bir komplikasyon gelişmesi halinde yerinde ve doğru müdahale her zaman çok önemlidir. Bebek için gerek duyan tedavilerde tüm ekipmanların eksiksiz olarak bulunduğu ve uzman kişilerin gözetiminde bebeğin gözetim altında bulunması gerekir. Bunun için de sizlere doğum için yenidoğan yoğun bakım birimleri ilan hastaneleri öneriyoruz.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Hangi Hizmetler Verilir?

Yeni Doğan bebeklerde herhangi bir ölümsüz durun yaşanması halinde yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç duyarız. Bunun yanında sizler erken doğumla ya da çoğul gebelikle karşı karıya kalırsanız da yenidoğan yoğun bakim üniteleri sizlere her daim yardımcı olacaktır. Aynı zamanda anne karnında mekonyum yutan bebeklerde, zorlu doğum sırasında gelişen organ hasarlarında, iri bebeklerde, annenin şeker hastalığı olduğu durumlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesi sizlere destek verir.

Bu yeni doğan yoğun bakim üniteleri ileri teknoloji ile üretilmiş cihazlarla hizmet verir. Türkiye içerisinde de yenidoğan yoğun bakım ünitelere ihtiyaç duyulduğunda sizlere de bu cihazlarla müdahale edilir. Her türlü yenidoğan yoğun bakım ihtiyacınızda kara ve hava ambulansı sizler için hizmet verir. Aynı zamanda yoğun bakim ihtiyaçlarında sizlere alanında uzman olan doktorlar eşlik ediyor.

Yenidoğan Solunum Desteği

Erken doğum ile birlikte görülen solunum yetmezliği akciğerin yeteri kadar gelişememesi sonucu meydana geliyor. Bu tür olaylarla karşılaşma ihtimali göz önünde bulundurulursa mutlaka bir yenidoğan yoğun bakım ünitesine ihtiyaç vardır. Kaldı herhangi bir kötü durumun daha önceden önlenebilmesin açısından yenidogan yoğun bakim ünitelerinin önemi çok büyüktür.

Yenidoğan Fetoterapi

Yenidogan bebeklerde görülen sarılık sorununun önüne geçmek için yenidoğan yoğun bakim ünitelerinde fetoterapi yani ışık tedavi uygulanır. Sizlerde bebeğinizin bu durumuna karşı yenidoğan yoğun bakım ünitesinden yardım alabilirsiniz