Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Kardiyoloji 

Kalp ve damar sağlığı ile ilgili bilim dalıdır. 

Kardiyoloji Doktorları

Kardiyoloji uzmanları, kalp ve damar sisteminde meydana gelen hastalıkları teşhis ve tedavi ediyorlar.

Kalp krizi

Yetmezlik

Ritim bozuklukları

Kalp damar tıkanıklığı

Anevrizma

Kalp kapak çıkıntısı

Gibi kalp ve damar sağlığı ile ilgili sorunlarla uğraşıyorlar. 

Kardiyoloji alanında çalışan doktorlar, ayrıca kalp sağlığı ile ilgili olarak önleyici önlemleri de tavsiye ediyor

Sigara kullanımını azaltmak

Düzenli olarak egzersiz yapmak

Sağlıklı bir diyet takip etmek

Stresi azaltmayı ve tansiyonunu düzenli olarak kontrol etmek

Kardiyoloji Uzmanımızın kalp sağlığı için önerdiği tedbirler

Bu bilim dalı, günümüzde çok önemli bir yere sahip. Çünkü kalp ve damar sağlığı ile ilgili sorunlar insanlar arasında yaygın bir şekilde görülmekte. Bu nedenle, kardiyoloji alanında çalışan doktorlar, insanların kalp ve damar sağlığı ile ilgili sorunlarını çözmeye çalışıyorlar.

kARDİYOLOJİK TETKİKLER

“Efor testi” (çalışma testi)

Vücutta bir organın çalışma koşullarını ölçmek için kullandığımız bir test. Kalp sağlığını değerlendirme amacıyla yapıyoruz. Kalp hızı, nefes alış verişi ve kan basıncı gibi değişkenlerin ölçülmesine yardımcı oluyor. Efor testlerini, kalp krizi geçirmiş olan veya kalp problemleri olan kişilerde yaygın olarak kullanıyoruz. Ancak aynı zamanda sağlıklı bireylerin de kalp sağlığını ölçmek için yapabiliyoruz.

“Tansiyon holter”

Bir kişinin kan basıncının 24 saat boyunca nasıl değiştiğini ölçmek için kullandığımız bir cihaz. Bu cihaz, bir kişinin belinde ya da kolunda taşınır ve sürekli olarak kan basıncını ölçerek verileri bir cihazda kaydiyor. Tansiyon holter testini, kişinin günlük yaşamında tansiyon değişimlerini izlemek için yapıyoruz ve bu veriler, kişinin tansiyonunun nasıl tedavi edilebileceğine dair doktorunuza yardımcı oluyor.

“Ritim holter” 

Bir kişinin kalp atış hızının (ritim) 24 saat boyunca nasıl değiştiğini ölçmek için kullandığımız bir cihaz. Bu cihaz da benzer şekilde belinizde ya da kolunuzda taşınıyor ve sürekli olarak kalp atış hızınızı ölçerek verileri bir cihazda kaydediyor. Ritim holter testini, kişinin günlük yaşamında kalp atış hızının nasıl değiştiğini izlemek için yapıyoruz ve bu veriler, kişinin kalp ritim bozukluklarının nasıl tedavi edilebileceğine doktorunuza yardımcı oluyor.

Bu üç test, kalp sağlığını değerlendirmede yararlı olabilecek önemli araçlardır, Kırıkkale Özel Hastanesinde bu üç önemli test gün beklemeden yapılmaktadır

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?