Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

PRP, “Platelet Rich Plasma” (Trombositten Zengin Plazma) kelimelerinin kısaltması. Son yıllarda estetik tıp alanında sıkça kullanıyoruz. Kısacası kendi kanınızdan elde ettiğimiz plazma ile yaptığımız bir tedavi yöntemi. Bu tedavi yöntemi sayesinde cildinizi yeniiyoruz, saçlarınızı güçlendiriyoruz ve eklem ağrılarınızı tedavi ediyoruz. 

Nasıl hazırlanıyor?

Kolunuzdan küçük bir miktar kan alıyoruz ve özel bir tüpe koyuyoruz. Daha sonra bu tüp, santrifüj makinesinde işlem görüyor ve kanınızın plazma ve trombositlere ayrılmasını sağlıyoruz. Bu sayede Trombositlerinizi vücudunuzun yaralanma veya hasar görmüş dokularını onarımı için kullanıyoruz.

Nasıl uygulanıyor?

Kendi Plazma ve trombositlerinizi özel bir enjektör yardımıyla tedavi edilecek bölgenize enjekte ediyoruz. İşlem ortalama beş dakika sürüyor. Genellikle ağrı veya acı hissetmiyorsunuz. Uygulaması kolay, etkisi büyük, yatış ya da ek tedavi gerektirmeyen bir işlem.

Saç için Prp

Aslında prp tedavinin genel ismi. Ayrıca uygulandığı bölgeye göre de tedavi ismini alıyor.

Özellikle son yıllarda, saç dökülmesi problemleri ile mücadele etmek isteyen birçok insan bu mucize tedaviye başvuruyor. Peki, bu tedavi nedir ve nasıl saç dökülmesine karşı etkili oluyor?

Kısa bir tanımla, kan plazmanızdan aldığımız trombositleri saç köklerinize enjekte ederek uyguluyoruz. Trombositler, saç köklerinizin beslenmesine ve büyümesine yarıyor.

Saç dökülmesi yaşamanızın nedenleri arasında yer alan hormonal değişiklikler, stres, beslenme eksiklikleri ve genetik faktörlere karşı etkili. Bu sayede, saç köklerinizin kan dolaşımını artırarak saçlarınızın daha kalın ve sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı oluyor. Çünkü saçlarınızın dökülmesinin en büyük nedeni kan dolaşımınızın zayıflaması ve saçlarınızı besleyememesi.

Özellikle erkeklerde görülen androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) ve kadınlarda görülen diffüz saç dökülmesi gibi saç dökülmesi problemlerinize karşı çok etkili. 

Tedavinin avantajları arasında, cerrahi bir işlem olmaması, yan etkilerinin az olması ve doğal bir tedavi yöntemi olması yer alıyor.

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Prp Saç ekim uzmanımız Davut Karabacak tarafından uygulanıyor. Üstelik prp seans ücreti oldukça uygun. Ayrıntılı bilgi ve randevu için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. 

Ayrıca : Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Saç Ekimi 

Cilt için prp

Cilt bakımı, her yaştan insanın önem verdiği bir konu. Birçoğumuz, sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal yolları denesek de bazen bu yeterli olmuyor. Bu durumlarda, PRP cilt bakımı gibi teknolojik yöntemlere başvurmak gerekebiliyor. Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale cilt prp işlemini Dermatoloji Uzmanımız Dr. Mine Kaya başarıyla uyguluyor. Üstelik oldukça uygun bir fiyatla. 

Platelet Rich Plasma 

Cildinizin sağlığı için de kullandığımız bir tedavi yöntemi. Bu yöntem ile harika sonuçlar alıyoruz. İşlem sonrası cildiniz canlanıyor, daha parlak görünüyor ve cilt lekelerinizde gözle görülür azalma sağlıyoruz. Kendi kanınızdan elde ettiğimiz plazmanın yüz ve boyun gibi cilt bölgelerinize enjekte edilmesi inanılmaz neticeler veriyor. Üstelik Plazma, kendi kanınızın sıvı kısmı ve içerisinde birçok farklı bileşen bulunuyor. Bu sayede hiç bir yan etki yaşamıyorsunuz. Çünkü  bu bileşenlerin zenginleştirilmiş bir şekli.

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabileceğiniz güvenilir bir hastane

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?