Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Sezaryen doğum, günümüzde sıkça uyguladığımız bir doğum yöntemi. Bu yöntemi, doğumunuzun normal yollardan gerçekleşmesinin mümkün olmadığı durumlarda tercih ediyoruz.

Peki, sezaryen doğumun adı nereden gelmektedir?

İlk olarak MÖ 715 yılında Romalı tarihçi ve asker C. Julius Caesar’ın doğumunu anlatan bir hikayeye dayanmaktadır. Hikayeye göre, Caesar’ın annesi Aurelia, doğum sırasında zorluklar yaşamış ve Caesar, karın bölgesinden kesilerek doğurulmuş. Bu yöntem, Caesar’ın hayatta kalmasını sağlamış.

Günümüzde de benzer şekilde, normal doğumun mümkün olmadığı durumlarda anne ve bebek sağlığı için sezaryen  tercih ediliyor. Ve adını Ünlü Roma  İmparator’u Jul Sezar‘dan almış.

Sezaryen ile doğum nedir?

Öncelikle birçok anne adayının tercih ettiği bir doğum yöntemi. Ancak, bu yöntemin bazı avantajları olduğu gibi bazı da riskleri var. 

Bebeğinizi uterus ve karın duvarınız arasındaki bir bölgeden, cerrahi yardımla doğurttuğumuz doğum yöntemi. Ayrıca normal doğum sırasında bebeğinizin vajinal kanaldan geçmesine engel olan herhangi bir nedenle sezaryene başvurabiliyoruz. Yanı sıra normal doğum yöntemi ile karşılaştırdığımızda daha uzun bir iyileşme süreci gerektirdiğini söylemeliyiz.

Kimlere Sezaryen ile Doğum Yaptırıyoruz?

  • Bebeğinizin normal doğum yoluyla doğmasının riskli olduğu durumlar, örneğin bebeğiniz çok büyükse veya baş aşağı dönmemişse.
  • Anne adayının normal doğum yapması riskli olduğu durumlar, örneğin hipertansiyon veya diyabet varlığı gibi sağlık sorunlarınız varsa.
  • Daha önce yaptığınız bir sezaryen  varsa.

Riskler

Açıkçası Normal doğuma göre daha fazla risk taşıyor. 

  • İyileşme süreniz daha uzun olabiliyor
  • Enfeksiyon riskiniz daha yüksek
  • Kanama riskiniz de daha yüksek
  • Anesteziye bağlı riskler de söz konusu olabiliyor

Avantajlar

Sezaryen doğumun bazı avantajları da var

  • Normal doğumda yaşayabileceğiniz riskleri ortadan kaldırıyor
  • Doğumunuzda daha fazla kontrol sağlıyor
  • Doğumunuzda daha az ağrı yaşıyorsunuz

Sonuç Olarak daha kontrollü, daha az acı vadeden ancak anne ile bebek arasındaki bağın daha zayıf olmasına neden olabilecek bir doğum şekli.

BKZ : Normal doğum

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Sezaryen ile Doğum

Hastanemiz son derece donanımlı, konforlu ve güvenli bir Kırıkkale doğum hastanesi. Bu sayede sezaryen ya da normal doğum konusunda oldukça başarılıyız. Açıkçası Bu başarımızı kadın doğum uzmanlarımızın, anestezi uzmanımızın ve tıbbi açıdan her türlü modern cihazlara sahip olmamıza borçluyuz. Binlerce ailenin doğum için ilk tercihi olmaktan mutluyuz.

Ayrıca sezaryen anestezisi için arıca bir ücret ödemeyeceğinizi de belirtmeliyiz. Çünkü anestezi sezaryen ile doğumun ayrılmaz bir parçası. Yani spinal olsun genel olsun ya da epidural olsun her türlü anesteziyi başarıyla uyguluyoruz. Üstelik sezaryen ile doğumunuzda bunun için ayrıca bir ücret ödemiyorsunuz. 

Yaşam Hastanesi Kırıkkale Sezaryen fiyatları Kırıkkale Normal doğum fiyatlarıyla aynı. Çünkü çok mecbur kalmadıkça sezaryeni tercih etmediğimizi bilmenizi istiyoruz. Bu sebepten sezaryen doğum için ayrıca bir fark ödemiyorsunuz.

Son olarak büyük avantajlar içeren Özel Yaşam Kırıkkale doğum paketimizi öneriyoruz. Hem sosyal hem tıbbi hem de ekonomik açıdan çok büyük avantajlarınız oluyor.

Sezaryen doğum fiyatı

2023 Yılı Sezaryen doğum fiyatı ortalama 10 Bin TL. Verilen hizmetin içeriği, doğumunuzun mesai saati dışında gerçekleşmesi, otelcilik hizmetleri gibi etkenler bu fiyatı artırabilmekte. 

Kırşehir Sezaryen Doğum

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir sezaryen  konusunda Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Kırşehirli ailelerimizin de yanındayız. Hastanemiz adeta Kırşehir Özel Hastane olarak hizmet veriyor.

Sulakyurt Sezaryen Doğum

Sulakyurt – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Sulakyurt  sezaryen konusunda Sulakyurt ilçemize de hizmet veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Sulakyurtlu ailelerimizin de yanındayız

Çankırı Sezaryen Doğum

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı sezaryen  hizmeti de veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Çankırılı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız.

Elmadağ Sezaryen 

Elmadağ – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ sezaryen  hizmeti de veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Elmadağlı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız.

Kaman Sezaryen 

Kaman – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kaman sezaryen hizmeti de veriyoruz. Kısacası bebek bekleyen Kamanlı ailelerimizin de Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi olarak yanındayız.

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?