saç ekimi kırıkkale özel yaşam hastanesi
Kırıkkale Saç ekimi için hastanemizi tercih eden danışanımızın tecrübesi

Yaşadığımız çağda insan oğlu daha sosyal bir canlı. Ailelerimiz, arkadaşlarımız, sosyal etkinlikler, instagram, facebook gibi sosyal ağlar derken nasıl göründüğümüz daha da önemli hale geldi. Yaşımız, sosyal statümüz, cinsiyetimiz ne olursa olsun güzel ve yakışıklı görülmek istiyoruz. Saçlarımız seyrekse ya da açık alan varsa en güzel çare Kırıkkale saç ekimi.

Bu arzumuzun en önemli unsuru saçlarımız. Seyrek ya da kel bir saç ile güzel görünmek çok zor.

Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale Saç Ekimi Kliniğinde Saç Ektirmenin Avantajları

1- UYGUN FİYAT : Hastanemizde birim kiralama gibi bir uygulama yok. Bütün birimlerimiz, Bütün Uzmanlarımız kendi bünyemizde, kendi birim, ameliyathane ve kliniklerimizde sizlere hizmet veriyor. Ofis kirası, ameliyathane kirası gibi işlem harici giderlere para Ödemiyorsunuz. Sadece işleminize para ödeyeceğiniz anlamına geliyor. Fiyat politikamızın herkesin hizmet alabileceği kadar uygun olmasının ana sebebi bu.

2- GÜVEN           : Hastanemiz 75 yataklı, tam donanımlı bir hastane. Yoğun bakımlar, klinikler, son teknoloji cihazlarla donatılmış, 40’a yakın uzmanın, yüzlerce sağlık çalışanının bulunduğu bir ortam. Estetik işlemler için düşük de olsa bir komplikasyon yaşamanız durumunda güven içinde olacağınız anlamına geliyor.

3- UZMAN EKİP   : Hastanemizde binlerce başarılı ekime imza atmış,  tecrübeli ve uzman bir ekip tarafından, ömür boyu Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi garantisiyle saç ekimi yapılıyor. Yıllarca sonrasında bile bir sorun yaşarsanız muhatap bulmakta zorlanmıyorsunuz.

Kırıkkale Yaşam’da saç ektirenlerin yorumları

Bugüne kadar yurt içinden ve yurt dışından bine yakın insanın saç ekiminde tercihi olduk. Saç ekimi için bizi tercih edenlerin geneli, Özel Yaşam Hastanesi Kırıkkale’de saç ektirenlerin yorumları sayesinde bizi buldular. Çünkü gerçekten saç ekim yorumları çok iyi, memnuniyetlerini sevdiklerine, yakınlarına da anlatarak doğru kararı almalarına yardımcı oldular. Şu an büyük bir aile olmuşsak, bir çok danışanımızla halen görüşüyorsak kliniğimizde saç ektirenlerin memnuniyetine borçluyuz.

Maximum greft nedir?

Bununla kast ettiğimiz ekim yapılan greft sayısından bağımsız, bir seansta ekilebilecek maximum sayıda saç kökünü transfer ediyor olmamız. Bu sayede Kırıkkale saç ekim fiyatımız çok uygun olabiliyor. Bizde fiyatlar net, sürpriz yok!

Uzmanımız Davut Karabacak instagram linkini tıkladığınızda ekibimiz tarafından yapılmış saç ekimlerinin öncesi sonrası görsellerine, danışanlarımızın kendi ağzından yaşadıkları tecrübeleri anlattıkları videolara ulaşabiliyorsunuz.

Saç Ektirmek

Estetik olarak güzel bir görüntü elde etmek için, saç sorunu olan bireylere uyguladığımız bir cerrahi işlem. Bu işlemi, saç foliküllerinizi (saç köklerinizi) bir bölgeden alıp, saçsız olan veya az saçlı olan bölgeye naklederek gerçekleştiriyoruz. Saçlarınızın güzelliğini ve özgüveninizi simgeleyen bir işlem ve bu nedenle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Ülkemizde Oktay Kaynarca saç ekimi ve Erman Toroğlu saç ekimi bu konuda kararsızlık yaşayan danışanlarımıza fikir vermek adına en bilinen iki örnekler.

Ankara’da birçok saç ekim merkezi bulunmakta ve bu merkezlerin saç ekim fiyatları farklılık gösterebiliyor. Saç ekimi fiyatları, ekilecek greft (saç kökü) sayısına göre değişiyor. Örneğin, 3.000 greft saç ekimi fiyatı, 4.000 greft saç ekimi fiyatından daha düşük olabiliyor. Bununla birlikte, ekilecek bölge, merkezin kirası da fiyatı etkileyebiliyor. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğinde greft ( kök ) saymak yerine maximum greft diye tanımladığımız, kaynakta saç kökü bitene kadar ekime devam ederek fiyatlandırma yapılıyor. Bu şekilde daha uygun fiyata saç ektirmek mümkün oluyor ve danışanlar kendilerini mali açıdan daha güvende hissediyorlar.

En iyi saç ekimi için

Bir çok teknik kullanılsa da bize göre en doğru saç ekim yöntemi FUE (Follicular Unit Extraction – Foliküler Birim Çıkarma) yöntemi. Bu yöntemde, saç foliküllerinizi tek tek alıp, saçsız olan bölgeye naklediyoruz. Bu yöntem, diğer yöntemlerden daha zahmetli ve daha çok zaman alıcı olsa da tek tek kök nakil edildiğinden daha iyi sonuçlar veriyor. Uzman bir ekip tarafından yapıldığında ve kendi doğal saç yönünde kanallar açıldığında doğal bir görünüm elde etmek mümkün oluyor. Kliniğimiz bu konuda oldukça başarılı bir klinik.

Bayan saç ekimi

Kadın Saç Ekimi: Kadınlar İçin Saç Kaybı ve Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesi, kadınlar için de büyük bir endişe kaynağı Saçınızın incelmesi, saç çizginizin geri çekilmesi veya kelliğe kadar ilerlemesi, birçoğunuz için utanç verici bir durum oluyor. Neyse ki, kadınlara da erkekler gibi saç ekimi yapabiliyoruz. 

Kadınlar Neden Saçlarını Kaybeder?

Kadınlar saçlarını erkeklerden farklı nedenlerle kaybedebilirler. Hormonal değişiklikler, stres, beslenme yetersizlikleri, ilaçlar ve genetik faktörler, kadınlarda saç dökülmesine neden olabilir. Saç kaybının nedeni ne olursa olsun, kadın saç ekimi, saçların yeniden büyümesine yardımcı olabilir.

Kadın Saç Ekimi Nasıl Yapıyoruz

Kadın saç ekimi, erkek saç ekiminden farklılık gösterir. Kadınlarda genellikle saç dökülmesi, saçın üst kısmında meydana geliyor. Bu nedenle, kadın saç ekiminde, saç çizgisinin önüne saç ekimi yapılmaz. Bunun yerine, saçın üst kısmına ekim yapıyoruz.

Kadın saç ekimi işlemini, lokal anestezi altında yapıyoruz. Saç köklerinizi tek tek alıyoruz ve ekim yapılacak bölgenize yerleştiriyoruz. Bu işlem, birkaç saat sürebilir. İşlem sonrası iyileşme süreciniz genellikle 1-2 hafta sürer.

Kadın Saç Ekimi İçin En İyi Tedavi Yöntemi Nedir?

Kadın saç ekimi için en iyi tedavi yöntemi, her kadının saç kaybının nedenine bağlıdır. Saç kaybı hormonal bir nedenle meydana geldiyse, hormon tedavisi önerilebilir. Saç kaybı vitamin eksikliği nedeniyle meydana geldiyse, vitamin takviyeleri önerilebilir. Ancak, saç kaybı genetik bir nedenle meydana geldiyse, kadın saç ekimi en iyi tedavi yöntemi olabilir. Siz en iyisi saçlarınız dökülmese dahi saç prp si ya da saç mezoterapisi yaptırın. Bu sayede gür, güzel görünümlü, dökülmeyen saçlara sahip olursunuz.

Tıraşsız saç ekimi

De bir diğer yöntem. Bu yöntemde, saç tıraşlanmadan fue tekniği ile ekim yapılıyor.  Sosyal durumları göz önüne alındığında kadın danışanlarımız için daha uygun. Kadın saç ekiminde de kliniğimiz oldukça tecrübeli.

Süreci

Saç analizinizi yaparak başlıyoruz. Lazer yardımıyla ekilecek saçın modellenmesi ve saçın ekilmesi ile devam ediyoruz. Ağrı çekmemeniz bizim için önemli. Bu sebeple lokal anestezi altında yapıyoruz. Ve işleminiz birkaç saat sürebiliyor. Kliniğimizde greft saymadan sınırsız saç ekimi yapıldığından bu süre 6 – 8 saat kadar sürebiliyor.

Sonrası

Saçlarınız birkaç gün içinde kabuk dökmeye başlayabileceği için hafif kaşıntı yaşayabiliyorsunuz. Bu, doğal bir süreç ve geçecek. Uzmanımız size saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiği konusunda talimatlar verecek. Önemli olan, saçlarınızı yıkarken çok fazla yıpratmamanız ve yumuşak bir fırça veya tarak kullanmanız.

Uzmanımız size saçlarınız  için özel şampuanlar ve bakım ürünleri öneriyor. Bu ürünler, saçlarınızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacak. Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğinden saç ekim sonrası şampuan yanında diğer kozmetik ürünleri temin edebilmeniz mümkün.

Saçlarınızın 3 ay içinde tam olarak köklenmeye başlayacağını ve tam olarak iyileşme sürecinin 6 ay içinde tamamlanacağını unutmayın. Bu nedenle, ilk 3 ay boyunca saçlarınıza çok fazla zorlamamaya özen gösterin ve uzmanımızın verdiği talimatlara muhakkak uyun.

FUE (Follicular Unit Extraction) ve DHI (Direct Hair Implantation) yöntemleri

Hastanemiz saç ekim merkezinde uyguladığımız yöntemlerden birisi de DHİ yöntemi. DHİ tekniği son yılların en popüler  yöntemlerden biri. Bu yöntemde, saç folikülleri doğrudan ekilecek yere naklediliyor. Ancak, bu yöntem daha pahalı. Üstelik FUE tekniği ile daha güzel sonuçlar alıyoruz.

Kök hücre saç ekimi

Saçınızı doğal olarak çoğaltmayı hedeflediğimiz bir saç ekme yöntemi. Bu yöntemde, saçınızın çoğaltılması için kök hücrelerini kullanıyoruz. Bu hücreler, saçınızın büyümesine ve yenilenmesine yönelik özel hücreler ve vücudunuzun çeşitli bölgelerinde bulunuyorlar.

Genellikle saç dökülmesi olan veya saçı azalan kişilere uyguluyoruz. Bu yöntem, saçın doğal olarak yenilenmesini sağlıyor ve dolayısıyla saçlarınız doğal görünümü koruyor. Kök hücre tekniği diğer saç ekme yöntemlerine göre daha etkili bir yöntem olabiliyor. Çünkü saçınızın doğal olarak yenilenmesine yardımcı oluyor. Ancak, bu yöntemde saçlarınızın  çabuk dökülme riski var.

Üstelik bu teknik  diğer saç ekme yöntemlerimize göre daha pahalı. Ve  çok daha uzun sürüyor.

Davut Karabacak kimdir?

1994 yılında Gaziantep Nizip’te dünyaya gelen DAVUT KARABACAK ilk ve orta öğrenimini altınbaş ilköğretim okulunda tamamlamanın ardından altınbaş lisesinde lisans öncesi eğitimini bitirmiştir. İstanbul altınbaş üniversitesi sağlık hizmetleri fakültesinde anestezi ve reanimasyon bölümünden mezun olmuştur. Ardından alanında uzmanlaşmak için saç ekimi alanında Türkiye’de ve Avrupa’da eğitim ve kurslara başlamıştır.10 yılı aşkın eğitim çalışma ve uzmanlaşma olarak tecrübe edinmiştir.

Bugüne kadar birçok saç ekimi ve saç sağlığı hakkında konferans ve seminerde gerek konuşmacı, gerek moderatörlük yaparak bu anlamda değerli birçok sertifikanın sahibidir.

Saç, kaş, sakal ve bıyık ekimi isteyen danışanlara en iyi hizmeti sunabilmek için ön görüşme sonrası operasyonu uzman kadrosuyla beraber planlamaktadır. Estetik bakış açısı ve kişiye özel tasarımlarıyla bu sektörde adını duyurmuş ve kendi alanında öne çıkmıştır

Operasyon öncesinde ve sonrasında hasta memnuniyetini önemseyen ve bunu en büyük hedefleri arasına koyan Davut karabacak, saç ekimi ve süreci hakkında farkındalık yaratma ve başarılı operasyonlar adına mesleğe atıldığı ilk günden bu yana meslektaş adayı olanlar başta olmak üzere çeşitli kitlelere sunum yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Saç ekimi öğrenmek isteyen sağlık personeli adaylara bu uygulama ile ilgili uygulamalı ve teorik eğitimler vermektedir.

Başta Türkiye olmak üzere Avrupa ve orta Asya ülkelerinde de belirli eğitimler vermiş olup o Ülkerlerde de saç ekimi operasyonu geçirmek isteyenlere 10.000 üzerinde operasyon yaparak başarılı sonuçlar sunmuştur.

2022 Yılından itibaren de Kırıkkale Saç Ekimi kliniğini yönetmektedir. 

WhatsApp linkini tıklayarak danışmanlarımıza ulaşabiliyor daha ayrıntılı bilgi talep edebiliyorsunuz. Danışmanlarımız bizzat cevaplayacaklar.

Saç ekimi için kaç gün ayırmalıyım?

Bize en çok sorulardan birisini cevaplayalım. Saç ekimi kaç gün sürer? Aslına bakarsanız saç ekimi öncesi hazırlık, saç ekiminiz dahil ortalama 6 – 8 saat kadar sürüyor. Ertesi gün saçınızı yıkıyoruz, eğer il dışından gelmişseniz yıkama eğitimi vererek aynı gün taburcu ediyoruz. Bu sayede 1 gününüzü ayırmanız yeterli oluyor. Ayrıca bir hafta kadar da istirahat raporu veriyoruz.

Sonuç olarak, saç ekimi prosedürü ve iyileşme süreci kişinin durumuna göre değişebilir. Ancak, genellikle saç ekiminden sonraki birkaç günü dinlenerek ve aktivitelerinizi sınırlayarak geçirmeniz önerilir. Doktorumuz size saç ekiminden önce ve sonraki süreçte ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı talimatlar verecektir.

Kırşehir Saç Ekimi

Kırşehir – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kırşehir iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Yozgat Saç Ekimi

Yozgat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Yozgat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Çankırı Saç Ekimi

Çankırı – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çankırı iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Elmadağ Saç Ekimi

Elmadağ  – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Elmadağ iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Ankara Saç Ekimi

Ankara – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Ankara iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Amasya Saç Ekimi

Amasya – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Amasya iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Tokat Saç Ekimi

Tokat – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Tokat iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Çorum Saç Ekimi

Çorum – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Çorum iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Samsun Saç Ekimi

Samsun – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Samsun iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Kayseri Saç Ekimi

Kayseri – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Kayseri iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

Merzifon Saç Ekimi

Merzifon – Kırıkkale arası çok yakın. Bu sebeple Merzifon iline de hizmet veriyoruz. Kısacası saç ekiminde fue tekniği en garantili yöntem. Yani, danışanımızın saçlarını fue yöntemiyle ekiyoruz. Bu sayede doğal saçlara kavuşuyorsunuz. Saç ektirmek istiyorum diyorsanız Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi saç ekim kliniğimize bekleriz

 

Sosyal Medyada Paylaş