Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

 meme-estetigi.jpg

Meme Estetiği Nedir?

Memelerin boyutunu, şeklini ve genel görünümünü değiştirmek veya iyileştirmek amacıyla yaptığımız cerrahi prosedürlerin genel adı meme estetiği; kadınlar ve bazı durumlarda erkekler için uygulanabiliyoruz.

 1. Meme Büyütme (Augmentasyon Mamoplasti):
  • Bu prosedürde, memelerin boyutunu artırmak için silikon veya salin implantlar kullanıyoruz. Meme büyütme ameliyatını, genellikle memelerinin boyutunu artırmak isteyen kadın hastalarımız veya hamilelik, kilo kaybı gibi nedenlerle meme hacmini kaybeden kadın hastalarımız tercih ediyorlar.
 2. Meme Küçültme (Redüksiyon Mamoplasti):
  • Yani büyük memeleri daha küçük ve daha orantılı hale getirmek için yapıyoruz. Büyük memeler sırt ve boyun ağrılarınıza neden olabiliyor, bu yüzden meme küçültme ameliyatı hem estetik hem de sağlık açısından fayda sağlıyor.
 3. Meme Dikleştirme (Mastopeksi):
  • Zamanla, yaşlanma, hamilelik, emzirme ve yerçekimi nedeniyle memelerde sarkma olabiliyor. Meme dikleştirme ameliyatı, sarkan memelerin daha genç ve diri bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bu işlemde fazla deriyi çıkartıyoruz ve meme dokunuzu yeniden şekillendiriyoruz.
 4. Jinekomasti Cerrahisi:
  • Erkek hastalarımızda aşırı meme dokusu büyümesi durumu yaşanabiliyor. Jinekomasti ameliyatını, erkek hastalarımızın memelerini küçültmek ve daha erkeksi bir göğüs yapısı sağlamak için uyguluyoruz.

Meme Estetiğini Hangi Amaçlarla Yapıyoruz?

Kısacası hastalarımızın estetik, sağlık ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla meme estetiği yapabiliyoruz.

 1. Estetik Görünüm:
  • Meme Boyutunu Artırma: Küçük memeleri olan kadınlara, daha büyük ve dolgun memelere sahip olmaları için meme büyütme ameliyatı yapıyoruz.
  • Simetri Sağlama: Bazı hastalarımızın memeleri doğuştan asimetrik olabiliyor. Simetriyi sağlamak için bu ameliyatı yapıyoruz.
  • Meme Şeklini İyileştirme: Haliyle Hamilelik, emzirme veya yaşlanma sonucu memelerinizin şeklinde değişiklikleri oluşuyor. Bunları düzeltmek için meme dikleştirme veya meme küçültme ameliyatları yapıyoruz.
 2. Sağlık ve Konfor:
  • Ağrı ve Rahatsızlık Azaltma: Büyük memeler, sırt, boyun ve omuz ağrılarınıza neden oluyor. Meme küçültme ameliyatını, bu tür fiziksel rahatsızlıklarınızı hafifletmek amacıyla yapıyoruz.
  • Jinekomasti Tedavisi: Erkek hastalarımızda aşırı meme dokusu büyümesi olan jinekomasti durumu, fiziksel ve psikolojik rahatsızlığa neden oluyor. Jinekomasti ameliyatını, bu sorunu çözmek için uyguluyoruz.
 3. Özgüven ve Psikolojik İyi Hali Artırma:
  • Birçok kadın hastamız, meme estetiği sonrası kendilerini daha çekici ve özgüvenli hissettiklerini söylüyorlar. Bu da sosyal hayatları için önemli bir katkı sağlıyor.
  • Meme kanseri tedavisi sonrası yaptığımız rekonstrüktif cerrahi, meme kaybı yaşayan kadınların kendilerini yeniden bütün ve kadınsı hissetmelerine yardımcı oluyor.
 4. Kıyafet Uyumunu İyileştirme:
  • Meme estetiği, kıyafetlerinizin daha iyi oturmasını ve daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağllıyor.

Estetik kaygılarınız, fiziksel rahatsızlıklarınız ve psikolojik ihtiyaçlarınız dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle yapabiliyoruz. Her hastamızın ihtiyaçları ve beklentileri farklı olduğundan, meme estetiği prosedürlerini de kişiye özel olarak planlıyor ve uyguluyoruz.

Meme Estetiği Fiyatları

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki Türkiye de en uygun fiyatlarla estetik işlemleri gerçekleştiren hastane olabiliriz. Bunu yaparken kaliteden asla taviz vermiyoruz.

Küçük şehirde bulunmanın avantajı.

Tüm hekim kadrosunun kendi hekimlerimiz olması

Yani ofis kirası, ameliyathane kirası gibi extra masraflarımızın olmaması

Bu sayede uygun fiyatlarla bu hizmetleri verme gücümüz oluyor.

Yanı sıra meme estetiği ile ilgili direkt doktorunuza bağlanmak için lütfen burayı tıklayın bu sayede fiyat teklifi de almış olacaksınız.

Meme Protezi

Meme protezleri, estetik veya rekonstrüktif amaçlarla meme dokusunun hacmini artırmak için kullandığımız tıbbi cihazlar. Bu protezler genellikle silikon jel dolgu maddesi veya salin (tuzlu su) çözeltisi ile dolu olup, meme dokusunun altına veya göğüs kaslarının altına yerleştiriyoruz.

Meme protezlerini şu amaçlarla kullanıyoruz:

 1. Estetik Amaçlı: Meme boyutunuzu ve şeklini artırmak için.
 2. Rekonstrüktif Amaçlı: Mastektomi (memenin alınması) sonrası meme dokunuzu yeniden oluşturmak için.
 3. Asimetrik Memelerin Düzeltilmesi: Doğuştan olarak asimetrik olan memelerinizin boyutunu dengelemek için.

Kısacası meme protezi operasyonlarını, vücut yapınıza, estetik hedeflerinize ve sağlık durumunuza bağlı olarak çeşitli tekniklerle gerçekleştirebiliyoruz. Her ameliyat gibi, meme protezi ameliyatlarının da riskleri ve potansiyel komplikasyonları var, bu nedenle bu tür bir işlem yaptırmadan önce kapsamlı bir danışma ve değerlendirme süreci yaşamanız önemli. Yukarıda verdiğimiz linkleri tıklayarak direkt doktorunuza bağlanabiliyorsunuz. Lütfen herşeyi sorup danışmaktan çekinmeyin.

Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Haliyle Meme protezlerinin çeşitli türleri ve şekilleri var ve size uygun protezi, ihtiyaçlarınıza ve estetik hedeflerinize bağlı olarak seçiyoruz.

1. Dolgu Malzemesine Göre:

2. Şekline Göre:

3. Yüzey Yapısına Göre:

4. Yerleştirme Konumuna Göre:

5. Özel Protez Türleri:

Daha önce de söylediğimiz gibi size en uygun, en kaliteli proteze doktorunuzla beraber karar veriyorsunuz. Bunun için lütfen iletişime geçin.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci ve dikkat edilmesi gereken noktalar, ameliyatın türüne ve bireysel özelliklerinize bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Şöyle ki;

2. Meme Estetiği Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler:

3. Doktor Kontrolleri:

4. Meme Estetiği Sonrası Olası Komplikasyonlar:

Açıkçası; Meme estetiği sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, bu yüzden doktorunuzun önerilerini ve talimatlarını dikkatle takip etmek önemli. Herhangi bir şüphe veya endişe durumunda doktorunuza danışmaktan çekinmeyin.

İlgili Bağlantı : Erkek Meme Estetiği

Yazışmayı Başlat
💬 Yardım mı lazım?
Scan the code
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?